בניין משרדים ייחודי בציריך

פרויקט מעורר השראה, חדשני ושאפתני מעץ במרכז ציריך

במרכז ציריך, לא רחוק מתחנת הרכבת המרכזית, נבנה בניין משרדים ייחודי ומרתק. המבנה, אשר הוקם כתוספת למטה חברת Tamedia, תוכנן ועוצב ע"י חברת האדריכלים העולמית שיגרו באן, שמקורה ביפן. ההשראה למבנה כולו גם כן יפנית ושאובה ממבני העץ היפנים המסורתיים.

המבנה בעל 7 הקומות ממחיש היטב את הפוטנציאל הגלום בשימוש בעץ כחומר בנייה. שלד הבניין החשוף נועד להישאר כזה ולשמש כמוטיב מרכזי בחלל הפנימי. השימוש בשלד העץ תוכנן כך שתתאפשר תהליך בנייה דומה לזה הנעשה בבנייה רגילה עם בלוקים וכולל מערכת מקיפה וחזקה לעמידה בעומס, דבר הנדרש מעצם היותו בניין משרדים.

על מנת לאפשר כל זאת, נעשתה עבודה הנדסית וטכנית מאתגרת, הדורשת דיוק יוצא דופן, לחיבור חלקי העץ העצומים עם פינים וציפוי החלקים בדבק- עץ למינציה באיכות גבוהה עבור יישומים גלויים.

למעשה, לא רק העמודים וקורות המבנה עשויים עץ. מרבית החיבורים עשויים עץ. למשל, במקום ברגים, מסמרים או מחברי פלדה, עוצבו פינים ייחודיים מדיקט, והם משמשים לחיזוק שלד המבנה וחלוקת עומסים.

המבנה יחד עם עמודי הגובה, הקרנות והקורות התומכות בחיתוכן האובלי, יוצרו כמערכת חלקים שלמה בעבודת CNC מדויקת והורכבו יחדיו בעת הבנייה כמעיין פאזל תלת-ממדי.
חזיתות המבנה חופו במתכת ובזכוכית, כמו גם הגג.

התוצאה המרהיבה הינה פרי עבודת תכנון, ייצור והרכבה מורכבת, מאתגרת ומעוררת השראה של מהנדסים, קבלני עץ, אדריכלים ובנאים.

0/5 (0 Reviews)

להצעת מחיר והפניית קבלן
לביצוע עבודה 1-700-500-565

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp