דק עץ טיק

עץ הטיק שמקורו בבורמה הנו עץ עלה רחב. עץ הטיק נחשב לאיכותי והעמיד ביותר מבין העצים לנגרות חוץ. עמידותו יוצאת הדופן הופכת את הטיק הבורמזי לבחירה הראשונה בביצוע סיפונים של כלי שיט אשר צריכים לעמוד בתנאים קשים במיוחד.
צבעו הטבעי של הטיק הבורמזי הנו חום בהיר בגוונים משתנים.

אם בחרנו בעץ טיק לביצוע הדק שלנו , הרי בחרנו בעץ הטבעי האיכותי ביותר שניתן לקבל לפרויקט מסוג זה. יחד עם זאת יש מספר דגשים ומאפיינים שחשוב להיות מודעים אליהם בכדי לנצל את מעלותיו של החומר באופן מיטבי.

אורך הלוחות של הטיק הבורמזי הנו קצר יחסית ונע על פי רב בין 1.50-2.50 מטר אורך.
המראה המתקבל בביצוע דק מלוחות באורך זה הנו פסיפס מרהיב של עץ טבעי בגוונים הרמוניים. זהו מראה טבעי שהעין מצפה לראות במשטחי עץ גדולים . לוחות הדק של טיק בורמזי הנם בעובי של 20 מ"מ וברוחב של 90/120/140 מ"מ. ניתן גם להשיג קורות של טיק בורמזי בעובי 50 מ"מ וברוחב של עד כ 250 מ"מ. קורות מיוחדות אלו משמשות בעיקר למדרגות ולעבודות נגרות חוץ מיוחדות.

בכדי להביא לידי ביטוי את מלוא הדרו של הדק העשוי טיק בורמזי , מומלץ לבצעו בהתקנה סמויה (הסבר מפורט בדבר התקנה סמויה ניתן למצוא בקטגוריה : מוצרים משלימים לדקים). ההתקנה הסמויה משאירה את פני השטח של הדק שלמים ונקיים , ללא חורים וברגים ומעניקה לדק מראה יוקרתי ההולם לאיכות של העץ.

אם בחרנו בכל זאת להתקין את הדק עם ברגים , ראוי שנשקיע ונעשה זאת עם ברגים איכותיים במיוחד שישתלבו היטב בדק טיק בורמזי היוקרתי שבחרנו. מומלץ לעשות שימוש בברגיי UFO בעלי ציפוי קרמי (ראה הרחבה בקטגוריה ברגיי UFO). ברגים אלו נהנים מעמידות יוצאת דופן בפני קורוזיה ובפני כוחות מכנים של גזירה ומשיכה. מעבר לכך , הברגים בציפוי קרמי חום משתלבים היטב בגוון החום הטבעי של דק טיק בורמזי.

כמו כל דק מעץ טבעי , גם את הטיק הבורמזי יש לחדש ולשמר. עץ הטיק הנו שומני ועמיד מאוד , אך ככל עץ בתנאי חוץ , ללא תחזוקה לאורך זמן הוא יאפיר. ניתן להשאירו בגוון האפור כסוף שהתקבל מהתיישנות טבעית לאורך זמן. אם נבחר לשמר את המראה הראשוני שלו , בו הטיק הבורמזי בא לידי ביטוי במלוא הדרו בגוונים החומים בהירים שלו , יהיה עלינו לתחזק את הדק ולשמר אותו (להרחבה בנושא ראה קטגוריה : תחזוקה ושימור של עץ).

מאפיינים של דק טיק בורמזי :

  • מראה יוקרתי ואצילי , בעל מרקם נקי
  • קשה ויציב במיוחד
  • עמיד בכל מזג אויר
  • עמיד בסביבה ימית
  • בעל מרכיבים טבעיים כנגד ריקבון ומזיקים
  • מגיב היטב לגיוון ולשימון
  • מעולה לחרוץ עבור מחברים סמויים
  • קל לתחזוקה ולחידוש
  • משקל סגולי נמוך
  • עובי 20 מ"מ רוחב 90/120/140 מ"מ

נושאים קשורים:

סוגי עיבודים לעץחומרי חידוש, שמנים ולכותכדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp