פרגולת עץ – טיפים

בתקופה האחרונה הפכה בניית פרגולה מעץ למראה נפוץ הן בבתים פרטיים, גינות, חצרות, בתי עסק ומלונות רבים.
הביקוש הישראלי למבני הצללה מעץ נמצא בעליה מתמדת וכיום ניתן לבנות פרגולות עץ איכותיות המותאמות באופן אישי לצרכיו של כל לקוח.
לפני שמתחילים את שלבי התכנון, ההתקנה והקירוי, האדריכלים והמומחים של עץ ועצה מגישים לכם, מנסיונם, מספר טיפים חשובים מנסיונם שיסייעו בקבלת פתרון ההצללה שתמיד רציתם:

תכנון פרגולת עץ

תכנון נכון ויעיל מראש יחסוך בעיות בעתיד. לכן טרם ביצוע העבודה חשוב לשים על כך דגש במיוחד יש להקדיש תשומת לב למיקום של הפרגולה – מבחינת נוחות הגישה אליה, גובהה והזווית שלה ביחס לשמש בשעות היום השונות (לדוגמה, פרגולה שפונה למזרח אינה נעימה בשעות הבוקר עקב החשיפה הישירה לשמש). אלמנט מרכזי נוסף הוא הכנת תשתית חשמל כדי שהשהות מתחת לפתרון ההצללה תספק מקסימום נחת לכל בני הבית.

פתרונות הצללה תלויים

החלטה חשובה במיוחד במסגרת תכנון פרגולות עץ היא סוג הפרגולה – תלויה או על עמודים. פרגולות על עמודים נחשבות לפשוטות יותר לתכנון, אולם גם במקרים אלה מיקום העמודים והבטחת חלוקה נכונה ומאוזנת של העומסים הינם מרכיבים הכרחיים וחייבים להתבצע באופן מושכל ובעזרת אנשי מקצוע בתחום.

פרגולות תלויות מתאפיינות בהתקנה פשוטה יותר, ומעניקות אסתטיקה מרשימה במיוחד. גגון מעץ ללא עמודים לא פוגע ברצפה או בחצר, וכמו כן הוא משאיר שטח פנוי גדול יותר. גם התחושה המתקבלת – של מרחב מרווח, אוורירי ונקי – ישנה תרומה למקסום התועלת מהתקנת פתרון ההצללה.

עוד בשלבי התכנון מומלץ לבדוק האם סוג הפרגולה ושיטת הבניה הנבחרות דורשות אישור של מהנדס. במידה וכן, יש לקחת זאת בחשבון כאשר מחשבים את עלות התקנתה. חיבור שלד הפרגולה התלויה נעשה על-ידי חיבור של מותחנים לתשתית בטון – וישנם מצבים בהם יש צורך בבדיקת קונסטרוקציה ע"י מהנדס שיאשר את חוזקה בהתאם לגודלה, משקלה ושיטת הבנייה.

 

חיטוי עץ לבניה

מומלץ לבחור בסוג עץ אשר עבר תהליך חיטוי ושימור. עץ לבניה שעבר אימפרגנציה הוא בעל הגנה טובה יותר מפני מזיקים ופגעי מזג אוויר – ובכך תמנע התפתחות רקבון.
במידה ומתוכננת בניית פרגולות מעץ שאינן מקורות או מיועדות להצבע בצבעים בהירים – חשוב לוודא כי סוג העץ הנבחר מחוטא כראוי.

ליטוש וצביעת פרגולת עץ

מומלץ ללטש ולצבוע פרגולות עץ באמצעות חומרים המיועדים לכך (לדוגמא: מוצרי פלסקון). חשוב לוודא כי החומר שבו אתם משתמשים לצביעת הפרגולה מבטיח גם סינון קרינת UV. צביעת הפרגולה תשמור על המראה האסתטי ועמידות הפרגולה לשנים רבות.

אטימות בפני מים

במידה ומתכננים בניית פרגולה חיצונית מעץ (הבאה במגע קבוע עם מי גשמים או ממטרות) מומלצת מריחה של מעט זפת על החלק בעץ שאמור להיות במגע עם מים.

הצללה מקורה

לאחר התקנת מבנה העץ, מומלץ לרכוש קירוי מונע חדירת גשם עבורו.כך, בנוסף להגנה שהכיסוי מספק לפרגולה – גם בחודשי החורף תוכלו לשבת תחת בחצר, ולאחסן תחתיה את ריהוט הגן שיזכה להגנה טובה יותר מפני הגשמים. קירוי איכותי מאריך את תוחלת החיים של פרגולות מעץ – החומרים המומלצים לקירוי שכזה הם לוחות סנטף (לוח פוליקרבונט בעל מבנה גלי, ושבנוסף חוסם קרינת UV והינו חסין אש) ומחצלות במבוק.

אופציה נוספת של קירוי פרגולה מעץ הוא רעפים. בכל מקרה מומלץ לצורך הבחירה לקחת בחשבון לא רק את הפן הפרקטי אלא גם את השיקול האסתטי, ולהעדיף את הקירוי שיוצר את ההרמוניה הנעימה ביותר לעין עם הפרגולה עצמה ועם הסביבה.

קירוי מתאים למבני עץ

אין להקל ראש בבחירת הקירוי המתאים למשטחי ומבני עץ. בשוק ישנו מבחר רב של קירויים המיועדים עבור מבני עץ וכמובן אשר אינם פוגמים במראהו או בעיצובו.
ישנן מגוון שיטות לקירוי קורות העץ, כאשר העדיפות שבהן הן קירוי עשוי במבוק, קירוי סנטף, שימוש באלכסונים ו"סרגלים" מעץ.

סוגי עציםסוגי עיבודים לעץ

חומרי חידוש, שמנים ולכות

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp