מרכז הזמנות ארצי
1-700-500-565
עץ ועצה
סוגי פרוייקטים בעץ ועצה
לקבלת הצעת מחיר ומידע
*שם
*טלפון
*e-mail
מאשר קבלת עידכונים מקצועיים במייל

 

הרעפים חוזרים לאופנה

הרעפים חוזרים לאופנה – גם בבתים מודרניים

גג הרעפים הוא אלמנט בנייה קלאסי, אך בשנים האחרונות, הודות לפונקציונליות הרבה שלו ובזכות טכנולוגיות ייצור חדישות – הוא מככב גם בבתים מודרניים, ומשתלב היטב עם חומרי בנייה כגון זכוכית, עץ ומתכת

גגות רעפים

מעטרים מבנים ובתי מגורים עוד מימי רומא העתיקה, מתחדשים ושומרים על רלוונטיות גם היום – כשיותר ויותר אדריכלים ובונים משלבים אותם גם בבתים הבנויים בסגנון נקי ומודרני. כיום ניתן לראות גגות רעפים כחיפוי לגגות בשכונות יוקרה רבות בישראל, כשלא פעם אדריכלי ערים אף מחייבים את השימוש בהם בהקמת שכונה חדשה.
קורות העץ התומכות ברעפים הן אלמנט דקורטיבי המשתלב היטב בחומרי היסוד של האדריכלות העכשווית, כמו בטון, זכוכית ומתכת. בנוסף, הם מתאימים להפליא לאקלים המקומי, ומסייעים למי הגשמים להחליק מטה מהגג, במקום לחלחל אל תוך התקרה וקירות הבית.

 למקסם את החלל שמתחת לגג

יתרון נוסף של גגות הרעפים הוא העובדה שבעזרת שיטות בנייה מתקדמות, הם מאפשרים בנייה של חלל גדול מתחת לגג – הנכלל באחוזי הבנייה. בכך, גג הרעפים מספק שלל אפשרויות תכנון לאדריכלים.
יש מי שבוחר לבנות "קומה שנייה" לחדר ילדים, המאפשרת ניצול של החדר למשחק ושינה למעלה; ואילו אחרים בוחרים ליצור סלון מודרני במיוחד, שחלק ממנו פתוח אל הגג, כאשר קורות הגג נראות מכל חלקי הבית. כמו כן, ניתן להשתמש בשטח שמתחת לגג ליצירת מקומות אחסון, וכן לצורך העברת צינורות תקשורת, מיזוג וחשמל. 

בעץ ועצה קיימים שלושה סוגי רעפים עיקריים:

•דגם פלאנום (לה אסקנדלה). רעפי פלאנום העשויים מחרס, מתאפיינים במראה אחיד וחלק, עם תעלות עמוקות המאפשרות ניקוז מהיר של מים. ניתן להשיג במגוון צבעים. היצרנית היא חברה ספרדית, מהמובילות העולמיות בתחום הרעפים.
•דגם ויזום (לה אסקנדלה). רעפי ויזום העשויים גם הם מחרס, ומתאפיינים במבנה של שלוש שכבות בגוונים שונים המתחברות יחד ליצירת מראה ייחודי, בדומה לרעפים מציפחה טבעית. רעפים אלה ידועים בחוזק ועמידות גבוהים.
•דגם פורטוגז (לה אסקנדלה). רעפי פורטוגז הם הנפוצים ביותר באירופה – הודות לאיכות ולעיצוב המקומר, השואב השראה מגגות הרעפים של רומא העתיקה.
מלבד הרעפים עצמם, ישנם ארבעה סוגים עיקריים של עץ המשתמשים לבניית גג רעפים: עץ מהגוני, עץ סידר, עץ דוגלס פייר וקורות מורכבות (הכוללות עץ רב שכבתי, עץ דו שכבתי או עץ פינגר ג'וינט). קורות העץ מהסוג שבוחר האדריכל עוברות עיבוד הכולל הקצעה, ליטוש וצביעה, להשגת מראה אחיד, וקורות העץ מודבקות במכוני עיבוד הפועלים בהתאם לתקן הגרמני המחמיר.

לא רק אדום: גג רעפים אפור, שחור או לבן

אפשרויות העיצוב של גג רעפים מודרני הן רבות, וניתן לבחור מבין שלל סוגים ועיצובים של קורות עץ גלויות ומגוון רעפים – ממקומר ומחוספס ועד מלבני וחלק – וכן במגוון צבעים, מהאדום הקלאסי ועד לאפור, לבן ושחור, המתאימים במיוחד למראה הייטקי נקי ומינימליסטי.
שפע האפשרויות שמציעים הרעפים הופך אותם לפופולריים במיוחד, וסביר להניח כי נמשיך לראות אותם מחפים בתים חדשים גם בבנייה המודרנית.

 

לא רק רעף - גם צבע טרמי

NUROOF COOL מבית פלסקון הוא פריצת דרך בעולם טכנולוגיית הצבע. לא רק שהוא מגן על ביתך ממזג האוויר הישראלי הקשה ומזיהום הסביבתי, הוא אף דוחה קרני שמשומסיט אותן מעלה בחזרה. 

עץ ועצה היא בין החברות הוותיקות והמובילות בענף העץ והבנייה בישראל. צרו עמנו קשר ומהנדס או אדריכל מטעמנו יסייע לכם בתכנון ובביצוע הפרויקט.

 

 

אודות החברה|הסטוריה|צור קשר|תקנים|מדיניות החזר סחורה|מפת אתר
אולם תצוגה לאדריכלות עיצוב ובניה בעץ - Design Center טל. 03-6276555 | סניף חדרה טל. 04-6276555 | סניף בילו טל. 08-9376555