ספסלי עץ – לא מה שחשבתם

בעזרת חשיבה יצירתית וחומרי גלם מעולים – גם רהיט יום-יומי כמו ספסל יכול להפוך לאלמנט דקורטיבי מרשים

ספסלי עץ הם מהאלמנטים השימושיים, הוותיקים והמוכרים ביותר במרחב הציבורי. הם ניצבים ברחובות הומים, ומאפשרים לעוברים ושבים מנוחה קלה, תוך התעדכנות בחיי העיר השוקקים; אחרים מפוזרים בפארקים ירוקים, ומספקים הזדמנות להתרגעות אחרי פעילות ספורטיבית, הנאה מהאוויר הצח או ארוחה קלה – לבד או ביחד; וספסלים אחרים נמצאים במתחמים ציבוריים פתוחים, כמו למשל כיכרות בלב העיר, ומספקים אפשרות לאתנחתא.

רוב ספסלי העץ דומים זה לזה – ומהווים אלמנט שאף שהוא בולט בנוף, מיועד בעיקר לשימוש פונקציונלי יום-יומי. ואולם, יש גם מתכננים, אדריכלים ומעצבים שהבינו את ההזדמנות הטמונה בפריט יום-יומי לכאורה זה, הניצב במרחב ציבורי ויכול לשדרג את הנוף, אם רק יכירו בהיותו אלמנט דקורטיבי, לא פחות מאשר שימושי.

מאלמנט פשוט לאלמנט מורכב

דוגמה מצוינת לכך אפשר למצוא בפרויקט מידטאון ברחוב מנחם בגין בתל אביב – מתחם ובו צמד גורדי שחקים בני 50 קומות כל אחד, שבנייתו הולכת ונשלמת. הפרויקט מוקם על השטח שבו שכנה בעבר מחלבת תנובה, כאשר אחד המגדלים מיועד למשרדים, ואילו השני – למגורים.

במשרד תמא אדריכלי נוף, המופקד על תכנון הפרויקט, החליטו לפזר במתחם ספסלים ייחודיים, העוקבים באופן מושלם אחר צורת השבילים בגינת המתחם. הספסלים שתכננו במשרד בנויים מפרוסות עץ רבות – כל פרוסה חתוכה באופן ייחודי, וחיבורן יחד יוצר ספסל ארוך בעל מראה גלי, קרוב לטבע, היוצר אווירה הרמונית ורגועה. כך, בעזרת חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה, אלמנט פשוט אחד הופך לאלמנט מורכב וגדול יותר מסך חלקיו. לדברי ינון אדריכל הפרויקט, מדובר על תכנון ראשון מסוגו שנותן מענה לקוטר המשתנה של המשטחים, ומתוך הקושי נוצר הרעיון של חלוקת העץ לפרוסות. לדבריו, צורניות המתחם כולו היא בהשראת צמרות עצים, והשבילים בו קושרים בין המעברים בפרויקט המיועדים להולכי הרגל. הספסלים הפכו למעשה לא רק מקום לשבת עליו ולנפוש מעט, אלא גם אלמנט דקורטיבי בולט בסביבה.

שמחנו מאוד לקחת חלק פעיל בתכנון, באספקה ובהוצאה לפועל של הספסל האיכותי עבור הפרויקט הייחודי והיפה הזה, דוגמה אחת מיני רבות לאפשרויות האינסופיות הטמונות בחשיבה יצירתית, ההופכת רהיט רגיל ופשוט ליצירת אמנות – שאפשר לשבת עליה. ספסל הוא לא רק ספסל: הוא יכול להיות גם פסל, רהיט ייחודי, ולהוסיף עוצמה ונוכחות לכל חצר, גינה ולובי.

כאשר חזון אדריכלי יוצא דופן ושובר מוסכמות פוגש חומרי גלם מעולים, בביצוע משובח – נולדים ספסלים מרהיבים, המשובבים את העין ואת הנפש. אנו מודים לתמא אדריכלי נוף על האתגר שהעמידו בפנינו וההזדמנות לקחת חלק בעבודה ייחודית ומרשימה – כי אין כמו שיתוף פעולה פורה שיכול להפוך כל רעיון לממשי.

קיבלתם השראה מהתמונות ויש לכם רעיון לספסל מיוחד משלכם? אנחנו כאן כדי לממש לכם את החזון!

0/5 (0 Reviews)

תמונות של ספסלי עץ – לא מה שחשבתם

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp