סוגי עיבודים לפרגולות

ישנם מספר רב של סוגי עיבודים לפרגולות , נתרכז בעיקריים שבהם.

הקצעה

העיבוד הבסיסי והנפוץ ביותר הנו הקצעה. המצב הבסיסי של העץ בתעשיית העץ הנו גולמי, כלומר קורת עץ מנוסרת למידה הכללית (150/150 , 200/200 וכיו"ב) אבל עם פני שטח גסים ומידה לא אחידה .הקצעה הנה תהליך מכני , אשר בו באמצעות להבים קשיחים ומושחזים היטב המסתובבים במהירות גבוהה מוסרת השכבה העליונה והגסה של פני השטח של העץ ונותר גימור חלק ואחיד במידה אחידה. בעץ ועצה מכונות הקצעה ייעודיות לתעשיית נגרות החוץ , הפרגולות והגגות עם אפשרות להקצעת קורות גושניות עד לחתך של 400/400.

חיטוי

העיבוד הבא הנו חיטוי , או בשמו המלא , תהליך הספגה בלחץ. בתהליך זה , מוספג חומר כנגד מזיקים לתוך העץ , בתהליך מבוקר בדוד לחץ. ההספגה בלחץ משפרת לעין שיעור את עמידותו של העץ המטופל כנגד מזיקים ופגעי מזג האוויר. ברירת המחדל של חומר החיטוי הנה פיגמנט ירוק , אולם ניתן לקבל גם חיטוי חום בהזמנה מיוחדת.

תמונות של סוגי עיבודים לפרגולות

מגרעות

מגרעות מבוצעות על פי רוב ברגלי הפרגולה , באופן כזה בו ניתן להניח או לשלב את הקורה הנושאת (הקורה הראשית בין העמודים) בתוך מגרעת שהוכנה לכך מראש ברגלי הפרגולה.
התוצאה המתקבלת הנה מקצועית ואסטטית יותר מאשר ללא שימוש במגרעת. המגרעת יכולה להיות במרכז הרגל או בצידה. יש להגדיר היטב את מידות הקורה לה נועדו המגרעות בכדי לקבל תוצאה מיטבית והתאמה מקסימלית. בעץ ועצה ישנו מיכון מיוחד לעיבוד מגרעות , כך ניתן לקבל את החומר לאתר עם עיבוד שבוצע באיכות גבוהה בתנאי מפעל ומבעוד מועד וכך לחסוך זמן יקר ופתרונות מאולצים בשטח.

כותרות

עיבוד כותרת מבוצע בקצות הקורות העליונות או בקצות הקורה הנושאת. הכותרת הנה חיתוך מסוגנן באמצעות מסור ייעודי לכך. הכותרת יכולה להיבחר מתוך קטלוג כותרות קיים או לפי שבלונה של הלקוח. עיבוד כותרת לקורות הפרגולה מעניק לפרגולה מראה מסוגנן ויוקרתי. קווי המתאר של הכותרת יכולים להיות ישרים וזוויתיים או מעוגלים ורכים, בסגנון מודרני או קלאסי, בכל מקרה עיבוד כותרות לקורות הפרגולה משדרג את המראה הכללי ומוסיף לו חן ועניין.

טימבר פריים

כל העיבודים שסקרנו לעיל הנם עיבודים מכניים היכולים להתבצע במפעל. עיבוד עץ מסוג טימבר פריים הנו עיבוד מסורתי המתבצע ע"י בעל מקצוע אומן בבית המלאכה. סגנון עיבוד העץ מסוג טימבר פריים הנו סגנון בנייה מסורתי מעץ הקיים מזה מאוד בשנים. בניית פרגולה בעיבוד בסגנון טימבר פריים מחייבת מקצועיות , דיוק , ניסיון וכלים ברמה הגבוהה ביותר בתחום עיבוד וביצוע פרגולות , גגות ומבנים מעץ. פרגולה בסגנון טימבר פריים הנה בעלת מראה מסורתי , כפרי וייחודי. בקרב חברי מועדון הקבלנים של עץ ועצה ישנם בעלי מקצוע אשר יודעים לבצע היטב פרגולות עץ בסגנון טימבר פריים.

סוגי עציםסוגי עיבודים לעץ

חומרי חידוש, שמנים ולכות

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp