פרויקט ים המלח

עץ ועצה השתתפה בעבודות הפיתוח לרצועת התיירות החדשה של ים המלח

העבודות בפרויקט הענק כללו התקנת דקים באורך של אלפי מטרים, בניית סוכות מציל, מעקות וגדרות – בתנאי אקלים קשים המצריכים חומרים עמידים במיוחד

בחודשים האחרונים ביצעה חברת עץ ועצה את הקמת רצועת התיירות החדשה באזור המלונות של ים המלח, בפרויקט נרחב שיזמה החברה הממשלתית להגנת ים המלח (חל"י). פרט לטיילת חדשה, כלל הפרויקט תוספת של מתקני רחצה ואטרקציות כמו לגונות ייחודיות, וכן חוף המיועד לציבור הדתי. כמו כן, כלל הפרויקט הנגשה של החופים הקיימים לציבור הרחב, בדגש על בעלי מוגבלויות.

מתחם בתי המלון וקו החוף הקיימים, לאורך של כ-6 ק"מ, נמצאים בסכנת הצפה תמידית עקב עליית מפלס ים המלח באזור זה. כדי לטפל בבעיה, הקים משרד התיירות את חל"י, במטרה לשקם את רצועת החוף והאזור כולו, ואף לפתח אותה – באמצעות שדרוג הקיים ופיתוח מבנים נוספים.
הפרויקט שבו ביצעה עץ ועצה את עבודות העץ, התמקד בפיתוח מתחם תיירות ונופש ברמה גבוהה, המשלב בין הייחודיות של ים המלח כמקום שאין שני לו ברחבי העולם, לבין חוויה תיירותית מפנקת אך גם אקולוגית.

האתגרים: חום, יובש ומליחות

משרד האדריכלות של הפרויקט, שלמה אהרונסון אדריכלים, לצד הקבלן המבצע א.מ.צ שמש ואנשי עץ ועצה, החלו את הפרויקט בלמידה לעומק של המצב הקיים ברצועת הנופש בים המלח בכלל, ושל ענף המלונות והתיירות בו בפרט – לצד התעדכנות בנעשה בענף זה בעולם כולו. כמו כן, נבחנו השפעות הפרויקט על הסביבה, והתוכנית שנבנתה מקפידה על התאמה לאופי המדברי של האזור, שימור הנחלים והחוף, וכן על עקרונות הבנייה הירוקה.

לצורך שיפור הנגישות לאזור, ושמירה על הבטיחות והתשתיות, כלל הפרויקט גם עבודות הגבהה של הדרכים המובילות לאזורי הנופש. עץ ועצה ביצעה את כל עבודות העץ בפרויקט, בתהליך מורכב וממושך שדרש שימוש בצוותים גדולים, ובלוח זמנים צפוף שכלל גם עבודה בלילות ובסופי שבוע, במטרה לעמוד ביעדים ולהתקין משטחי עץ על פני אלפי מטרים.
עבודה באזור החם והיבש של ים המלח מציבה אתגרים ייחודיים בפני כל בעל מקצוע – ובמיוחד כאשר מדובר בעץ. תנאי החום והיובש הקשו על העובדים, והמליחות הגבוהה השוררת באוויר עלולה לפגוע בכלי העבודה, ודורשת בחירה חכמה ומושכלת של חומרי בנייה, חומרי גלם וכלי עבודה, כמו גם תכנון מפורט המביא בחשבון את תנאי מזג האוויר הקשים במקום, המשפיעים הן על חומרי הבנייה והן על העובדים.

החומר הנבחר: דק איפא

המהנדס של עץ ועצה סיפר כי "התלבטנו אם להתקין בטיילת החדשה דק סינטטי או דק איפא. לאחר בחינת החומרים בשטח, ולאור תנאי מזג האוויר הקשים, החליטו אנשי החברה לבחור בפיתרון הבטוח והאמין ביותר – עץ מלא מסוג איפא טובאקו ברוחב 9 ס"מ.

"בדק הנמצא סמוך למים או בתוכם, נעשה שימוש בתשתית מהגוני. סוכות המצילים נבנו מעץ אורן, מאחזי היד והמעקות מעץ מהגוני, ואילו הגדרות נבנו גם כן מעץ איפא", הסביר.

"בנוסף, בשל החשש מפני קורוזיה שתתפשט בחלקי המתכת עקב המליחות באזור, הוחלט להשתמש לצורך החיבורים בפרויקט בברגיUFO מיוחדים המותאמים לתנאי מליחות גבוהה, כמו בים המלח, שאף עברו טיפול מיוחד כדי למנוע התפתחות חלודה".

פרויקט רצועת החוף והטיילת החדשה בים המלח נחנך באפריל 2017, והוא כולל 16 חופים חדשים וחופים קיימים שחודשו באזור התיירותי של ים המלח. אורכה של הטיילת הוא 4 ק"מ, והיא כוללת מסלול ריצה, מתקני חוף וכושר, סככות צל, סוכות מציל, חדרי שירותים – ובעיקר מאפשרת גישה חופשית לחוף ולתוך הים עצמו.

פיקוח: חל"י
אדריכל: שלמה אהרונסון אדריכלים
קבלן ראשי: א.מ.צ שמש
ביצוע עבודות עץ : עץ ועצה
0/5 (0 Reviews)

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp