פרגולה גושנית

ישנן מספר סיבות לפופולריות הרבה של עץ גושני לבן, הן באופן כללי והן לטובת פתרונות הצללה: ראשית, זהו חומר גלם נוח מאוד לעיבוד ולעבודה ובהתאם בניית פרגולה מעץ זה פשוטה יחסית ומהירה, כמובן מבלי לפגוע באיכות. שנית, מחירו של עץ גושני לבן נמוך ביחס לסוגי עצים אחרים כך שכל אחד וכל אחת יכולים לזכות בפתרון הצללה מרשים מבלי להידרש להוצאה כספית גבוהה מדי. עוד יתרון משמעותי בהיבט הפונקציונלי הוא קלות התחזוקה של פרגולה גושנית שכזו – כך שתוכלו פשוט ליהנות מהתוספת המבורכת לחצר שלכם עם מינימום השקעה בשימורה.
 

פרגולה גושנית - המראה הכפרי כאלמנט עיצובי לגינה

במקביל ליתרונות הפרקטיים המשמעותיים, פרגולת עץ גושני לבן משתלבת היטב עם עיצוב הגינה הקיים, יהא אשר יהא. הגוונים הבהירים של העץ – שנעים על הסקאלה שבין הצהבהב-לבן לבין החום הבהיר – מייצרים נוכחות בולטת אך לא משתלטת על המרחב, משרים סביבם אנרגיות חיוביות ומבטיחים חיבור מדויק לטבע.

יחד עם זאת, ישנם כאלה שהמראה הכפרי הגס אינו קולע לטעמם. חלופה אפשרית לפרגולה גושנית הוא סוכך העשוי מעץ רב-שכבתי: מספר שכבות עץ דקות הדבוקות זו לזו, המספקת רמה גבוהה של חוזק ועמידות, וגם מגוון רחב יותר של אפשרויות עיצוב והתאמה לטעמך האישי. למגוון הזה, כמובן, יש מחיר: פרגולה מעץ רב-שכבתי היא יקרה יותר מפרגולה העשויה מעץ גושני.

תחזוקת עץ גושני – כך תיהנו מהפרגולה במשך שנים רבות

עץ גושני לבן כאמור מחייב תחזוקה בסיסית למדי, גם כשהוא חשוף לשמש, לפגעי מזג אוויר אחרים ולחרקים שעלולים להיות מזיקים. הדרך להגנה על פרגולה גושנית מפני כל הנ"ל היא צביעתה, אחת למספר שנים, באמצעות צבע ייעודי – צבע שכולל בתוכו חומר המגן על העץ מפני קרינת ה-UV של השמש וכן מפני חרקים.

לפני הצביעה יש לנקות את הסוכך. פרגולה גושנית מנקים עם סמרטוט לח (אבל לא רטוב), ולאחר שהעץ מתייבש בדרך כלל ניתן מיד למרוח עליו את שכבת הצבע החדשה, אלא אם כן נוצר צורך גם בשיוף של הקורות.
התדירות המומלצת לחידוש צבע של פרגולות על בסיס עץ מלא היא אחת לשנה-שנתיים, בהתאם למידת החשיפה לשמש של הפרגולה הספציפית.

אז איזו פרגולה עדיפה?

הדבר תלוי, כמובן, בצרכים שלך ובטעמך האישי. פרגולה גושנית תעניק לחצר שלך ולביתך מראה נאה ואלגנטי, אך יש להקפיד על תחזוקה נאותה שלה (תחזוקה של הסבכה, אגב, היא דבר נדרש ללא כל קשר לבחירה בסוג העץ). פרגולות מעץ רב-שכבתי יתנו לך מראה יחודי ואמינות גבוהה יותר – אבל בעלות גבוהה יותר.

סוגי עצים לפרגולה בסגנון כפרי

סוגי עיבודים לעץ

צבעים אטומים לעץ

חומרי חידוש ,שמנים ולכות