כך נראה תיאטרון רב תכליתי בקנדה, FABG

בעיירה קטנה הממוקמת בהרי לאורנטיאן שבקנדה ביקשו להקים מבנה תיאטרון רב שימושי, שיוכל להתאים לארועים קטנים וגדולים כאחד. משרד האדריכלים FABG תכנן מבנה דינאמי שיכול להתאים למצבים משתנים, עם שימוש נרחב בעץ, חומר בעל חשיבות רבה לאוכלוסייה המקומית.

העיירה Mont-Laurier ממוקמת כ-250 ק"מ צפונית למונטריאול ולתעשיית העץ בה תפקיד משמעותי בכלכלה המקומית. כדי לחזק את התעשייה שנאלצת להתמודד עם ביקוש שהולך ומצטמצם, החליטו האדריכלים להדגיש את השימוש בעץ, ולתמוך בפיתוח מקומי של טכנולוגיות חדשות לשימוש בו באדריכלות עדכנית. גריד של קורות עץ לאורך ולרוחב המבנה משמש כבסיס קונסטרוקטיבי עבור הגג ומקרה מעל הכניסה הראשית למבנה ומעל מרפסת בקומה העליונה. הגג פורץ החוצה מגבולות המבנה, מרחף מעל חזיתות זכוכית ובולט במיוחד לצד המבנים שלצידו, הבנויים מאבן בסגנון מסורתי. הבחירה בעץ כחומר עיקרי מדגישה את העקרונות התכנוניים של האדריכלים, ביניהם העדפה של חומרים מקומיים בעלי השפעה חיובית על איכות הסביבה.

הפרוגרמה של מבנה התיאטרון, שגודלו כ-3,500 מ"ר, הגדירה צורך באולם אחד רב תכליתי, שיוכל להתאים למופעי תיאטרון מסורתיים לצד פעילויות קהילתיות. האולם תוכנן כדי להתאים לארועים בסדרי גודל שונים הנעים בין 270-700 צופים ומשתתפים בהצגות, ארועים עסקיים, תערוכות, מופעי סטנד אפ, קונצרטים, מופעי בתי ספר ועוד.
האולם המרכזי חולק לשלושה אזורים עיקריים, המאפשרים לארגן את האולם באופן דינמי על פי הצורך ולשנות את סידור הישיבה בהתאם. האזור הקרוב לבמה תוכנן על פלטפורמה עולה ויורדת עם מושבים הנעים על גבי מסילות. את המושבים באזור המרכזי ניתן למשוך לאחור על מנת לפנות את השטח במידת הצורך, והאזור האחורי כולל קומת ביניים מוגבהת עם 184 מושבים ומעקה שניתן לפירוק. התוצאה היא תכנון חדשני המטשטש את הקווים בין הנסיוני למסורתי ובין אולם קונצרטים לבין מרכז כנסים. יכולת ההשתנות של האולם עונה על מגוון צרכים של הקהילה ותורמת לה באופן ישיר ועקיף דרך תכנון רגיש ומוקפד.
0/5 (0 Reviews)

תמונות של כך נראה תיאטרון רב תכליתי בקנדה, FABG

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp