פרגולות עץ

בניית פרגולה מעץ – תוספת עיצובית לבית

בעבר, בניית פרגולה נועדה בעיקר לצורכי הצללה או להגנה על ריהוט גן מפני פגעי מזג אוויר. כיום, פרגולות עץ הן כבר מזמן לא רק פריט שנועד לספק צל או למגן, אלא מהוות תוספת עיצובית ואלגנטית למרפסת או לגינה ומשרה אווירה ייחודית: משחקים של אור וצל תמיד יוצרים עניין בכל מרחב, בנוסף ניתן לשבץ על גבי פרגולת עץ צמחייה מטפסת שמשתלבת באופן מושלם עם קורות העץ וביחד הן יוצרות מראה חמים, וכמו כן פרגולה שכזו מקרינה גם יוקרה נעימה לעין. גם על גג של בית פרטי או של בית עסק פרגולה מעץ היא חגיגה לעיניים, ומהווה פינה של שלווה וחיבור לטבע אפילו במרכזה של עיר צפופה וכשמסביב המולה רבה. כאשר מדובר על לב העיר, באזור בו לא לכל דירה יש גינה או חצר אלא מרפסת, ניתן לבנות פרגולות עץ למרפסת. כאשר זו מרפסת, חשוב לבחור פרגולות עץ מיוחדות אשר משקלן אינו יוצר עומס רב מדי על המבנה.

בנוסף, מעבר לפן העיצובי והתחושה הנעימה שמספקת הפרגולה, נשמרת גם האיכות הפונקציונלית: בניית פרגולה לחצר היא הרחבה טבעית של הבית, ובזכותה מתאפשר ניצול יעיל במיוחד של שטח הגינה גם לטובת פינות ישיבה ובאופן כללי הפקת מקסימום תועלת ונחת מכל שטח המחייה. איכות זו תקפה גם כשההצללה מותקנת על גג או במרפסת, ומעניקה לבני הבית את היכולת לבלות בעוד מקומות גם כשהשמש עזה.

מאחר שהתקנה של מבנה הצללה מעץ תתבצע לרוב בגינת בית פרטי, חצר, מרפסת או גג בניין ושאר אזורים החשופים לפגעי מזג אוויר, ישנה חשיבות רבה לבחירה בין סוגי העצים המיועדים להקמת הפרגולה. בבחירת עצים לפרגולה, לעץ מתאים ואיכותי השפעה מכרעת על התוצאה הסופית  והעמידות לאורך זמן. עצים המשמשים לנגרות חוץ נדרשים לעמוד בתנאים קשים הרבה יותר מאשר נגרות פנים. שינויי הלחות והטמפרטורות, רטיבות ומזיקים הם רק חלק מהאתגרים העומדים בפני עץ בשימוש חיצוני.

התקנות של פרגולה מעץ

  • בניית פרגולות – באיזה חומר לבחור

בניית פרגולות ניתן לבצע ממגוון חומרים שונים, אך לכל החומר היתרונות והחסרונות שלו. בניית פרגולה מעץ היא בעלת יתרונות מהיבטים שונים: פונקציונליות, עמידות, עיצוב וגם מחיר.

מבני עץ עמידים לאורך שנים, ומשתלבים בצורה טבעית בגינה ירוקה ופורחת ומשדרים מראה טבעי וקלאסי. פרגולות הבנויות מחומרים אחרים עשויות לשדר ניכור מסוים. לעומת זאת, פרגולות עץ – אלמנט יוקרתי, חמים וביתי בו זמנית. אז מה האפשרויות של עץ לפרגולה?

סוגי עצים לפרגולה

לפני שבוחרים עץ לפרגולות כדאי לדעת שישנם מגוון סוגי עצים לפרגולה מהם ניתן לבנות. סוגי עצים אלו מתאפיינים בחיתוך לקורות עבות שחוטאו כך שימנעו חדירת מים וידחו מזיקים. סוגי עצים המתאימים במיוחד עבור התקנת פרגולות הם:

  • עץ אורן – עץ לפרגולות המיועד עבור מבנים במראה עדין
  • עץ גושני –  עץ לפרגולות המיועד ליצירת  פרגולה מעץ גושני במראה כפרי
  • עץ דו שכבתי / רב שכבתי – עץ לפרגולות המיועד ליצירת מראה נקי ומהודר יותר

למה לעשות פרגולות עץ אצל עץ ועצה?

לעץ ועצה שנים של ניסיון בתחום הפרגולות ועצים לפרגולה, וידע רחב היקף שמתעדכן כל העת – את הניסיון והידע תוכלו גם אתם לנצל לטובת עיצוב פרגולת עץ מושלמת בהתאם להעדפות שלכם, לאופי החצר ולתפישה האסתטית הרצויה. המומחים והאדריכלים של החברה יסייעו לכם לתכנן פתרון הצללה מיטבי שיהיה גם תוספת עיצובית שובת לב, וכמו כן מובטח לכם עץ איכותי במיוחד מתוך מבחר רחב של סוגי עצים. פרגולה עץ לבן תיתן מראה יוקרתי ונקי. הצבע הלבן יקח אתכם לאזורים צפוניים שהם גם מקורו של העץ הלבן או האשוחית. פרגולה מעץ אורן נותנת מראה חמים יותר וים תיכוני ועץ גושני מוסיף למראה הכפרי. השילוב בין חומר הגלם המובחר לבין התכנון המדויק וההתאמה האופטימלית עבורכם מוביל לבניית פרגולה אפקטיבית ויפהפייה גם יחד ולחיים עם איכות אמיתית.

 

פרגולה מעץ בסגנון כפרי

פרגולת עץ בסגנון כפרי מתאפיינת בהדגשת הנוכחות הטבעית של העץ ע"י שימוש בעצים גושניים בחתכים גדולים כדוגמת הגושני הצרפתי , המלוק או דוגלאס כמו גם שימוש בעצים שכבתיים שעובדו בהברשה. בנוסף עיבודי מגרעות וכותרות בסגנון קלאסי מוסיפים מגע כפרי נוסף. גם פתרונות ההצללה מבמבוק או מסרגלי עץ יהיו בעלי צביון כפרי.

פרגולה מעץ בסגנון מודרני

גם אם הסגנון המועדף עליכם הוא סגנון מודרני ואפילו הייטקי, ניתן לבחור פרגולות עץ לגינה אשר מתאימות לסגנון זה. העץ אינו הופך את העיצוב לכפרי באופן אוטומטי אלא ייצור עניין, גיוון ויכניס רכות וחמימות לתוך המראה המודרני של הגינה. פרגולת עץ בסגנון מודרני מתאפיינת בקווים נקיים, מפתחים גדולים, גימור נקי במרקם אחיד ופתרונות הצללה עכשוויים. הפרגולה בסגנון מודרני יכולה להיות פרגולה תלויה או לשלב קורות בטון ופלדה. צבעי הגמר יהיו בדרך כלל בהירים ובעלי מרקם אחיד. ניתן לשלב מגוון פתרונות קירוי אלגנטיים במראה נקי, עכשווי ובשיפועים נמוכים.

וכמה זה עולה לנו?

תתפלאו, עד כמה שפרגולת עץ היא בעלת מראה יפהפה ומשלבת בין יוקרה, קלאסיקה וחמימות, כאשר תבדקו פרגולות עץ מחירים תגלו שהם נמוכים משמעותית בהשוואה למחירי פרגולות אלומיניום למשל. עם זאת, כמובן שישנם פרמטרים שונים הקובעים את המחיר הסופי. הפרמטרים בהם יש להתחשב בקביעת פרגולה מעץ מחיר הם גודל הפרגולה, אשר ישפיע על כמות הקורות הנדרשות וגם על רוחבן, סוג העץ, מבנה העץ: עץ גושני יקר יותר מעץ רב שכבתי, הקונסטרוקציה של הפרגולה, כאשר פרגולה תלויה תהיה יקרה יותר מפרגולה עומדת (כזו הנתמכת על ידי קיר בצד אחד וביתר- על ידי עמודים) או גזיבו (נתמכת על ידי עמודים בלבד). את כל הפרמטרים קחו בחשבון כאשר אתם בוחרים פרגולה כדי שתתאים לא רק לרצון ולטעם שלכם אלא גם לתקציב.

פרגולה כפרית

פרגולות כפריות כשאנו חושבים או מדברים על פרגולה כפרית, סביר להניח שאנו מתכוונים לפרגולת עץ העשויה מחומרים טבעיים וחמים, אשר משתלבת בהרמוניה עם הגינה והצמחייה, ומשלימה את העיצוב הכללי הקיים.

פרגולה מודרנית

פרגולות מודרניות כשאנו מציינים פרגולות עץ בסגנון מודרני , או פרגולה מודרנית, אנו מתכוונים על פי רב לפרגולת עץ בקווים נקיים וישרים, אשר תשלים את המראה המודרני והנקי בו מתאפיין אזור המגורים שלנו.

חיפויים לפרגולות

חיפויים לפרגולות לפרגולות מעץ פתרונות ההצללה באמצעות מחצלות במבוק לסוגיו הנה סוג ההצללה השכיח ביותר. הבמבוק קיים במספר עוביים (רגיל, עבה ועבה מאוד) ובמגוון של מידות בהתאמה לפרגולת העץ בביתך.

טיפים ומאמרים

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp