יערות מתחדשים

מאיפה מגיעים העצים שאנו משתמשים בהם? מיוחד לקראת האביב

כנראה שלא ידעתם שמקורם של העצים המשמשים בענף הבנייה הוא יערות מתחדשים, המבטיחים המשכיות של משאב הטבע החשוב הזה.
שימוש בעץ בבנייה, באדריכלות ובעיצוב מסמל התחדשות, צמיחה ופריחה ומדובר בחומר חסר תחליף, המשדרג את החללים שסביבנו באווירה טבעית וחמה. למרות דעה רווחת כי השימוש בעץ פוגע בסביבה, מדובר בחומר טבעי, הניתן למחזור והשימוש בו למעשה תורם לסביבה. משאבי הטבע שלנו נחלקים למשאבים מתחדשים, כמו צמחים ומים, ולמשאבים בלתי מתחדשים (מתכלים) כמו נפט ומתכת. היערות והעצים נכללים בקבוצה הראשונה, בזכות יכולתם לצמוח יחסית במהרה, דבר המאפשר לצפות מראש את היחס בין קצב ההיווצרות לבין קצב השימוש.
מקור העץ בו משתמשים לתעשיית הבנייה והריהוט הוא יערות מתועשים. הכוונה היא ליערות מתחדשים, שעוברים בקרה כדי לספק אספקה שוטפת של חומר גלם לתעשייה העולמית, תוך הקפדה על שתילת עצים חדשים במקום אלו הנכרתים. היערות המתועשים באירופה מנוהלים במודעות אקולוגית גבוהה ביותר ושטחם גדל משנה לשנה, כך שלא כל כמות העצים הבוגרים נכרתת. בנוסף ניהול היערות מגן על הקרקע ומקורות המים, שומר על המגוון האקולוגי, משפר את בתי הגידול של חיות הבר ואף מונע שריפות.
את חידוש היערות וניהולם משלים נושא המיחזור. בניגוד לחומרי בניין רבים, העץ ניתן למיחזור ולשימוש מחדש, כך שחומר הגלם זוכה לחיים חדשים. המודעות הגוברת לנושא האקולוגי יחד עם מגמה לחסכון בכסף ובחומרי גלם מובילים לשוק עצום ופורה של שימוש מחדש במוצרים קיימים (Re-use) ולמיחזור של חומר גלם ליצירה של אלמנטים ומוצרים חדשים ומפתיעים, בהם ההיסטוריה, השחיקה והסיפור של העץ משחקים תפקיד מרכזי ומשמעותי. זאת בנוסף לעובדה שהעץ הוא חומר טבעי, המתפרק בצורה ביולוגית לקרקע, כל אלה הופכים אותו לחומר מתחדש וידידותי במיוחד לסביבה.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של יערות מתחדשים

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp