פרקט רב שכבתי

למה לבחור פרקט רב שכבתי?

ראשית, השכבה העליונה של פרקט זה עשויה עץ אציל, מאותו הסוג כמו בפרקט גושני. דבר זה נותן מראה ומרקם טבעיים של עץ איכותי במחיר זול משמעותית ממחירו של פרקט עץ גושני.
מעבר לכך, סוג זה של פרקט עמיד במיוחד בפני פגעי מזג אוויר. בזכות שיטה זו של לוח המורכב משכבות רבות, נוצרת עמידות רבה בפני עיוותים העשויים להיגרם עקב לחות והפרשי טמפרטורה. פרקט רב שכבתי עמיד יותר מפרקט גושני, וחווה פחות דפורמציות בעקבות חשיפה למים או לשמש. פרקט רב שכבתי עמיד יותר גם מפרקט תלת שכבתי, מכיוון שריבוי השכבות שבו נותן לו חוזק ויציבות רבים יותר. בסביבות של לחות או הבדלי טמפרטורות, כמו עם התקן חימום תת רצפתי, יש עדיפות לבחירה בפרקט רב שכבתי. עם זאת, פרקט רב שכבתי יקר יותר מפרקט תלת שכבתי, וזהו שיקול שיש להביאו בחשבון.
כמו כן, שכבת המדרך של פרקט רב שכבתי גדולה בכ-60% מזו של פרקט תלת שכבתי. הודות לשכבה עבה זו ניתן ללטש את הפרקט הרב שכבתי מידי כמה שנים, בדומה לתהליך שעושים בפרקט הגושני,. ליטוש זה, וציפוי מחדש בגימור מתאים, מעניקים לפרקט מראה מחודש ורענן גם שנים לאחר ההתקנה.
בנוסף, רצפת פרקט היא מוצר ידידותי לסביבה מכיוון שהוא מבודד היטב מחום ומקור. בדרך זו מאפשר הפרקט חיסכון בחשמל ובהוצאות של חימום או קירור החלל.

התקנת הפרקט

יש שתי אפשרויות של התקנה לפרקט רב שכבתי: התקנה בהנחה צפה או הדבקה. הנחת הפרקט מתבצעת על גבי יריעת גומי מוקצף בחיבור של הלוחות אחד לשני. הדבקה מתבצעת על ידי הדבקת לוחות הפרקט על גבי הרצפה הקיימת.
הנחה צפה היא דרך פופולארית ביותר ולה יתרונות רבים. היא מתבצעת על ידי הנחה של לוחות הפרקט על גבי יריעת גומי מוקצף. הפרקט אינו מודבק לתשתית שמתחתיו, וניתן לפירוק. בזכות זה הוא קל לתחזוקה וניקיון. מחירה של התקנה זו הוא זול יותר.
הדבקה היא דרך מומלצת במיוחד, אם כי היא יקרה יותר. הדבקה מאפשרת ליטוש של הפרקט לחידוש המראה גם לאחר ההתקנה. כמו כן, שיטה זו מתאימה לכל מי שמעוניין בחימום תת רצפתי, היות ופיזור החום אפקטיבי יותר בדרך זו.

איך לשמור על הפרקט לאורך זמן?

פרקט רב שכבתי הוא פרקט עץ, ולכן זקוק לגימור על מנת לשמור על תכונותיו לאורך זמן. ניתן לבחור בין גימור לכה לגימור שמן.
מתן גימור שמן הוא פעולה פשוטה שמתבצעת בקלות. יתרונו של גימור השמן הוא השמירה על מראה ומרקם טבעי ומקורי של העץ. עיקר חסרונו של גימור שמן הוא העובדה שהוא אינו מספק הגנה מספקת מפני כתמים על הפרקט.
לגימור לכה יש עמידות גבוהה יותר בפני כתמים ולכלוך, אך שיטת גימור זו צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע. החיסרון העיקרי בגימור לכה הוא שפרקט המצופה בלכה מבריקה מאבד משהו מהמראה הטבעי של העץ.
אך גם לאחר סיום ההתקנה והגימור, חשוב לדאוג לניקיון ותחזוקה שוטפים של הפרקט על מנת שיישמר לאורך שנים. פרקט רב שכבתי מנקים בחומר מיוחד לפרקט בלבד, ללא מים או חומרים חומציים.
בנוסף, כדאי להניח משטח כלשהו בין רגלי הרהיטים לרצפת הפרקט או לדאוג לציפוי רגלי הרהיטים בחומר מבודד שימנע פגיעה בפרקט. כמו כן, חשוב להימנע ככל שניתן מחשיפת הפרקט ללחות ולשמש, על מנת לשמור על הצבע ועל הצורה שלו.

עיצובים של פרקט רב שכבתי

השכבה העליונה של פרקט רב שכבתי היא שכבת עץ אציל, ולכן לכל לקוח יד חופשית בבחירת המראה הרצוי מתוך היצע העצים, המרקמים והצבעים הקיימים. למעוניינים בעיצוב אלגנטי אפשר לבחור בעץ אלון, מייפל או מהגוני. לאלה שחושקים דווקא בעיצוב כפרי יותר ניתן לבחור באלון מעושן, או באלון רסטיק. בנוסף, ניתן לבחור בין גימור מבריק או מט, ואף לצבוע את השכבה העליונה בגוונים.
בדרך זו מביא פרקט עץ רב שכבתי את המיטב מהשילוב של עץ טבעי יחד עם טכניקות ליצירת עמידות גבוהה, ומבטיח עיצוב יוקרתי העמיד לאורך שנים.

דגמי פרקט

מעושן מוברש
עמוק

מעושן דיסטרס
לכה

מעושן שמן

מעושן אפור

מעושן לכה

מבוקע לייט
סמוק

מעושן
בטקסטורה

מוברש מולבן
לכה

דיפ סמוק

לייט סמוק

קלאסי שמן
טבעי

מבוקע מולבן
שמן 26 ס"מ

מעושן מבוקע לייט
שמן 26 ס"מ

מעושן מבוקע
שמן 26 ס"מ

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

קולקציית הפרקטים של עץ ועצה עכשיו בהצעה משתלמת!

לפרטים ותיאום פגישה

מעוניין בפרקטים ורצפות מעץ

* בכפוף לתנאי החברה | טלח

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp