דק מחיר

דק מחיר – מה טווח המחירים ואיזה סוג נפוצים

רבים כבר התקינו דק במרפסת או בגינה, כאשר לצורך כך יש להביא בחשבון גם התקנה מוקדמת של תשתית מתאימה. גודל הדק, אורכם של הלוחות ואופי התשתית שיש להקים ישפיעו באופן ניכר על המחיר לצרכן. מי שמסוגל לבצע את ההתקנה באופן עצמאי, יכול כמובן לחסוך את עלות ההתקנה ולרכוש ערכה להתקנה עצמית מיצרנים מובילים. עבור מרבית הציבור, נחוץ שירות התקנה מקצועי. אז מהם סוגי הדק המובילים כיום בישראל ומהו טווח המחירים שכדאי לקחת בחשבון?

מחיר דק טבעי ומחיר דק סינטטי

הדקים הפופולאריים ביותר בישראל כיום הם שלושה במספר:

· האפשרות הזולה – הדק הזול ביותר עשוי מעץ אורן, שהוא עץ רך וקל לעיבוד.

· דק טבעי שעשוי איפאה – עץ כהה יותר ועמיד יותר, שמחירו אף יכול להגיע לפי שניים ממחירו של דק מעץ אורן.

· דק סינטטי – אפשרות נוספת שתופסת תאוצה יותר ויותר היא הדק הסינטטי. דק זה, שעשוי מחומר גלם משולב של סיבי עץ ושל נסורת עם פולימר סינטטי פלסטי עמיד. זהו דק שאינו מצריך תחזוקה ומחירו משתנה בהתאם לטיב, ליצרן ולגימור.

דק סינטטי מהזולים יותר דומה במחירו לדק אורן. דק איכותי, ברמה משופרת, יכול להגיע למחיר הדומה לדק איפאה ולעיתים גם מעבר לכך. הערה חשובה שלא ניתן להתעלם ממנה – דק סינטטי אינו זקוק לתחזוקה, לצביעה או לשימון, ואין סכנה של נזק בשל תולעים. לכן, זהו פתרון שדווקא נחשב לזול יחסית לטווח הארוך.

המחיר הסופי של הדק תלוי בגורמים שונים כגון אופי התשתית הנדרשת – האם יש צורך בתשתית בטון או שניתן להתקין תשתית עץ. חשוב, כמובן, הגודל של הדק, הגימור הרצוי וטיב חומר הגלם. גם אורך הקורות חשוב. כאשר מדובר בקורות מאוד ארוכות או בלתי סטנדרטיות, המחיר מטפס מעלה.

באופן כללי, טווח המחירים הבסיסי של התקנת דק מתחילה בכ-300 ש"ח למטר רבוע, כולל הדק עצמו. כאשר מדובר בעץ איכותי יותר, עמיד יותר וטוב יותר, העלות יכולה להגיע גם לכפול מכך ואף יותר. זהו גם המחיר לדק הסינטטי, כאשר מדובר ביצרן רציני, כמובן.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של דק מחיר

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp