צבעים אטומים לעץ

רב עבודות העץ , בין אם מדובר בנגרות פנים או חוץ , דורשות צביעה. ללא צביעה , עץ טבעי רגיש לכתמים , נוטה יותר לדפורמציות ומאבד במהירות מיופיו הטבעי. במקרה של עץ בתנאי חוץ החשוף לפגעי מזג האוויר הדבר חשוב שבעתיים , וללא הגנה ותחזוקה מתאימה אנו עלולים למצוא את עצמנו במקרים מסוימים עם בעיות התיישנות וריקבון עד לרמה של כשל מבני ממשי.

לפני בחירת צבעים לעץ , עלינו להבחין בין מספר מצבים עיקריים :
ראשית , פנים וחוץ. צבע לעץ בתנאי חוץ נדרש לעמוד גם בפני פגעי מזג האוויר , שינויי לחות וטמפרטורה וקרינת UV. צבע בתנאי פנים נהנה מתנאים אידיאלים יותר , אך אינו יכול למשל להיות בעל ריח לואי חזק במיוחד או תכונות ייבוש הדורשות זרימת אויר גבוה וממושכת.

לאחר שבצענו הבחנה בין פנים וחוץ , אנו צריכים לבחון את אופי השימוש הנדרש בעץ המדובר. רצפת עץ למשל צריכה לעמוד גם בשחיקה בעוד שקירות לא נדרשים לכך. משטח עבודה במטבח צריך להיות עמיד ביותר אך גם אסור שיהיה רעיל למוצרי מזון. שימוש מסחרי נדרש לעמוד על פי רב בתנאי שחיקה גבוהים מאשר שימוש פרטי וכן הלאה.

נושא נוסף שיש לקחת בחשבון הנו סוג החומר. עצים קשים (כגון איפאה וטיק) הנם צפופים וסגורים מאוד בעוד עצים רכים (כגון אורן ואשוח) הנם בעלי כושר ספיגה גדול יותר. תלוי בתנאי ההתקנה (פנים או חוץ) ובאופי השימוש , יש לבחון את הצבע המתאים ביותר לפרויקט שלנו.

השלב הבא בבחירת הצבעים לעץ שלנו הנה בחירה בסוג החומר : צבע או שמן. צבעים יוצרים על פי רב שכבה עמידה יותר בפני ספיגת נוזלים ופגיעות מכניות אך הם פחות מחמיאים למרקם הטבעי של העץ. שמנים לעומתם מזינים היטב את המרקם הטבעי של העץ ומבליטים את יופיו הטבעי אך הם רגישים יותר למפגעים ודורשים חידוש תכוף יותר.

לא ניתן לדבר על צבעים לעץ, מבלי לציין צבע אטום לעץ. יש שיראו בשימוש בצבע אטום כפתרון שגוזל מהעץ להביא לידי ביטוי את מלוא הטקסטורה והיופי הטבעיים שלו, אולם , לשימוש בצבע אטום לעץ ישנם יתרונות רבים. צבע אטום לעץ הנו בעל כושר עמידות גבוה יותר לעומת צבעים חצי אטומים ושמנים באותם תנאי סביבה. הצבע האטום קל ליישום , מתייבש במהירות ובעל כושר כיסוי גדול. צבע אטום גם מאפשר שימוש ביסוד מקשר (לא חובה) שמשפר עוד יותר את החיבוריות והעמידות. בנוסף , הצבעים האטומים נהנים ממניפת גוונים אינסופית כמעט המאפשרת התאמה לכל סגנון ואוירה והמרקם הסופי הנו אחיד , נקי ומרהיב.

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp