פרגולה גושנית

פרגולת עץ – התוספת המושלמת לכל גינה

כיסוי של קורות-עץ מעל לחצר הבית, שמספק צל וגם אור-שמש במידה בקיץ, ומחסה מפני הגשם בימות החורף – הפכה כבר מזמן לאחד מסימני ההיכר של בתים צמודי-קרקע וגינות רבות בישראל. מלבד השירות שהיא נותנת לבאי-הבית אל מול מזג האוויר הקיצי והחורפי, נוכחותה של הפרגולה משדרגת גם את מראה הבית, ומעניקה לו תחושה מזמינה, ומגע של אלגנטיות כפרית. מסיבה זו, יש להתחשב במגוון שיקולים בעת בניית הפרגולה – האם היא מתאימה למבנה הבית? האם היא אכן מספקת לנו את התנאים שאנו מעוניינים בהם? והאם המראה שלה משתלב בזה של הבית והחצר? אחת הבחירות העיקריות המשפיעות על אופייה של הפרגולה היא הבחירה בעץ ממנו היא עשויה (ניתן לבנות גם פרגולה מאלומיניום או מפלסטיק, אך בחירה זו נחשבת לפחות רצויה, הן מבחינת המראה והן מבחינת האמינות) – בחירה שקיימות לה השלכות הן ברמה האסתטית והן ברמה המעשית.

פרגולה גושנית – לגינה או למרפסת

אחד העצים שזכה לפופולאריות גדולה בבניית פרגולות בישראל הנו עץ גושני, שמוצאו ביערות פינלנד. פרגולות עץ גושני, העשויות מקורות גדולות של העץ מספקות מראה כפרי, טבעי, המשתלב היטב בנוף הישראלי – המראה הפראי והסדוק שלהן הוא נפוץ בפרגולות ברחבי המדינה.

ישנן מספר סיבות לפופולריות הרבה של עץ גושני לבן, הן באופן כללי והן לטובת פתרונות הצללה: ראשית, זהו חומר גלם נוח מאוד לעיבוד ולעבודה ובהתאם בניית פרגולה מעץ זה פשוטה יחסית ומהירה, כמובן מבלי לפגוע באיכות. שנית, מחירו של עץ גושני לבן נמוך ביחס לסוגי עצים אחרים כך שכל אחד וכל אחת יכולים לזכות בפתרון הצללה מרשים מבלי להידרש להוצאה כספית גבוהה מדי. עוד יתרון משמעותי בהיבט הפונקציונלי הוא קלות התחזוקה של פרגולה גושנית שכזו – כך שתוכלו פשוט ליהנות מהתוספת המבורכת לחצר שלכם עם מינימום השקעה בשימורה.

פרגולה גושנית – המראה הכפרי כאלמנט עיצובי לגינה

במקביל ליתרונות הפרקטיים המשמעותיים, פרגולת עץ גושני לבן משתלבת היטב עם עיצוב הגינה הקיים, יהא אשר יהא. הגוונים הבהירים של העץ – שנעים על הסקאלה שבין הצהבהב-לבן לבין החום הבהיר – מייצרים נוכחות בולטת אך לא משתלטת על המרחב, משרים סביבם אנרגיות חיוביות ומבטיחים חיבור מדויק לטבע.

יחד עם זאת, ישנם כאלה שהמראה הכפרי הגס אינו קולע לטעמם. חלופה אפשרית לפרגולה גושנית הוא סוכך העשוי מעץ רב-שכבתי: מספר שכבות עץ דקות הדבוקות זו לזו, המספקת רמה גבוהה של חוזק ועמידות, וגם מגוון רחב יותר של אפשרויות עיצוב והתאמה לטעמך האישי. למגוון הזה, כמובן, יש מחיר: פרגולה מעץ רב-שכבתי היא יקרה יותר מפרגולה העשויה מעץ גושני.

מחפשים פרגולה גושנית מחיר? קבלו את ההצעה המשתלמת ביותר!

חייגו אלינו ???077-804-3084 או מלאו פרטים ✍? בטופס למטה??

 

תחזוקת עץ גושני – כך תיהנו מהפרגולה במשך שנים רבות

עץ גושני לבן כאמור מחייב תחזוקה בסיסית למדי, גם כשהוא חשוף לשמש, לפגעי מזג אוויר אחרים ולחרקים שעלולים להיות מזיקים. הדרך להגנה על פרגולה גושנית מפני כל הנ"ל היא צביעתה, אחת למספר שנים, באמצעות צבע ייעודי – צבע שכולל בתוכו חומר המגן על העץ מפני קרינת ה-UV של השמש וכן מפני חרקים.

לפני הצביעה יש לנקות את הסוכך. פרגולה גושנית מנקים עם סמרטוט לח (אבל לא רטוב), ולאחר שהעץ מתייבש בדרך כלל ניתן מיד למרוח עליו את שכבת הצבע החדשה, אלא אם כן נוצר צורך גם בשיוף של הקורות.
התדירות המומלצת לחידוש צבע של פרגולות על בסיס עץ מלא היא אחת לשנה-שנתיים, בהתאם למידת החשיפה לשמש של הפרגולה הספציפית.

למה לבחור פרגולה גושנית?

הדבר תלוי, כמובן, בצרכים שלך ובטעמך האישי. פרגולה גושנית תעניק לחצר שלך ולביתך מראה נאה ואלגנטי, אך יש להקפיד על תחזוקה נאותה שלה (תחזוקה של הסבכה, אגב, היא דבר נדרש ללא כל קשר לבחירה בסוג העץ). פרגולות מעץ רב-שכבתי יתנו לך מראה יחודי ואמינות גבוהה יותר – אבל בעלות גבוהה יותר.

סוגי עצים לגגות ותקרות בסגנון כפריסוגי עיבודים לעץ

חומרי חידוש, שמנים ולכות

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp