פרגולה כפרית

כשאנו חושבים או מדברים על פרגולה כפרית, סביר להניח שאנו מתכוונים לפרגולה העשויה מחומרים טבעיים וחמים, אשר משתלבת בהרמוניה עם הגינה והצמחייה, ומשלימה את העיצוב הכללי הקיים.

האווירה שאנו רואים בעיני רוחנו היא של מראות פסטורליים שראינו בטיולנו בפרובנס או בטוסקנה. פרגולה בסגנון כפרי, בדרך כלל גם מתאפיינת בעיבוד אשר מביא לידי ביטוי את מלוא העושר והטקסטורה הטבעיים שיש בעץ.

לעתים, הגימורים יהיו בסגנון מסורתי יותר. ייתכן כי לעתים המראה יראה כבעל גימור גס, אך לא בהכרח. פרגולה כפרית מאופיינת גם בעיבודי אומן של בעל המלאכה כגון מגרעות וכותרות, פינים מעץ לחיזוק וכיו"ב. פעמים רבות, כשמדובר בפרגולה מעץ בסגנון כפרי, מתבצע עיבוד שנקרא הברשה. ההברשה מבליטה עוד יותר את הטקסטורה הטבעית של העץ. מה שקורה למעשה בתהליך ההברשה , הוא שסיבי העץ הרכים יותר מסולקים והקשים יותר נשארים, כך למעשה מובלטת הטקסטורה הטבעית של העץ ומתקבל מראה טבעי ועשיר כשל עץ שהתיישן.

לעתים, נעשה גם שימוש מכוון בעצים בגימור גס יותר או בעלי פגמים קלים כגון שולי קליפת גזע או קווי מתאר לא שלמים. פגמים טבעיים אלו, בשימוש נכון , יכולים לתרום רבות למראה הכפרי המבוקש.
על פי רב , בפרגולה בסגנון כפרי , נעשה שימוש בעצים הגושניים תוך ניצול תכונותיו הטבעיות של העץ לטובת הפרגולה במראה הכפרי אליה אנו שואפים, כך למשל:
עץ לבן גושני צרפתי (ספרוס) – מתאפיין בגוון לבן צהבהב וטקסטורת עץ קלאסית של עיניים וסיבים.

עץ דוגלס פייר – מתאפיין בגוון חום – אדמדם , והנו בעל טקסטורה ציורית ועשירה. הדוגלס פייר מגיב באופן משמעותי ביותר לתהליך ההברשה ומקבל נוכחות שלא ניתן להישאר אדישים אליה.
עץ המלוק – מתאפיין בגוון חום-צהבהב. ההמלוק הנו עץ דחוס וחזק באופן יחסי בקטגוריה זו. מזכיר במראהו את עץ האלון. האלון הנו עץ קלאסי לנגרות פנים , אך בעייתי מאוד בנגרות חוץ. ההמלוק לעומתו הנו עץ אידיאלי לנגרות חוץ , בייחוד בפרגולות כפריות וכאשר המראה המבוקש הנו בהשראת עץ האלון.

חשוב לציין , כי כל העצים הגושניים מתאפיינים בסדקים בפני העץ כחלק מהמראה הטבעי שלהם. במידה ואנו מעוניינים בפרגולה כפרית אך בעלת מראה נקי יותר וללא סדקים , ניתן להשתמש בעצים מודבקים אשר מתאפיינים בפני שטח בגימור שלם יותר וסדיקה מינימלית. בכדי לשמור על הסגנון הכפרי החם והטבעי , ויחד עם זאת להשתמש בעץ שכבתי ללא סדקים, ניתן לבצע הברשה. העץ השכבתי מגיב היטב להברשה , אשר מדגישה את הטקסטורה הטבעית של העץ ומטשטשת את קווי ההדבקה.

סוגי עצים לגגות ותקרות בסגנון כפריסוגי עיבודים לעץ

חומרי חידוש, שמנים ולכות

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp