Way wood – פתרון או בעיה?

Way wood – פתרון או בעיה?

ארגון NEPCon הוא ארגון ללא כוונת רווח שמטרתו להעלות את רמות המודעות והמחויבות לקיימות כדרך חיים. הארגון מעודד מתן פתרונות לשמירה על משאבי הטבע ולהתמודד עם שינויי האקלים בעולם, כאשר חזון הארגון, לפי המנכ"ל פטר פייברג (Peter Feiberg), הוא לחיות בעולם בו האדם בוחר בשימור הסביבה ופועל למען עתיד בר קיימא.
אחד האתגרים הקשים שעומדים בפני האדם כיום הוא הניסיון לשמור על משאבי הטבע יחד עם ניצולם לטובת מימוש צרכיו הגשמיים. נוכח המצב, הארגון רואה את הפוטנציאל הקיים לעולם בר קיימא וכבר היום מיושמים ברחבי העולם פתרונות לניהול אחראי של קרקעות ועסקים פרו סביבתיים מתחילים לתפוס את מרכז הבמה. עם זאת, הדרך למימוש החזון עוד ארוכה.

מייקל קוטצק (Michael Kutschke), מומחה ליערנות ומבקר ראשי בארגון NEPCon, עסק בחקר יערות במספר חברות ברחבי העולם. הוא מעיד על עצמו כי עוד בצעירותו התעניין בטבע ומאז שהוא זוכר את עצמו, הוא ראה חשיבות בשמירה על הסביבה ופעל למציאת דרכים חדשות לעשות זאת. כיום, מייקל איש הקשר הרשמי מטעם ארגון ה-NAPCon עם גרמניה, אוסטריה ושוויץ והיה אדיב להיענות לבקשתנו להעביר הרצאה בנושא חשיבות השימוש בעצים כחומר בר קיימא.

במהלך הרצאתו בכנס בנייה ירוקה, שהועברה יחד עם מנכ"ל "עץ ועצה", יובל אברמוב, הדגיש מייקל כי קיימת חשיבות גבוהה ליידע את כלל הציבור על האפשרות לשימוש חוזר בעץ. העץ הוא משאב זמין וחיוני מאחר והוא קשור קשר הדוק עם הימצאותו של פחמן דו חמצני באוויר. נוסף לכך, העץ נוח לעיבוד ומגוון השימושים האפשריים בו לצרכים השונים של בני האדם הוא רב מאוד. מאחר והעצים גדלים בכל רחבי העולם, חשוב שהמודעות לשימוש בר קיימא בעצים ולחידוש יערות יהיה מוכר לכולם, ומכאן החשיבות לשימוש בעצים עם תווי תקן FSC של המועצה לניהול יערות (Forest Stewardship Council). המועצה משמשת כמערכת בקרה ופיקוח בינלאומית, המוכרת על ידי ארגונים סביבתיים וחברתיים בכל העולם. "עבודה עם עצים בעלי תקנים חוקיים מבטיחה שמי שעיבד את העץ, החל מכריתתו ועד לליטושו לצורתו הסופית, קיבל תשלום הוגן עבור עבודתו, בעל ביטוח בריאות ושהטבע לא ניזוק בעקבות הכריתה ועיבוד העץ." כך לפי דבריו של מייקל. "בארגון NEPCon, אנו מקדמים את השימוש בעצים בעלי תווי תקן FSC ו-PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), מאחר והם נותנים את החותמת לכל מה שחשוב לנו בתוך הארגון לקדם".

במהלך מסעותיו ברחבי העולם, מייקל מספר כי הוא נתקל מספר פעמים בחברות המנסות לעקוף את המערכת ולא לעבוד בצורה חוקית. מאחר ומערכת החוקים כיום בתחום תווי התקן רק הולכת ומתחזקת, הדבר מקשה על אותן חברות לפעול בדרכים מנוגדות לחוק ולפגוע בתהליכי הכריתה. הוא מסכם את דבריו ואומר "אני מאוד מרוצה מהדרך שעברנו ועל ההתקדמות שעשינו בתחום. כולי תקווה כי התהליך רק ימשיך להתבסס ברחבי העולם כדי שנוכל להעניק לילדינו עולם טוב יותר".

אחריות סביבתית היא עקרון חשוב ומנחה עבורנו ב"עץ ועצה" ואנו פועלים באופן מתמיד על פי עקרון זה. אנו גאים להיות החברה הישראלית היחידה המספקת מוצרים בעלי תו תקן FSC, ומזמינים גם אתכם לקחת אחריות על חומרי הגלם בהם אתם משתמשים לביצוע הפרויקטים שלכם.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של Way wood – פתרון או בעיה?

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp