מרכז הזמנות ארצי
1-700-500-565
עץ ועצה
סוגי פרוייקטים בעץ ועצה
לקבלת הצעת מחיר ומידע
*שם
*טלפון
*e-mail
מאשר קבלת עידכונים מקצועיים במייל

מעוניינים בהתקנת פרגולה או דק ?
מלאו את הפרטים וקבלו הצעה

ממתקין מורשה של עץ ועצה

צרו קשר עם עץ ועצה

 

סיפורים מעליית הגג

מקום מושלם להתבודדות, או מקום בו שמורים סודות מסוכנים? מקום בו הדמיון מתעורר לחיים, או מקום בו המציאות טופחת על הפנים? עליית הגג קיבלה בתרבות הפופולרית משמעויות רבות ומגוונות. לפניכם כמה מהסיפורים היותר מעניינים שהתרחשו בין כותליהן של עליות גג מפורסמות

הרפתקאות בעליית הגג: הסיפור שאינו נגמר

הספר הנפלא מאת מיכאל אנדה פורסם לראשונה בגרמנית בשנת 1979. כעבור מספר שנים עובד לסדרת סרטים, כאשר הראשון והמפורסם שבהם יצא ב- 1984. הספר מגולל את סיפורו של בסטיאן בלתזאר בוקס, ילד מופנם ולא מקובל חברתית שהתייתם מאימו. יום אחד הוא גונב ספר מסתורי מחנות ספרים, ובורח איתו לעליית הגג בבית הספר שלו.
 
שם, בעליית הגג המאובקת והנטושה, הופכת עלילת הספר אל מול עינינו ואל מול עיניו של בסטיאן לחווייה מוחשית ומאלפת, ומגוללת את סיפורה של ממלכה קסומה שאט-אט מאיימת להיעלם. עליית הגג סיפקה לבסטיאן, וגם לנו כקוראים וצופים, מקום מושלם להתבודדות ומקום בו הדמיון מרשה לעצמו להתעורר ולצאת להרפתקאות בלתי נשכחות.
 


אהבה בעליית הגג: לה בוהם

האופרה המהוללת של פוצ'יני הועלתה לראשונה על הבמה בטורינו, איטליה, בשנת 1896, ועלילתה מתארת את חיי הבוהמה של אותה תקופה. שתי המערכות המרכזיות של האופרה - הראשונה והאחרונה - מתרחשות בעליית גג קטנה בה שוהים ארבעה חברים המוכיחים כי עולם רוחני עשיר לאו דווקא תלוי בעולם גשמי מפואר.
 
באופרה אנו זוכים לחזות בסיפור אהבה גדול מהחיים בין מימי לרודולפו, המעיד כי גם עליית גג קטנטנה בהחלט מספיקה לאוהבים בלב ובנפש.
 


סודות בעליית הגג: ג'ין אייר

הרומן האפלולי של שארלוט ברונטה פורסם בשנת 1847 ועובד מאז לאינספור הפקות קולנוע וטלוויזיה. הרומן גולל את סיפורה של נערה ענייה שמגיעה לעבוד כאומנת באחוזה גדולה, ומתאהבת במעסיקה העשיר.
 
לאחר דרך חתחתים שעוברים השניים הם מתחתנים, עד שביום חתונתם מתגלה סוד נורא: הבעל כבר נשוי, והוא נוהג להחביא את אישתו המשוגעת בעליית הגג בבית, עובדה שמסבירה שורה של אירועים מסתוריים שקרו באחוזה. כאן מתקבעת עליית הגג כמקום מסתורי ושורץ סודות שאסור - ואף מסוכן - להוציאם החוצה...
 


דרקונים: גם הם בעליית הגג

ספרה של רנית חמצני, מהיחידים בז'אנר הפנטזיה בעברית, מתאר את חייו של אנדי מורגן, ילד מעיירה דמיונית שמוצא בעליית הגג של ביתו החדש דרקונים. הדרקונים הופכים לחבריו וביחד הם יוצאים להילחם בדרקון הרע – הכל מתוך עליית הגג של אנדי.
 
בדרך מתלבט אנדי בין נאמנות לחבריו החדשים ובין נאמנות לחבריו מבית הספר, למשפחה והתמודדות עם מטלות משמימות. עליית הגג בביתו מאפשרת לו להתרחק מצרות היום יום והופכת בשבילו למקום המדהים ביותר עליי אדמות.
 


אודות החברה|הסטוריה|צור קשר|תקנים|מדיניות החזר סחורה|מפת אתר
אולם תצוגה לאדריכלות עיצוב ובניה בעץ - Design Center טל. 03-6276555 | סניף חדרה טל. 04-6276555 | סניף בילו טל. 08-9376555