כך שומרים על כדור הארץ

למרות המחלוקות שמעורר השימוש בעץ בבנייה, ולמרות קריאתם של ארגונים לשמירת הסביבה, חברת עץ ועצה מדגישה – השימוש בעץ תורם לסביבה ולא פוגע בה.

עליית המודעות לנושא איכות הסביבה ברחבי העולם הביאה גם להתייחסות לאחריות הסביבתית ולהשלכות של פעולות האדם על הסביבה. תחום האדריכלות והבנייה מעורר מחלוקות רבות לגבי החומרים הנמצאים בשימוש והיתרונות והחסרונות שלהם. למרות קריאות שונות של אירגוני איכות הסביבה וכחברה שמתמחה במתן פתרונות לבניה ועיצוב בעץ, אנו חייבים להדגיש – השימוש בעץ תורם לסביבה ואינו פוגע בה. מלבד העובדה כי עץ הוא חומר יפה לעין ונעים למגע ישנם עוד יתרונות רבים לשימוש בו – הוא חזק, עמיד ובעיקר אקולוגי.
כדי לתת מענה לביקורת הנשמעת על שימוש בעץ חשוב להדגיש את מקור העץ בו משתמשים לתעשיית הבנייה והריהוט, עצים אלו מגיעים מיערות מתועשים, יערות שעוברים בקרה כדי לספק אספקה שוטפת של חומר גלם לתעשייה העולמית. יערות אלו הם יערות מתחדשים, בהם מקפידים לשתול עצים חדשים לאחר כל כריתה.

היערות המתועשים באירופה מנוהלים היטב ושטחם גדל משנה לשנה, כך שלא כל כמות העצים הבוגרים נכרתת, וניהול היערות מאופיין במודעות אקולוגית ומאפשר שילוב של זנים שונים ויצירת צמחייה אחידה ובריאה.
 
ניהול היערות לא נועד רק כדי לשפר את צמחית העצים אלא כדי להגן על הקרקע ומקורות המים, לשמור על המגוון האקולוגי, לשפר את בתי הגידול של חיות הבר ולמנוע שריפות, למעשה כולם מרוויחים מניהול היערות.
חשוב לזכור נתון נוסף – עץ, בניגוד לחומרי בניין רבים, ניתן למחזור ושימוש מחדש, הוא חומר טבעי המתפרק בצורה ביולוגית לקרקע. בנייה בעץ ידידותית יותר לסביבה בגלל שהאנרגיה המושקעת בייצור חומרי הגלם לתעשיית העץ נמוכה יותר מייצור של כל חומר אחר בו משתמשים לבניין כמו בטון ופלדה, לעץ ישנו יתרון נוסף והוא היכולת שלו לבודד חום וקור ביעילות.

בפעם הבאה בה אתם שומעים ביקורת על שימוש בעץ, זכרו כי שימוש מושכל ונכון בעץ שומר על הסביבה ועל כדור הארץ.

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp