שיא עולם בבנייה רב קומות מעץ

רב קומות שובר שיא עולם בבנייה מעץ

בעבר כבר כתבנו על כך שניתן לבנות גורדי שחקים גם מעצים. מדובר בבניה יעילה, זולה ובטוחה, המאפשרת לאדריכל המתכנן חופש פעולה רחב. ידועה לכל מגמת האורבניזציה שמחייבת שימוש בחומרי גלם נוספים וגם על כך הרחבנו את היריעה ובדיוק בשלב זה נכנס העץ לפעולה. העץ הינו חומר זול יחסית, אמין, יפה לעין ונוח לעבודה מה שמאפשר לבנות עמו בתים בקלות יתרה ובחיסכון ניכר.

בדיוק בגלל סיבות אלו ראוי לציין כי בעיר ברגן שנורבגיה נשבר שיא העולם בבנייה לגובה מעץ, עם גורד שחקים המשמש למגורים, המתנשא לגובה של 14 קומות! הבניין, העונה לשם "טריט", עוצב בסגנון גשר עץ נורבגי. אמנם מתכנני הבניין אולה קלפה ורון אברהמסן לא שאפו לבנות את הבניין הגובה בעולם שנבנה מעץ, אך מיקומו ומגבלות הבנייה המוכתבות באזור, הובילו לכך שבנייתו לגובה רב הייתה פתרון לסוג הבניין הרצוי והובילה להיותו שכזה.

מפתיע לגלות כי מי שחי בבית דירות זה אינו מרגיש הבדל מכל בית דירות אחר הבנוי מפלדה או בטון ואם לא היו אומרים לכם כלל לא הייתם יודעים כי מדובר בבית דירות מעץ. גובה הבניין הוא 52.8 מטר, גבוה לכל הדעות. חשוב לציין כי הבנייה מעץ היא מהירה, איכותית וזולה ועל כן יעילותה אינה מוטלת בספק.

אנו יכולים לספר לכם, כי בקנדה מתוכנן בניין בגובה 18 קומות, הבנוי כולו מעץ, מה שכמובן ישבור את שיא העולם של טריט וסביר להניח שגם בניין זה לא יהיה האחרון שיבנה. נראה כי בעתיד הקרוב יותר ויותר רבי קומות ייבנו מעץ וזאת כמובן הודות ליתרונותיו הברורים לעין אל מול חומרי הגלם האחרים שקיימים בשוק.
השאלה שכולנו רוצים לשאול אותה היא מתי נראה רבי קומות הבנויים מעץ בישראל? ואין ספק שהתשובה לכך היא כי גם בניינים מסוג זה יגיעו בסופו של יום לישראל וישפיעו על המרחב העיצובי והאורבני במדינה. אנחנו מחכים…

צפו בסרטון
www.youtube.com/watch?v=e5XsqauBCX4

0/5 (0 Reviews)

תמונות של שיא עולם בבנייה רב קומות מעץ

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp