דק איפאה

עץ איפאה נחשב כיום לאחד מהסוגים הטובים ביותר לבניית דקים. עץ האיפאה גדל בברזיל וצבעו הוא חום שוקולד עשיר, ומצטיין בקשיחות ועמידות גבוהה. לבניית דק איפאה ישנם כמה יתרונות מרכזיים, לרבות לשימוש בעץ איפאה לצרכים דומים כמו בניית פרגולות, רצפות עץ וכן הלאה. היתרון הראשון נובע מהקשיות של עץ האיפאה. זהו עץ קשיח במיוחד ועל כן דקים שנעשים ממנו הם בעלי עמידות גבוהה נגד שחיקה, פגיעות, שריטות וכן הלאה.

יתרונות של עץ איפאה לבניית דקים

עץ האיפאה נחשב לבחירה האידיאלית עבור בניית דקים פעילים, כאלה שנהוג לשחק עליהן ולהזיז על גביהם רהיטים כבדים. עץ האיפאה מקורו ביערות הגשם של ברזיל, וכתוצאה מכך הוא יכול להתמודד היטב ולאורך זמן עם לחות גבוהה. דק איפאה יחזיק מעמד למשך שנים רבות יותר דווקא במקומות גשומים. עץ האיפאה איננו נפגע ממזיקים ואף דוחה אותם הן בשל קשיותו והן בעקבות הרכבו הכימי. הדק יישאר אם כן שלם ואיכותי למשך תקופה ארוכה. עץ איפאה לא כולל עיניים והמשטח שלו נראה חלק, אחיד, יוקרתי ומרשים.

גוונים וצבעוניות

כמו כן העיניים של העץ צוברות לרוב לחות, יוצרות עיוותים בעץ, מתפרקות ובסופו של יום כרוכות בעבודות ליטוש עבור כל המשטח. כל הנתונים הללו לא מאפיינים משטחים מעץ איפאה. דק שמורכב מלוחות עץ איפאה הוא בעל מראה מגוון ומגיע לרוב בצעי חום ושוקולד עשירים אשר יוצרים מראה יוקרתי. משום שעץ איפאה הוא קשה במיוחד, ההתפשטות וההתכווצות שלו בחום וקור היא גבוהה יחסית. על מנת להימנע מעיוותים, חשוב להציב את הדק על גבי תשתית צפופה וחזקה במיוחד, הרבה יותר מזו אשר נבנית במסגרת בנייה של דקים מעצים אחרים.

דק ללא רגישות לקרינת השמש

עץ האיפאה הוא בעל רגישות לקרינת השמש ויכול לשנות את צבעו משוקולד עשיר לאפור. כתוצאה מכך רצוי להתקין דק איפאה באזורים עם קרינת שמש מועטה, בצד צפוני, במקומות עם סוככים ואם אפשר אז באזורים מקורים, תחת גגון או על יד בריכה מקורה. על מנת לשמור על צבעו העשיר של הדק חשוב לטפל בו באמצעות שמן מיוחד שנועד לטיפול בדקים.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של דק איפאה

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp