תתחדשו: כל מה שצריך לדעת על חידוש דק עץ

תתחדשו: כל מה שצריך לדעת על חידוש דק עץ

דק עץ הוא פתרון מעולה עבור הגינה שלכם – הוא אסתטי, חוסך בעלויות מים, כיף לארח עליו ועוד. אבל כדי שהדק – החדש או הישן – ישמור על המראה הנהדר שלו, יש צורך בפעולת תחזוקה קלה שיש לבצע אחת לתקופה, תלוי בסוג העץ. תחזוק דק העץ באמצעות ניקוי, צביעה ואטימה ישמרו עליו מפני פגעי מזג האוויר (גשם, לחות, קרני UV וכו'), ויחסכו את הצורך בהחלפתו התכופה.

סרטון הדרכה מס' 1 – מדריך ניקוי וחידוש דק עץ

 

חידוש דק אורן וחידוש דק איפאה

דק עץ דורש תחזוקה שוטפת יותר מאשר פרגולה, למשל, משום שהדק נוטה להישחק יותר. תכיפות תחזוקת הדק תלויה בסוג העץ: אם מדובר בעץ קשה, כדוגמת איפאה, טיק ואירוקו, מומלץ לשמן את המשטח אחת לחצי שנה כדי לשמור על מראה מרשים – כך תשמרו על דק איפאה. אם זה דק מעץ רך, כמו עץ אורן או אשוח, מומלץ לצבוע אחת לשנה.

בין אם מדובר בדק עץ חדש שרוצים לצבוע או בדק עץ ישן יותר שרוצים לחדש, חשוב מאוד לנקות את העץ באמצעות חומרי ניקוי מתאימים. חומר ניקוי טוב מסיר לכלוך, אבק, טחב, כתמי מים ועוד.
לאחר שלב הניקוי, ייתכן שיהיה צורך להשתמש בחומר הכנה. חומר ההכנה מאפשר לעץ לקלוט בצורה הטובה ביותר את חומר האיטום והצבע.

סרטון הדרכה מס' 2 – מדריך לצביעה ושימון של דק עץ

 

להחזיר את הצבע לדק: שלב הצביעה

כאשר משתמשים בצבע שמיועד לעץ הנמצא מחוץ לבית, כמו במקרה של דק, חשוב לזכור כי ככל שגוון הצבע כהה יותר – כך הצבע יישמר לאורך יותר זמן. צבעים בהירים נוטים לדהות מהר יותר. בנוסף, יש להקפיד על שימוש בצבעי עץ המיועדים לדקים. צבעים אלו מגנים על הדק הן מפני שחיקה והן מפני תנאי מזג האוויר. חשוב גם להשתמש בחומרים איכותיים שישמרו על הדק לאורך זמן, ובכך יחסכו לכם כסף וזמן עבודה.

שימו לב שהצבעים המיועדים לדק עץ הם על בסיס שמן. מסיבה זו חשוב לנגב עודפי צבע באמצעות סמרטוט כותנה, משום שעודפי טיפות שמן שנשארות על המשטח נקרשות והופכות לעיסה דביקה.

לפני הצביעה מומלץ לבצע ניסוי על חלק קטן ונסתר של הדק, כדי לוודא שמתקבלת התוצאה הרצויה. שימוש בחומרים איכותיים יבטיח שדק העץ שלכם ירענן את הגינה או החצר לאורך שנים.

החלטתם לחדש את הדק? בעץ ועצה תמצאו מבחר צבעי עץ

0/5 (0 Reviews)

להצעת מחיר והפניית קבלן
לביצוע עבודה 1-700-500-565

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp