בניית דק עץ: עשו זאת בעצמכם וצמצמו את העלויות

תמיד אמרו עליכם שיש לכם "ידי זהב"? אוהבים לבצע לבד את כל פעולות הבנייה וההתקנה בבית? אם יש לכם את הכישורים והיכולות הנדרשים להתקנת דק עץ במו ידיכם, תוכלו לחסוך כסף רב – וליהנות מפרי עמלכם

דק לגינה הוא משאת נפשם של אנשים רבים. מדובר בשדרוג לעיצוב של החצר, ובתוספת שהופכת את ההליכה מחוץ לכותלי הבית מפעולה שגרתית לכיף גדול. למרות שמדובר בפתרון חסכוני וקל לתחזוקה, יש כאלו שנרתעים מהתקנת דק בשל העלויות הכרוכות בכך.

אם אתם אוהבים לבצע במו ידיכם את עבודות שדרוג הבית, התקנת דק לבד יכולה להיות פתרון שיעזור לכם לקצץ בעלויות – ולהשיג לעצמכם את הדק שתמיד חלמתם עליו.

אז איך מתחילים לבנות דק בעצמכם? קודם כל, יש לבצע תכנון מדוקדק, במהלכו עליכם להחליט על מיקומו המדויק של הדק ולמדוד את גודל השטח עליו הוא יונח.

סוג העץ משפיע על עלות הדק

השלב הבא הוא בחירת סוג העץ ממנו יהיה עשוי הדק. שימו לב: לכל עץ יש מחיר שונה, וכתוצאה מכך משתנה עלות ההתקנה הסופית. סוגים אפשריים של עץ לבניית דק הם עץ טיק בורמזי, עץ איפאה ועץ אורן. באופן כללי, דק איפאה ודק מעץ גושני הם סוגי העצים הנפוצים בבניית דק.

סוג העץ ישפיע לא רק על התקציב, אלא גם על מראה הדק – עץ טיק למשל, הוא בעל גוון חום-שחור, ואילו עץ אורן הוא בעל גוון חום בהיר-צהבהב. לכל סוג עץ מאפיינים שונים גם מבחינת איכותו, משקלו, נוחות ביצוע עבודות שונות (חיתוך, ליטוש וכו') ועוד. רוצים לקבל את המחירים העדכניים של כל אחד מסוגי העצים הללו, או לקבל מידע והסברים נוספים? פנו אלינו.

התשתית העדיפה: בטון

שלב חשוב בתכנון הדק הוא תכנון התשתית: יש הבדל אם מתקינים אם הדק על בטון, דשא, אדמה או ריצוף קיים. הדרך המומלצת היא להתקין את הדק על תשתית בטון. לאחר שניקיתם את השטח שעליו יונח הדק, יש לוודא שהשטח מפולס.

התשתית מורכבת גם מעץ – לרוב עץ אורן לבן – שמותקן על גבי הבטון. קחו בחשבון שאם התשתית הקיימת אצלכם בגינה אינה מתאימה, תידרשו לצקת בטון על מנת שיספק את התמיכה הדרושה.

אם אתם רוצים להניח את הדק ישירות על האדמה, ללא שימוש בבטון, תוכלו להניח על האדמה יריעות מיוחדות העשויות יוטה, הנקראות "אגריפל". יריעות אלו שומרות על הדק בכך שהן מונעות צמיחת עשבים מתחת לדק.

העץ מתרחב עם השנים? הקדימו תרופה למכה

שימו לב: לפני שאתם מרכיבים את הדק, יש להקפיד לקדוח חריצים קטנים בתוך קורות העץ. בכך תימנעו "פיצוץ" בקורות הדק כאשר תתקינו את הברגים. כמו כן, חשוב שתקפידו על הברגה אחידה – כך תשמרו על עמידות הריצוף לאורך זמן, ותשמרו על המראה הקלאסי.

כשאתם אתם מניחים את קורות העץ, הקפידו שיהיה ביניהן רווח של כ-4 מילימטרים. מרווח זה חשוב מפני שעץ נוטה להתרחב עם השנים.

יש לכם שאלות נוספות לגבי התקנת דק? המומחים של "עץ ועצה" יעמדו לרשותכם באולמות התצוגה ויסייעו לכם בכל הדרוש כדי שתתקינו בהצלחה את הדק שישדרג לכם את עיצוב הבית.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של בניית דק עץ: עשו זאת בעצמכם וצמצמו את העלויות

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp