לא משחקים בעץ מומחי "עץ ועצה" עם מדריך מיוחד

איך תבטיחו עץ איכותי לבית

העיצוב בעץ ממשיך לכבוש את ישראל עם שורה ארוכה של סוגי עץ מרתקים: דק מסביב לבריכה, עץ מסוגנן בפרגולה, בבית, בגינה, בגג או בגלריה | עם זאת, הנטייה של ישראלים רבים להתפתות ולקנות על-פי שיקולי מחיר, ולבחור בגורמים לא מוסמכים בהכרח לרכישה והתקנת עץ, מובילה ללא מעט תקלות, סדקים בעץ ועוד הפתעות לא נעימות | עץ ועצה, הרשת המובילה והמקצועית בישראל בתחום העץ, מגישה כאן מדריך מיוחד, שמסביר, צעד אחרי צעד, על מה חשוב להקפיד, על מה אסור להתפשר, וכיצד ניתן להבטיח שתיהנו מעץ איכותי ובטוח בבית לאורך שנים | כתבה שנייה בסדרה

 • עיצוב הבית, מה החלום שלכם?

  איך אתם מדמיינים את העיצוב בעץ משתלב בבית הפרטי שלכם? דק מסביב לבריכה? גלריה שכולה עץ טבעי? פרגולה מסוגננת? זהו השלב בו אתם חולמים כיצד והיכן לשלב עץ בבית, ומגיעים עם החלום הזה אל מומחי העץ, על מנת שילבש גוף וצורה, בהתאם לצרכים שלכם.

 • עץ איכותי מהמקור

  בתחום העץ בישראל נמצאים גורמים לא מוסמכים, המספקים לצרכנים עבודות עץ במחירים מופחתים. לצערנו, במקרים רבים מדי, המחיר הנמוך בא על חשבון האיכות, איכות העץ. המלצה: הקפידו לקנות עץ אך ורק אצל גורם מוסמך, שמשווק את כל סוגי העץ ממקורות ירוקים ומוסדרים, המבטיחים, בין היתר, את תנאי הצמיחה האופטימליים של העץ ועומדים בתקני האיכות המחמירים ביותר, הן 'ירוקים' והן אלה המייצגים סטנדרטים בינלאומיים של גופים לפיקוח על מנסרות, כמו תקן PEFC, תקן FSC ותקן DIN.

 • התאמה של סוג העץ לצורך העיצובי והטכני

  אחת הפעולות החיוניות ביותר להבטחת איכות העץ בבית וגם הביטחון למשפחה, היא התאמת סוג העץ לצורך. חשוב להפנים: לכל עץ ייעוד משלו, ולא כל עץ, מתאים לכל מטרה (ראו טבלה). למשל, אם אתם בוחרים עץ לפרגולה, עץ גושני צרפתי יהיה בחירה מצוינת, בעוד שעץ גושני גרמני לא יתאים כלל. לכאורה, סוגי עץ דומים – בפועל, רק אחד יבטיח בחירה איכותית וחשוב מכך – בטיחותית.

 • ליווי ותכנון אדריכלי

  גיא הברפלד, האדריכל הראשי של עץ ועצה: "עיצוב בעץ מעניק טאץ' מסוגנן של חום ואסתטיקה לבית. אבל שילוב עץ בבית מחייב התאמה כפולה: ראשית, לטעם האישי שלכם ולסגנון העיצוב המועדף עליכם, ושנית, חייבת להיות התאמה והלימה בין העץ לבין האופן בו הבית בנוי או מתוכנן להיבנות. ההמלצה: הקפידו לקבל ייעוץ אדריכלי מלא בשלב התכנון וההתאמה, וכמובן, אך ורק מאדריכל שעץ הוא מומחיותו-אומנותו".

 • התקנה על ידי קבלנים מורשים בלבד

  נדמה שאחד הגורמים העיקריים לבעיות הקשות המופיעות בפרויקטים שונים של עיצוב בעץ, כמו הופעתם של סדקים מסוכנים בעץ, פיתולים ועוד הפתעות, הוא הנטייה של צרכנים רבים לבחור בקבלני ביצוע שאינם מורשים, הקונים ממקור מוסדר. שימו לב: אל תיקחו סיכונים. ודאו שהקבלן בו בחרתם להתקין את העץ הוא קבלן מורשה, והבטיחו התקנה איכותית ובטוחה. או במילים אחרות: לא משחקים בעץ ולא מתקינים בלי קבלן מורשה. חד וחלק.

 • פיקוח והדרכה

  לאחר שהבטחתם התקנה של קבלן מורשה, ניתן לקבל על פי דרישה פיקוח וביקורת של מהנדס עץ בגמר ההתקנה. וכדאי לזכור: המלאכה אינה מסתיימת עם סיום ההתקנה. העץ בבית, מחייב תחזוקה שוטפת לאורך שנים. אל תוותרו על הדרכה מקיפה כיצד לשמור על איכות ועמידות העץ, והבטיחו שהגורם ממנו רכשתם את העץ יעניק לכם את כל הכלים והטיפים החשובים שיאפשרו לכם לתחזק אותו כראוי לאורך שנים.

 • אחריות ושירות לאחר ההתקנה

  גם אם בחרתם לרכוש אצל גורם מוסמך, וסימנתם וי על כל הפרמטרים שמצמצמים למינימום את הסיכוי לתקלות ובעיות, אל תיכנעו לטבע הישראלי ותאמרו לעצמכם ש'יהיה בסדר'. דרשו תעודת מקוריות על העץ. מה שבטוח. בנוסף, זכרו שהשירות מהגורם ממנו רכשתם את העץ לא מסתיים עם תום ההתקנה. ודאו שאתם רוכשים עץ אצל גורם שיהיה זמין עבורכם גם לאחר שהתחלתם ליהנות מהעץ בבית, ושיש לכם כתובת לכל שאלה ובקשה לאורך שנים. עץ כולל שירות, אם תרצו.

מומחי עץ ועצה: מה מתאים למה?

 

שימוש סוג העץ רמת התאמה איכות
איפא טאבקו מתאים מאוד AA
דק (מדרך) עץ איפא בוליביני מתאים AB
קומרו שמפיין לא מתאים B
המלוק קנדי מתאים מאוד AA
פרגולות גושני צרפתי מתאים מאוד AA
גושני גרמני לא מתאים B
טיק בורמזי מתאים מאוד AA
חיפויי קירות חוץ סידר קנדי מתאים מאוד AA
אורן פיני מחוטא מתאים AB

ההחלטה היכן לרכוש עץ מתרחשת ברגע, אולם ההשלכות שלה הן מרחיקות לכת. לכן, יותר ויותר ישראלים בוחרים לקנות עץ 'נכון'. כלומר: מגורם מוסמך, מורשה, עם כל הידע, המומחיות והניסיון הדרושים.

דוגמא מצוינת ל'רכישה נכונה', היא, לפני הכל, בהתאמת סוג העץ. ניקח לדוגמא עץ שמיועד לדק. גורמים בלתי מוסמכים עלולים להמליץ לכם על עץ מסוג קומרו שמפיין. כן, מדובר בעץ לא מתאים, ויש עץ איכותי ומתאים הרבה יותר לצורך זה: איפא טאבקו. מומחי עץ, ידעו לעמוד על ההבדל ולהמליץ על העץ הכי מתאים לצורך, ובנוסף, קבלן מורשה יבטיח התקנה איכותית של סוג העץ שהותאם לכם.

שורה תחתונה: כדי ליהנות מיותר איכות וביטחון ומהתאמה מושלמת, רכשו רק אצל המומחים לעץ, והתקינו אך ורק אצל קבלנים מורשים. כי בעץ, לא משחקים.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של לא משחקים בעץ מומחי "עץ ועצה" עם מדריך מיוחד

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp