בית על העץ: לא משחק ילדים

בית על העץ: לא משחק ילדים

בניית בית על עץ הינה חוויית ילדות אוניברסלית, הלקוחה מעולם דימויים קולקטיבי. לרוב מדובר בפרויקט של ילדי השכונה שתחילתו באיסוף קרטונים לקירות, בניית סולם מאולתר מגזרי עץ שונים ואיסוף חומרי גלם ממוחזרים מהרחוב, כיד הדמיון הטובה. המבנה הרעוע הופך במהרה למקום קסום, מפלט בין שמיים וארץ.

מה סוד הקסם של בית מעץ?

בית על עץ מבטיח עולם ומלואו ליוצריו, חיבור לעצים ולטבע. הוא מעניק תחושת אינטימיות ובטחון, מקום מפלט בטוח מעולמם הבנאלי של המבוגרים, ומיותר לציין שמדובר בחוויית טיפוס ושהייה על הגובה קרוב לציפורים, לעלים ולשמים. ישנן תרבויות, בהן בית על העץ אינו רק משחק ילדים. לדוגמא, צורת הבנייה אצל אנשי שבט הקורואי בגינאה החדשה היא בתים על העץ.

אבל בית על עץ אינו רק משחק ילדים או צורת בנייה שבטית. אדריכלים רבים יוצרים בתים על עצים, רבים מהם משמשים כמסעדה או מלון, ומאפשרים לנו המבקרים, להתחבר לטבע ולילד שמסתתר בתוכנו ומחכה להזדמנות לפרוץ.

הנה מספר דוגמאות נבחרות לבתים מקוריים שנבנו על עצים:

בית על העץ בהסוואה

בית זה הוא מלון לשניים והוא חלק מפרויקט מלונות של בתים על עצים בשבדיה. חיפוי הקירות החיצוני עשוי מראה ומהווה מקום מסתור והסוואה מושלם. נותר רק לקוות שהציפורים מבחינות במבנה במעופן בין העצים.

מהייטק לצמרת העץ

מה עושה איש הייטק שהחליט לפרוש בגיל 26? טריוויאלי, הוא בונה את בית חלומותיו על העץ. כך עשה ג'ואל אלן מקנדה. כשהחל לבנות את ביתו על העץ הוא לא שיער שהפרויקט יזכה לסיקור אוהד במגזינים מובילים מתחום האדריכלות.

עששית יפנית בינות העצים

בית זה מעוצב כמו עששית עץ יפנית על כלונסאות, המרחפת בינות העצים באגם מוסקוקה, קנדה.

אגף הנוער מוזיאון ישראל

נסיים את הסקירה הקצרה בנימה פטריוטית. פנטזיית הילדות של בית על העץ מקבלת ביטוי בחצר המשחקים ברחבת אגף הנוער של מוזיאון ישראל. בכניסה לאגף הנוער מוצב עץ אורן מרשים שפשוט מבקש לבנות עליו בית. לדברי אדריכליות הפרויקט, דבורה ורשבסקי ויפעת פינקלמן, "תנאי השטח וגזעו ושורשיו הסבוכים והרגישים של עץ האורן, זימנו אתגרים רבים ותבעו פתרונות אדריכליים יצירתיים במיוחד. בית העץ הוא מבנה קונזולי (זיזי) הנשען על מספר עמודים מינימלי, ותלוי ממסגרת פלדה היקפית. כמו בייצור חי, שלד פלדה זה מגדיר את סטרוקטורת המבנה ונושא את המעטפת שלו. כך מצליח לייצר חוויה חללית מגוונת הכוללת מקום התכנסות למשחק, למנוחה ולהתבוננות".

אם גם אתם חפצים לחבור לילד שבכם, אנו מזמינים אתכם לאחד מסניפי עץ ועצה, בהם תוכלו לקבל סל פתרונות בתחום העץ, ולבנות לכם מקום מפלט אולטימטיבי מעולמם של המבוגרים 🙂

0/5 (0 Reviews)

תמונות של בית על העץ: לא משחק ילדים

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp