מרכז הזמנות ארצי
1-700-500-565
עץ ועצה
סוגי פרוייקטים בעץ ועצה
לקבלת הצעת מחיר ומידע
*שם
*טלפון
*e-mail
מאשר קבלת עידכונים מקצועיים במייל

מעוניינים בהתקנת פרגולה או דק ?
מלאו את הפרטים וקבלו הצעה

ממתקין מורשה של עץ ועצה

צרו קשר עם עץ ועצה

 

חשיבות איטום ובידוד גג רעפים

גג רעפים משלב יתרונות רבים, בהם אסתטיקה וחסכון באנרגיה ועלויות תחזוקה. כדי ליהנות מגג הרעפים עד הסוף, כדאי מאוד להתקין מערכת בידוד איכותית, שתשמור על טמפרטורה נעימה בחלל המגורים ותחסוך את עלויות החימום או הקירור

רעפי חרס הם פתרון נהדר עבור גג הבית: מצד אחד הם מעניקים נופך אסתטי מיוחד, ומצד שני הם חסכוניים במספר פרמטרים, בהם חסכון באנרגיה ועלויות תחזוקה, משום שאין צורך בזיפות וסיוד. גגות רעפים נפוצים הן בארצות קרות והן בארצות חמות, והם עדיפים על פני גג שטוח עשוי בטון.
 

כדי ליהנות מגג הרעפים בצורה המושלמת, רצוי מאוד להתקין מערכת בידוד איכותית, בסיוע חומרי איטום או גג עשוי חומרי קירוי קלים. באמצעות הבידוד מונעים בקיץ מעבר של החום מגג הבית אל התקרה, ומשם אל חלל מבנה המגורים. הבידוד יעיל כמובן גם בחורף, וניתן ליצור בידוד נוסף באמצעות חורים כגון צמר.

ישנם שני סוגים עיקריים של בידוד: בידוד בועות פולינום ובידוד SNOWHITE ו-BTI.

בידוד בועות פולינום

מדובר ברדידי אלומיניום עם שכבות של בועות אוויר הכלואות ביריעות פוליאתילן. שיטה זו מספקת בידוד מושלם לגג הבית, וכן למבני עץ. העיצוב הייחודי של מוצרי בידוד פולינום, המשווקים על ידי עץ ועצה, מאפשר בידוד תרמי ואקוסטי-רפלקטיבי ברמה הגבוהה ביותר, כל זאת בעובי מינימאלי של 3-17 מ"מ. מוצרים אלה מאפשרים בידוד תרמי מפני כל שיטות מעבר החום הקיימות בטבע (הולכה, הסעה והקרנה).

 

חומרי איטום גגות ומוצרי בידוד פולינום מפחיתים משמעותית את צריכת האנרגיה הדרושה לחימום או קירור הבית. בנוסף, מוצרי הבידוד עשויים מחומרים שאינם פוגעים בסביבה במהלך הייצור והשימוש, הם קלי משקל, מאפשרים התקנה פשוטה (ללא שימוש ברשת או בהתקני קיבוע), ואינם דורשים תחזוקה.

 

אך כאן לא מסתיימים היתרונות של חומר בידוד זה. השימוש בהם מתאפשר בכל סוגי הגגות ובתי העץ והוא עומד בדרישות תקני האש המחמירות ביותר. כמו כן, כל מוצרי הפולינום משמשים כחסמי אדים, ובכך נמנעת העברת אדי מים אל המעטפת התרמית של המבנה ונחסך הצורך במחסום אדים נפרד. מוצרי הפולינום אינם רעילים או מסרטנים, ואינם ידידותיים לגדילת בקטריות או קינון חרקים ומכרסמים.

 

לסיכום, בידוד זה תורם לחיסכון משמעותי בצריכת האנרגיה והוצאות המיזוג, ובכך הוא גם שומר על כדור הארץ, וגם שומר על הוצאה נמוכה מצדכם.


בידוד SNOWHITE ו-BTI

מדובר במגוון בידודים תרמיים העשויים סיבי פוליאסטר ורדידי אלומיניום. מערכת בידוד זו היא יריעה רב-שכבתית המשלבת חסמי קרינה רפלקטיביים העשויים מרדיד אלומיניום, יחד עם שכבת בידודי סיבים גמישה.

 

ייחודה של מערכת בידוד זו הוא בהפניית הצד המבריק של רדידי האלומיניום פנימה, כלפי שכבת הסיבים הנמצאת ביניהם. עקרון הפעולה של מערכת זו מבוסס על חסימת מעבר החום בקיץ (מחוץ למבנה) ובחורף (מתוך המבנה החוצה), בטרם הוא חודר אל פנים שכבת הבידוד (הסיבים).

 

מערכת זו מאפשרת לבודד את גג הרעפים באופן תרמי המשלב חסמי קרינה, ללא ויתור על התקנת אמצעי אוורור, החיוניים להורדת הטמפרטורה של חלל גג הרעפים בתקופת הקיץ.


אודות החברה|הסטוריה|צור קשר|תקנים|מדיניות החזר סחורה|מפת אתר
אולם תצוגה לאדריכלות עיצוב ובניה בעץ - Design Center טל. 03-6276555 | סניף חדרה טל. 04-6276555 | סניף בילו טל. 08-9376555