זמן לחסוך – עשה זאת בעצמך

אחת הדרכים לחסכון ניכר בכל תקופה ובייחוד בתקופה הנוכחית , היא לבצע עבודות באופן עצמי – עשה זאת בעצמך או במונח הבינלאומי הידוע: DIY  DO IT YOURSELF.
בתחום בו אנו דנים , בנייה בעץ , היחס בין עלות חומר לעלות העבודה הוא ככלל אצבע 1:1 ולפעמים אף יותר מכך. כך למשל דק אורן אופייני שעלות החומרים שלו כ-150 ₪/מ"ר יעלה כולל עבודה לפחות כפול. החיסכון הכספי בביצוע עצמי בפרויקט כזה מסתכם על פי רב באלפי שקלים.
המונח DIY מתייחס למעשה לעבודות הדורשות רמה מקצועית בסיסית או הדרכה פשוטה שבעזרתן נוכל להגיע לתוצאות ברמה סבירה וטובה מבלי לשלם עבור שירותיו של בעל מקצוע מיומן.
אין מהאמור במאמר זה לגרוע מכישוריו של אף בעל מקצוע. על פי רב בעל מקצוע מומחה יבצע את העבודה במקצועיות, יעילות, זריזות ואיכות גבוהה יותר מזו של נגר חובב. אבל, אם מרכיב החיסכון בראש מעייננו, ויש לנו יכולת טכנית בסיסית וזמן פנוי, אפשר, ואפילו רצוי להתמודד עם פרויקטים מסוג זה לבד.

מקובל לחלק פרויקטים של DIY בתחום העץ לשלש קטגוריות עיקריות:

1.      פרויקטים פשוטים – כאלו שאינם דורשים ציוד מיוחד שאינו מצוי בכל בית , או לכל היותר ציוד בסיסי בעלות של עשרות עד מאות שקלים בודדים. מעבר לכך , קיימת כמובן עלות החומרים. עצמם. מה שעוד נזדקק לו הוא הדרכה בסיסית או תרשים הרכבה ונוכל לצאת לדרך. דוגמא לפרויקט שכזה יכולה להיות  בניית שולחן פיקניק ("שולחן ק.ק.ל") או ניקוי וחידוש דק עץ. משך הזמן לפרויקט שכזה הנו שעות ספורות ועד יום עבודה.
2.      פרויקטים ברמת מורכבות בינונית – כאן כבר נדרשת יכולת בסיסית בהפעלת ציוד טכני וטכניקות בנייה. עבודה עם משור אנכי (ג'יג-סו) , מברגת איפקט , מקדחה , פלס , אזרי מדידה וסימון וכיו"ב.  דוגמא לפרויקט מסוג זה יכולה להיות בניית בית עץ לילדים או דק עץ. גם  כאן ניתן לקבל הדרכה בסיסית ותרשימי הרכבה כדי להגיע לתוצאות סבירות בביצוע עצמי. מבחינת הזמן הנדרש לביצוע הוא כבר ארוך יותר , וכאן מדובר על סופשבוע אחד או יותר עד לסיום הפרויקט.
3.       פרויקטים ברמת מורכבות בינונית-גבוהה – בעבודות אלו כבר יש מרכיבים של בניית קונסטרוקציה של ממש. נדרשות מיומנות בנייה בסיסיות ומעלה והבנה אלמנטרית בבניה ובטיחות. דוגמה לפרויקטים כאלו יכולה להיות בניית פרגולה או מחסן עץ. משך הזמן הנדרש לפרויקטים בקטגוריה הזו הוא לרב 3-7 ימי עבודה מלאים.
לא משנה באיזה פרויקט תבחרו , בסיומו תגלו , שהחיסכון הכספי הוא רק שני לתחושת הסיפוק העצמי הנלוות לעשייה עצמית.
0/5 (0 Reviews)

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp