דק סינטטי

דק הוא משטח עץ שמתקינים מעל הריצוף או במקום ריצוף והוא מהווה את אחד מהפיתרונות הפופולאריים ביותר לעיצוב שטחים חיצוניים בבית בקלות ובנוחות לקבלת תוצאה אסתטית ונעימה. יצירת משטח בשיטת של דקים הן בגינות ובבריכות והן במרפסות גדולות, במרפסות גג ובגגות שטוחים, היא פיתרון מעניין מבחינה עיצובית ומוצלח מהבחינה הפרקטית. הטכניקה הרב שלבית נחשבת למקובלת במסגרת בניית דק. בשלב הראשון מכינים את הקרקע, לאחר מכן את התשתיות ולבסוף מניחים את קורות הדק.

דקים מעץ

ישנה חשיבות גבוהה להכנה מקצועית וטובה של התשתית מאחר ותשתית לא ישרה או לא יציבה דייה תוביל לסדקים ועיוותים. לרוב דקים נעשים מקורות עץ מסוג אורן, איפאה, טיק וקומרו. לכל עץ מסוג כזה יש חסרונות ויתרונות והוא נבדל מחברו באיכות, בקשיות, בעמידות, בטיפול התקופתי שמצריך, במראהו ובמחיר כמובן. החיסרון הבולט של דקים מעץ הוא הצורך לטפל בהם למניעת ריקבון בעץ והעובדה שהם רגישים באופן יחסי לשריטות ושחיקה ועשויים בנוסף לאבד את צבעם המקורי.

דקים סינטטיים

דק סינטטי נבנה בשיטה דומה לזו של כל דק עץ רגיל הכוללת יסודות, עמודי הגבהה וקורות נושאות. השוני הוא שהקורות העליונות של דק זה, כלומר המשטח שעליו דורכים, לא נעשות מעץ אלא מחומרים מלאכותיים סינטטיים. לוחות אלו דומים מבחינת המראה והתחושה שמעניקים לקורות העץ, אך מורכבים מפולימרים- חומרים פלסטיים קשיחים. ללוחות אלה ישנם כמה יתרונות מרכזיים ביחס לדקים מעץ רגיל ויש להכירם. קורות הדקים המלאכותיים הן בעלות חזות אחידה, מגיעות באותו הגוון, הטקסטורה, הגודל והרוחב.

דק מלאכותי מול דק טבעי מעץ

להבדיל מעץ טבעי, קורות של דק סינטטי הן ישירות כמעט לחלוטין מבלי עיוותים או כיפופים. בצורה זו ניתן ליצור דקים עם מראה אחיד בהתאמה לעיצוב המבוקש וליצירת הרמוניה מלאה ואחידה שכמעט ולא ניתן להשיגה באמצעות בנייה של דקים מעץ סטנדרטיים. בנוסף קורות דק מלאכותי לא מחייבות כלל תחזוקה. תחזוקת דקים מעץ מהווה את אחד מהחסרונות המרכזיים שלוב וברוב המכריע לא נעשית כהלכה. התוצאה היא שחיקה מהירה יותר הדק, סדקים, עיוותים, פיצוצים ואובדן המראה האחיד של הדק.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של דק סינטטי

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp