פרקט תלת שכבתי

שכבות של עץ – פרקט תלת שכבתי

פתיחת הדלת לדירה מרוצפת בפרקט נותנת תחושה מיידית של חזרה הביתה. אחד מסוגי הפרקטים הוא פרקט עץ תלת שכבתי, והוא סוג נפוץ במיוחד בזכות היתרונות הבולטים שלו. ראשית, פרקט תלת שכבתי מספק מראה ומרקם טבעי של עץ אציל אמיתי, במחיר זול באופן משמעותי מפרקט עץ גושני או מפרקט רב שכבתי. בנוסף, פרקט זה עמיד יותר בפני פגעי מזג אוויר ועיוותים בעץ. לבסוף, סוג זה של פרקט הוא המתאים למעוניינים בחימום תת רצפתי.

מה ההבדל בין פרקט תלת שכבתי לפרקט עץ גושני?

פרקט תלת שכבתי עשוי משלוש שכבות הדבוקות יחדיו. פרקט עץ גושני, לעומת זאת, מורכב משכבת עץ אחת לעומקה. השכבה העליונה של פרקט תלת שכבתי היא עץ טבעי אציל, כמו העץ המשמש לפרקט גושני. השכבה העליונה של פרקט תלת שכבתי יוצרת מראה חיצוני טבעי וטקסטורה של עץ אמיתי. בנוסף, ניתן לשייף שכבה זו מידי כמה שנים, על מנת לחדש את הפרקט ולהשיב את המראה החדש. העובי של פרקט תלת שכבתי נע בין 14 ל-18 מ"מ, כשעובי השכבה העליונה נעה בין 3.5 ל-4 מ"מ.
השכבה העליונה הזו מודבקת על שכבות של עץ לבן פשוט המחוברים אחד לשני בכיוונים מנוגדים. מבנה זה הוא שיוצר את היתרון הגדול בפרקט תלת שכבתי לעומת פרקט גושני – עמידות וחוזק. שכבות העץ שמודבקות בדרך של שתי וערב מונעות עיוותים בצורת העץ הנובעים מלחות ומפגעי מזג אוויר. על כן, פרקט תלת שכבתי עמיד לאורך זמן רב יותר בפני דפורמציה מאשר פרקט גושני.

למה לבחור בפרקט תלת שכבתי?

היתרון הגדול של פרקט תלת שכבתי הוא השילוב בין המראה היוקרתי של עץ מלא לצד מחיר זול יותר. אפשרות זו היא פופולארית במיוחד ומתאימה למעוניינים בשכבה עליונה של עץ אמיתי, בעלות נמוכה יותר מפרקט עץ מלא. בנוסף, כאמור, סוג זה עמיד יותר בפני עיוותים מאשר פרקט עץ מלא הודות למבנה השכבתי שלו. לבסוף, פרקט זה עמיד יותר להפרשי טמפרטורות, ולכן מתאים יותר לבתים בעלי חימום תת רצפתי.

התקנת הפרקט

התקנת פרקט תלת שכבתי מתבצעת בשתי דרכים: התקנה בהנחה צפה או הדבקה. הנחת הפרקט מתבצעת על גבי יריעת גומי מוקצף בחיבור של הלוחות אחד לשני. הדבקה מתבצעת על ידי הדבקת לוחות הפרקט על גבי הרצפה הקיימת.
הנחה צפה היא דרך פופולארית ביותר ולה יתרונות רבים. הפרקט אינו מודבק לתשתית שמתחתיו ולכן בעת הצורך ניתן לפירוק לשם תחזוקה וניקיון קלים. בנוסף, שכבת הגומי המוקצף שמתחת משמשת כבולם זעזועים, ומחיר התקנה זו הוא זול יותר.
הדבקה היא דרך מומלצת במיוחד בזכות הנוחות והקלות של התהליך. הדבקה מנטרלת רעש ומאפשרת ליטוש הפרקט לחידוש המראה גם לאחר ההתקנה. שיטת ההדבקה מתאימה לכל מי שמעוניין בחימום תת רצפתי, היות ופיזור החום אפקטיבי יותר בדרך זו.

איך לשמור על הפרקט לאורך זמן?

פרקט תלת שכבתי דורש גימור מתאים, כאשר ניתן לבחור בין גימור לכה לגימור שמן.
גימור שמן הוא פעולה פשוטה למדי שמתבצעת בקלות. יתרונו נעוץ בשמירה על מראה ומרקם טבעיים של העץ. חסרונו הבולט של גימור שמן הוא שהוא אינו מגן בצורה מספקת מכתמים ולכלוך.
גימור לכה מספק עמידות גבוהה יותר בפני כתמים ולכלוך, והוא שומר על פרקט נקי לאורך זמן. שיטת גימור זו צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע. החיסרון בגימור לכה הוא שפרקט המצופה בלכה מבריקה מאבד משהו מהמראה הטבעי של העץ.
חשוב לדאוג לתחזוקה וניקיון מתאימים לפרקט על מנת להמשיך וליהנות מהמראה שלו גם לאחר שנים. פרקט תלת שכבתי דורש ניקיון בחומר מיוחד לפרקט בלבד. אין להשתמש במים או באקונומיקה לשם ניקוי. מעבר לזה, כדאי להניח משטח כלשהו בין רגלי הרהיטים לרצפת הפרקט או לדאוג לציפוי רגלי הרהיטים בחומר מבודד שימנע פגיעה בפרקט.

עיצובים לפרקט תלת שכבתי

מכיוון שהשכבה העליונה של פרקט תלת שכבתי היא עץ אציל אמיתי – היצע הצבעים, המרקמים והעצים הוא גדול במיוחד. אפשר ליצור מראה מודרני או מראה כפרי, מראה טבעי ואותנטי לעומת ציפוי מבריק. ניתן גם ליצור מראה מעושן או להשתמש בפרקט ציפוי לבן כדי להאיר את החדר, בהתאם להעדפות של הלקוח.
כך מציעים מגוון העצים והעיצובים עולם אפשרויות שמתוכן כל אחד יכול לבחור את זו שיוצרת אצלו תחושה של בית.

דגמי פרקט

מעושן מוברש
עמוק

מעושן דיסטרס
לכה

מעושן שמן

מעושן אפור

מעושן לכה

מבוקע לייט
סמוק

מעושן
בטקסטורה

מוברש מולבן
לכה

דיפ סמוק

לייט סמוק

קלאסי שמן
טבעי

מבוקע מולבן
שמן 26 ס"מ

מעושן מבוקע לייט
שמן 26 ס"מ

מעושן מבוקע
שמן 26 ס"מ

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

קולקציית הפרקטים של עץ ועצה עכשיו בהצעה משתלמת!

לפרטים ותיאום פגישה

מעוניין בפרקטים ורצפות מעץ

* בכפוף לתנאי החברה | טלח

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp