דק מעץ מלא – טיפים לקניה והתקנה

בניה והתקנה של דק מעץ – טיפים

ישנם חומרים רבים ודרכים רבות בהן ניתן לבנות דקים ולכן, סוגים שונים של דק מעץ נבדלים זה מזה. מסיבה זו, חשוב להבין מה היא מטרתו של הדק ומה התקציב בו הוא הולך להבנות – הבנה זו תסייע לכם לגשת לבניית דק מעץ מלא בצורה הטובה ביותר. לעיצוב ולתכנון של דק עץ מלא ישנה השפעה רבה על יעילותו, עמידותו ומראהו הסופי של הדק.

היות ועיצוב ותכנון הם אינם נחלת הכלל, מומלץ להעזר באיש מקצוע בשלבי תכנון הדק להתאמה לצרכיכם.

מומחי עץ ועצה רכזו עבורכם מספר טיפים חשובים שיקלו עליכם בתהליך קניית והתקנת דק מעץ מלא, בין אם בחרת לעשות זאת לבד או בעזרתו של איש מקצוע מיומן:

לכל דק מעץ יש יעוד

הדרך בה בונים דק מעץ תמיד תהיה מושפעת מהיעוד של הדק. חישבו האם הדק מיועד לשימוש סביב בריכת שחיה ביתית? במידה וכן, שקלו שימוש בעץ בכל עמידות גבוהה למים ופגעי מזג אוויר, דוגמאת עץ איפאה. האם אתם מתכננים דק מעץ מלא משולב פתחים בהם ישבו אדניות או עציצי נוי (גינה משולבת דק)? במידה וכן, חשוב לתכנן זאת טרם הקמת הדק על מנת לחסוך בעלויות בניה.

השקעה כלכלית

שיקול נוסף בתכנון והקמה של דקים, הוא שיקול כלכלי. במקרים רבים, שיקולים כלכליים הם שקובעים את אופיו והחומרים מהם מייצרים דק מעץ מלא. במידה ושיקולים כלכליים מניעים אתכם להתפשר על איכותי או ייעודו של הדק, מומלץ לדחות את ההחלטה במעט.

עיצוב דק מעץ

כשמדובר בעיצוב דקים, ניתן להרחיק לכת ולהשקיע ובכך להגיע לעיצובי דק מקוריים וייחודיים. אם ההשקעה הכלכלית אפשרית, כדאי מאד להיוועץ באיש מקצוע מתחום העץ, בעל נסיון בעיצוב דקים. חשוב לזכור כי ככל שעיצוב הדק מורכב יותר לתכנון וביצוע, עלות ההקמה שלו תהיה גבוהה יותר.

סוג העץ ממנו נבנה הדק

לסוג העץ ממנו יבנה הדק השפעה מכרעת על מחירו ואיכותו של הדק. ישנם סוגים שונים של עצים בהם נעשה שימוש נרחב עבור בניית דק עץ, לדוגמא ניתן לראות בארץ דגמים רבים ושונים של דק אורן ודק מעץ איפאה, העצים הפופולאריים ביותר עבור בניית דקים. יש לקחת בחשבון את תכונותיו של העץ ממנו מתכננים לבנות – עמידות בפגעי מזג אוויר, גמישותו של העץ וקלות שימור דק מעץ שבחרתם לאורך הישנים ביחס למחירו.

תחזוקת דק מעץ

עץ, כידוע, הינו חומר גלם אורגני החשוף לפגעי מזג אוויר. דקים, בהיותם אלמנט חיצוני, חשופים אף הם לפגעי מזג אוויר ובלאי טבעי של החומר האורגני. עובדה חשובה שיש להתייחס אליה, היא כי דק מעץ עשוי לאבד מיופי מראהו החיצוני ואף מאיכותו במידה ולא יעבור תחזוקה שוטפת. מבחינה זו, דק מעץ איפאה עמיד יותר בפני פגעי הזמן ומזג האוויר, לעומת דק מעץ אורן – אך יש לקחת בחשבון שאפילו דקים חזקים ועמידים אלו עשויים לדהות ללא טיפול נכון פעם בשנה.

גובהו של הדק לעומת החצר

כאשר מתכננים דק מעץ, יש לקחת בחשבון את גובהו (המדויק) של הדק לעומת סביבתו. דק מעץ אפשר לבנות בגבהים שונים, אבל המקובל הוא לבצע את בניית הדק כך שגובהו או זהה בדיוק למפלס ריצוף הגינה או הדשא, או נמוך מהם במעט (מדרגה). בניית דק מעץ בחישוב גובה זה, מאפשרת ניקוז מים מהבית/גינה החוצה, ללא יצירת "שלוליות" על הדק שיתרמו לשחיקתו

0/5 (0 Reviews)

תמונות של דק מעץ מלא – טיפים לקניה והתקנה

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp