כך מחברים בין רעיונות למעשים

מחנה קיץ שנתי מארח אדריכלים ומעצבים מרחבי העולם שיוצרים בצוותא מיצגים אדריכליים

 

Hello Wood

הוא מחנה קיץ שנתי שנערך בהונגריה ובו קבוצות אדריכלים וסטודנטים מרחבי העולם עוסקים במימוש פיזי של רעיונות קונספטואליים ויוצרים מיצגים אדריכליים. הנושא המרכזי של הסדנה השנה היה 'משחקי איזון' ובסופה התקבלו 14 מבנים שונים, החוקרים את נושא היציבות ושיווי המשקל באדריכלות. זו כבר השנה החמישית בה נערכת הסדנה, המחברת בין אדריכלים מובילים לבין כ-100 סטודנטים לאדריכלות. הסטודנטים עובדים יחד עם אדריכלים ומעצבים מנוסים בקבוצות קטנות ומתנסים בבניית מיצג אדריכלי מתהליך החקירה והקונספט ועד לבנייה פיזית תוך שבוע בלבד.
Frank Havermans מהולנד טוען כי האדריכלות הכפרית היא הבסיס של האדריכלות העכשווית. בהתאם לכך חקר את המבנים המקומיים באזור Csórompuszta בהונגריה ובחר בארובה ובשלד המבנים כהשראה למבנה המתוכנן. יחד עם הסטודנטים הוא יצר את Barny, המורכב משלוש מסגרות ללא קירות ובוחן כיצד רעיונות מסורתיים יכולים לקבל פרשנות עכשווית, בעזרת קריצה ושעשוע.
קבוצה אחרת שאבה השראה מהסביבה ותנאי השטח בהם התקיימה הפעילות. Corn-walk הוא מסלול הליכה בן 40 מטרים המתנשא מעל שדה התירס, שבמהלכו המטייל נהנה מנוף מקסים של הסביבה.

כך הצליחו מנחי הקבוצה Juhász Ákos ו- Eke Dániel מהונגריה ליצור יחד עם הסטודנטים חוויה אדריכלית, המשלבת גם מעין כוריאוגרפיה של התקדמות במרחב.
Forcefields מוקם על שטח משופע והקבוצה רצתה לבחון כיצד ניתן לייצר מערכת גיאומטרית שיכולה להתאים את עצמה לתנאי שטח משתנים. Biayna Bogosian מארה"ב והסטודנטים תכננו משטחים מחוררים, עליהם ניתן ללכת או לשבת, ויכולים לשבת עליהם עד 15 אנשים בו זמנית. דרך המשטחים חודרים מוטות, שיכולים לנוע בחופשיות על מנת להתאים את המבנה לתנאי השטח הדרושים.
תהליך העבודה על Spikefort החל עוד לפני ההגעה למחנה עצמו, כאשר Bence Pap האוסטרי ו-Oliver Sales הבריטי ביקשו מהסטודנטים לתכנן מבנה בצורת מגדל. המיצג הסופי מקבל את שיווי המשקל שלו מעמוד שדרה פנימי והמעטפת שלו מכוסה באלמנטים אלכסוניים במראה דינמי.
גם המבנה של ה- Accordion מבוסס על מבנה מרכזי חזק שסביבו מעטפת קלילה יותר. במקרה זה המטרה של הסטודנטים ושל המנחים, Elias Lindhoff משבדיה ו- Sebastian Mardi מדנמרק, הייתה ליצור קשר פיזי של המשתמש והמבנה עם הסביבה – האור חודר דרך המעטפת הקלילה, הרוח מניעה קלות את קורות האקורדיון ומשקל טיפות הגשם משפיע על עקמומיות הקשתות.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של כך מחברים בין רעיונות למעשים

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp