ציר המפלים ופארק האקסטרים במעלות

עוד פרויקטים מוצלחים של עץ ועצה:
ציר המפלים ופארק האקסטרים במעלות

 

החברה השתתפה בבניית ציר המפלים – רחוב ובו נחל הזורם בסדרת מפלים ממעלות אל אגם המונפורט; וכן בבניית פארק האקסטרים החדש בעיר, הכולל מגוון מתקנים אטרקטיביים למשפחות

בימים אלה מסתיימות עבודות הפיתוח בשני פרויקטים חדשים ומאתגרים שבהם השתתפה חברת עץ ועצה בעיר הצפונית מעלות תרשיחא: ציר המפלים ופארק האקסטרים. החברה ביצעה את כל עבודות העץ בפרויקטים.

שני הפרויקטים במעלות היו מורכבים ומאתגרים, הן בשל ההיקף הנרחב שלהם, והן בשל הצורך לעבוד תוך שיתוף פעולה הדוק ותיאום מלא עם שלל בעלי מקצוע נוספים שפעלו באתר – בעבודות תשתית, ריצוף, מערכות מים ועוד. כל אלה נעשו בלוחות זמנים צפופים, במטרה לחנוך את הפרויקטים לשימוש התושבים והתיירים במועד שנקבע מראש.

ציר המפלים: נחל, מפלים, גלריות ובתי קפה

הפרויקט הראשון, הקמת רחוב המפלים האקולוגי בעיר, מחבר בין שכונת האילנות היוקרתית

הצפויה לקום בעיר, לבין אגם המונפורט. ברחוב המשופע נבנתה מערכת מים המדמה נחל, הזורם באמצעות סדרת מפלים אל האגם, ומסחרר את מימיו.

רחוב המפלים תוכנן על ידי אדריכל הנוף אמיר בלום ממשרד מילר בלום אדריכלים, וחברת עופרה צמחי מים. על הביצוע הופקדה חברת האחים בן רחמים. לצד מערכת המים יבנו מוקדי משיכה נוספים לתושבים ולתיירים, ובהם גלריות אמנות, גלידריות, בתי קפה וחנויות קונספט – והכל בעיצוב ייחודי דמוי מכולות, של חברת Boxes. עלות הפרויקט – 11 מיליון שקל.

פארק האקסטרים: 120 מתקנים על 8 דונם

הפרויקט השני במעלות בו השתתפה עץ ועצה הוא בניית פארק האקסטרים החדש, שיזמה עיריית מעלות-תרשיחא, והוא משתרע על שטח של 8 דונם. בפארק יותר מ-120 מתקנים שונים, ובראשם מתקני האקסטרים, כגון מתקני טיפוס ושבילי טיפוס במגוון רמות קושי, קיר סנפלינג, נדנדת ענק, אומגה, באנג'י, במות אירועים ועוד.

את הפארק הקימה חברת KristallTurm הגרמנית, המתמחה בייצור מתקני אקסטרים, והקבלן המבצע הוא ש.ח פארק. כל עבודות העץ בפארק החדש בוצעו על ידי עץ ועצה. בנוסף, בנתה עץ ועצה גם את קיר הטיפוס בפארק. הקיר היה אמור להיבנות בידי צוות מומחים מגרמניה, אך עקב תקלה של הרגע האחרון, המומחים של עץ ועצה התבקשו לתכנן ולבצע גם אותו.

חומר גלם עמיד לפגעי מזג האוויר

בשני הפרויקטים נעשה שימוש בעץ מסוג איפאה טבאקו. לדברי עץ ועצה, "זהו עץ שהוא אלטרנטיבה איכותית, וגם נראה מצוין. הוא עמיד מאוד לפגעי מזג אוויר ושינויי מזג אוויר, ויכול להתמודד היטב עם השחיקה הצפויה כאשר מבקרים רבים ישתמשו במתקני הפארק ובציר המפלים. ראש העיר וגם אדריכל הפרויקט הדגישו את חשיבות השמירה על המראה הטבעי והחיבור לטבע, ולכן העדפנו להשתמש בעץ, ולא בחומרים אחרים.

"בנוסף, הניסיון שלנו בעבודות עץ מגוונות וכן בחומרים סינתטיים שונים, לימד אותנו כי עץ איפאה טבאקו הוא המתאים והעמיד ביותר לפרויקטים מסוג זה. בשני הפרויקטים יחד בנינו דק איפאה בשטח של כ-4,000 מ"ר, כאשר רוחב הדק הנבחר הוא 14 ס"מ; והשתמשנו בברגי UFO, ברגים לדק מחוסם שגם מספקים הגנה מחלודה. חשוב לציין כי כמו בכל פרויקט שלנו, גם כאן הקפדנו להשתמש בעץ ממקורות מתחדשים בלבד – כדי לסייע בשמירה על איכות הסביבה".

זקוקים ליעוץ או מידע לקראת פרויקט?

צרו עמנו קשר, ואנשי המקצוע של "עץ ועצה" ישמחו לעמוד לרשותכם!

0/5 (0 Reviews)

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp