שימוש בעץ בבניה האקולוגית

כמה עובדות מדעיות: השטח המיוער בעולם עולה בכ- 3 אחוז בשנה. עקומת יצור החמצן של היערות וספיחת ה-CO מתחילה לרדת כשגיל העצים מגיע לכ- 70-80 שנה. כשהעצים מתים ונרקבים ביער או נשרפים הם משחררים חזרה את כול ה-CO שספחו. לעומת זאת, בשימוש בעץ כחומר בניה, העץ אוצר בתוכו העץ את ה CO שספח.

ולמה אנו מספרים לכם זאת?

רבים נוטים לחשוב כי למעשה בנייה בעץ בהכרח מחריבה יערות וגוזלת משאב טבעי מתכלה. עם זאת, בטח תשמחו לשמוע כי העץ למעשה הוא חומר הבניה היחיד שנובע ממקור מתחדש (להבדיל מאדמה למשל). שימוש בעץ גורם להצערת גיל היער, מה שמעלה את כמות יצור החמצן של היער ומוריד את כמות ה-CO באטמוספרה, כך שהיתרון האקולוגי ברור. זאת כמובן בהנחה שמקפידים להשתמש בעץ שמקורו ביערות מפוקחים בלבד ועומד בתקן FSC. יערות אלה מנוהלים בצורה אחראית ומקיימת ובהתאם לתקנים סביבתיים וחברתיים.
עץ ועצה גאה להיות החברה הישראלית היחידה שמספקת עצים בעלי תקן FSC ע"פ דרישה.
מעבר למקור העץ, חשוב לדעת כי השפעת השימוש בו כחומר בנייה לרעה על הסביבה, נמוכה בהרבה מהשימוש במתכת ופלדה, שכן, כמות האנרגיה הדרושה לתהליך ייצור האחרונים גבוהה בעשרות אחוזים.
בנוסף, נוכחותו של העץ במבני מגורים, הוכחה מדעית כמרגיעה ומפחיתת לחץ. כך שהיתרון האקולוגי משתלב בנוסף עם יתרון בריאותי משמעותי.
אנו מזמינים גם אתכם לקחת אחריות סביבתית על חומרי הגלם בהם אתם משתמשים לביצוע הפרויקטים שלכם וללמוד עוד על שיטות הבנייה בעץ כחלק מבנייה ירוקה ואקולוגית. המומחים של עץ ועצה ישמחו לייעץ לכם בתחום זה, באולמות התצוגה שלנו.

*הכתבה הוכנה בעזרתו האדיבה של מיכאל רינג, http://www.ringwood.co.il