פרגולה תלויה

אנחנו רואים אותן בהרבה מאוד בתים צמודי-קרקע בישראל – מביאות צל בקיץ, וגם אור-שמש שמסתנן בין קורות העץ, ומגינות על החצר בחורף מפני מטחי הגשם. הפרגולות, קורות העץ המסודרות זו לצד זו מעל החצר, הביאו לבתים הישראלים את השיק של בתי משפחות מהעולם הגדול, ואת התחושה הכפרית שאליה היינו רגילים לראות בעבר רק בסרטי קולנוע. אין ספק – נוכחותה של הסוכך בבית עם חצר משדרגת את חוויית השהייה בו, לדיירים ולאורחים כאחד. אך בניית פרגולה מערבת גם מכלול של שיקולים הקשורים להתאמתה למבנה הבית ולחצר, כמו גם למראה אותו מעוניינים להפגין כלפי הסביבה. מול בעלי הבתים ניצב מגוון רחב למדי של אפשרויות שונות בבניית הגגון, שכל אחת מהן תוביל למראה שונה.

הצללה במראה מרחף רב רושם

פרגולה תלויה היא בראש ובראשונה פתרון הצללה אפקטיבי מאוד וכאמור מספקת גם הגנה מגשם, אבל בנוסף לפן הפרקטי היא מעניקה לנו עוד איכות יקרת ערך: יוקרה. פרגולות תלויות, ובפרט אלה העשויות עץ רב שכבתי, הינן תוספת שמשדרגת במידה ניכרת את האסתטיקה של כל גינה, חצר או מרחב חיצוני. המראה המרחף של העץ ושל הסוכך משתלב היטב בכל סביבה, ומביא לידי ביטוי את אחד העקרונות הבולטים של העיצוב המודרני, המינימליזם. כמו כן, בזכות היעדר העמודים, איננה משתלטת על המרחב וגונבת את הפוקוס מהפריטים האחרים שבו, אלא מפגינה נוכחות שקטה, אוורירית מצד אחד ומצד שני מובהקת ומרשימה.

פרגולה תלויה

אחת הפרגולות המרשימות ביותר אותן יכולים בעלי בתים להתקין היא פרגולה תלויה, המחוברת אל הבית על ידי כבל או מוט ברזל. גגון תלוי שכזה מתהדר במראה מרשים, ובניגוד למרבית הפרגולות הנתמכות על ידי עמודים, איננו תופס מקום ושטח מתוך החצר, ואיננו מחייב פגיעה בריצוף שמתחתיה. יש לשים לב כי חסרונם של העמודים מחייב תכנון קפדני ומדויק של הפרגולה, כדי למנוע קריסה שלה, ובנייתה מחייבת אישור מטעם מהנדס מורשה. חסרונה העיקרי של ההצללה התלויה הנו מחירה הגבוה, בשל התכנון המקדים הרב שהיא דורשת. חלופה אפשרית, שגם היא יקרה יחסית (אך מצריכה פחות תכנון מוקדם) היא בניית גגון מעץ רב שכבתי – העצים לפרגולה מודבקים זה לזה בשכבות דקות, המעניקות רמה גבוהה של אמינות וחוזק. פתרונות זולים יותר הם התקנת פרגולה מעץ גושני (פופולארית מאוד בישראל) או מעץ פיני רגיל – שתי האפשרויות זולות למדי, אך הן פחות חזקות משתי האפשרויות האחרות, ומצריכות תחזוקה של הפרגולה כדי לשמור על אמינותה.

למה כדאי להעדיף פרגולה מעץ ואיך לבחור את ההצללה האופטימלית?

על-מנת שהתרומה של פרגולה תלויה לחיינו תהיה מקסימלית, מומלץ בחום להעדיף את פרגולות העץ על-פני אופציית האלומיניום. סיבה אחת לכך היא יופיו של חומר הגלם הטבעי, והחיבור המושלם שהוא יוצר בין הבית לבין הסביבה והטבע, וסיבה טובה נוספת היא השליטה המלאה שיש לנו על מידת ההצללה כשאנחנו מתקינים פרגולת עץ מלא או פרגולה על בסיס עץ רב שכבתי.

מנעד הבחירה הרחב שיש לנו לגבי סוג העץ, לגבי אופי הפרגולה – כלומר קורות עץ רחבות או צרות, צפיפות גבוהה או מרווחים משמעותיים יותר בין קורה לקורה וכו' – וכן מבחינת איכות העץ, מאפשר לנו להגיע לרמת ההצללה האופטימלית מבחינתנו, ולשילוב הנכון ביותר בין האסתטי לפרקטי – ובעצם לחיים עם איכות אמיתית.

איזו פרגולה כדאי לקנות?

אנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע בנושא – התקנת פרגולה היא החלטה שתשפיע במידה רבה על מראה ואופי הבית שלך. רצוי להביע את דעתך בנוגע להצעות שונות העולות בשיחה עם המומחה או המוכר, אך כדאי מאוד גם לשים לב לדבריהם, במיוחד לאחר שהם ראו את הבית שלך וגיבשו דעה אודות הפתרונות הרצויים עבורו.

סוגי עצים לפרגולה בסגנון מודרניסוגי עיבודים לעץ

חומרי חידוש, שמנים ולכותכדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp