בית הטטריס, Studio mk27

Studio mk27 תכנן את "בית הטטריס" (Tetris House) בסן פאולו שבברזיל, בו בולטים משטחי עץ רחבים הנמשכים מחזיתות הבית פנימה ומדגישים את המבנה הצר והארוך של הבית.

הבית משתרע על שטח של 620 מ"ר המחולקים לארבעה מפלסים במגרש צר וארוך. בחזית הקדמית המקבלת את פני הבאים בולטים שני מבנים מלבניים נקיים – משמאל מבנה נמוך עם דלת הכניסה, המובילה אל מבואה, ומעליו מפלס הקומה השנייה, בה מוקמו חדרי השינה, והוא נראה כמרחף מעל חזית זכוכית גדולה. המבנים המלבניים נמשכים פנימה לאורכו של המגרש, עד לחצר האחורית הכוללת בריכת שחייה. הם מחופים בעץ מכל הכיוונים, באופן המדגיש את הצורות האדריכליות ומושך את המבט לעומקו של המבנה. השימוש בצורות גיאומטריות פשוטות המשלימות זו את זו הוא שהוביל את המתכננים לקרוא לבית על שם משחק הטטריס, והאפקט הנוצר הוא הוא מרשים ביותר.

מימין לכניסה לבית מוקם הסלון הגדול בחלל בגובה כפול והוא מאובזר בספריית עץ ארוכה ובה טלוויזיה וקמין. תקרת העץ המקרה את החלל, מייצרת בו תחושה ביתית ואינטימית, למרות גודלו וגובהו. מצדה השני של הקומה, במבנה העץ הנמוך, נמצאים חלל המדרגות, המטבח ופינת האוכל, שמעליהם קומת גלריה. מעל המטבח הגלריה משמשת כפינת עבודה פתוחה ומעל פינת האוכל נמצאת מרפסת מקורה הפונה אל החצר והבריכה.

חלוקת החלל תוכננה כך שהבית יתאוורר עד כמה שאפשר באופן טבעי, בעזרת תכנון פתחים גדולים משני צידי המגרש. פאנלים עשויים מעץ מחפים את החלונות והם ניתנים לפתיחה ולסגירה על פי הצורך. הפאנלים משמשים גם כאמצעי הצללה, המסנן את קרינת השמש החודרת אל הבית וכן מספקים פרטיות. הפאנלים וקורות העץ הונחו באופן היוצר מראה המשכי מחזית המבנה, דרך חלל הפנים ועד החזית האחורית. החלל רוצף בעץ בהיר, הממשיך מבפנים החוצה, אל החצרות הקדמית והאחורית. בחירת החומרים מטשטשת את הגבולות בין הפנים לחוץ ויוצרת המשכיות בין החללים.

עיצוב הפנים מינימליסטי וממשיך את הקווים הפשוטים של המבנה, בעזרת משטחים גדולים וארוכים, המגדירים פונקציות וחללים. חומרים חמים וקרים וגוונים בהירים וכהים שולבו בהקפדה ליצירת מראה דרמטי ומרשים. יחד עם זאת בזכות הבחירה בחומרים טבעיים בעלי טקסטורה עדינה, נשמרת אווירה שקטה ומאוזנת בבית. גם גופי התאורה נבחרו בהתאם לחומריות ושולבו גופי תאורה שקועים ומינימליסטיים עם גופים תלויים ועומדים, העשויים מרצועות עץ דקיקות ואלגנטיות.

אדריכלות ותכנון: Studio mk27 – Marcio Kogan, Carolina Castroviejo
עיצוב פנים: Studio mk27 – Diana Radomysler

0/5 (0 Reviews)

תמונות של בית הטטריס, Studio mk27

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp