בניית דק עץ: עשו זאת בעצמכם וצמצמו את העלויות

סוג העץ ישפיע לא רק על התקציב, אלא גם על מראה הדק – עץ טיק למשל, הוא בעל גוון חום-שחור, ואילו עץ אורן הוא בעל גוון חום בהיר-צהבהב. לכל סוג עץ מאפיינים שונים גם מבחינת איכותו, משקלו, נוחות ביצוע עבודות שונות (חיתוך, ליטוש וכו') ועוד. רוצים לקבל את המחירים העדכניים של כל אחד מסוגי העצים הללו, או לקבל מידע והסברים נוספים? פנו אלינו.

התשתית העדיפה: בטון

שלב חשוב בתכנון הדק הוא תכנון התשתית: יש הבדל אם מתקינים אם הדק על בטון, דשא, אדמה או ריצוף קיים. הדרך המומלצת היא להתקין את הדק על תשתית בטון. לאחר שניקיתם את השטח שעליו יונח הדק, יש לוודא שהשטח מפולס.

התשתית מורכבת גם מעץ – לרוב עץ אורן לבן – שמותקן על גבי הבטון. קחו בחשבון שאם התשתית הקיימת אצלכם בגינה אינה מתאימה, תידרשו לצקת בטון על מנת שיספק את התמיכה הדרושה.

אם אתם רוצים להניח את הדק ישירות על האדמה, ללא שימוש בבטון, תוכלו להניח על האדמה יריעות מיוחדות העשויות יוטה, הנקראות "אגריפל". יריעות אלו שומרות על הדק בכך שהן מונעות צמיחת עשבים מתחת לדק.

העץ מתרחב עם השנים? הקדימו תרופה למכה

שימו לב: לפני שאתם מרכיבים את הדק, יש להקפיד לקדוח חריצים קטנים בתוך קורות העץ. בכך תימנעו "פיצוץ" בקורות הדק כאשר תתקינו את הברגים. כמו כן, חשוב שתקפידו על הברגה אחידה – כך תשמרו על עמידות הריצוף לאורך זמן, ותשמרו על המראה הקלאסי.

כשאתם אתם מניחים את קורות העץ, הקפידו שיהיה ביניהן רווח של כ-4 מילימטרים. מרווח זה חשוב מפני שעץ נוטה להתרחב עם השנים.

יש לכם שאלות נוספות לגבי בניית דק? המומחים של "עץ ועצה" יעמדו לרשותכם באולמות התצוגה ויסייעו לכם בכל הדרוש כדי שתתקינו בהצלחה את הדק שישדרג לכם את עיצוב הבית.

סוגי עצים להתקנת דק