טרנדים בריצוף מעץ

השימוש בעץ לריצוף חללים סגורים החל באירופה בתחילת המאה ה-17 והיה נפוץ רק בבתי העשירים ובארמונות של משפחות המלוכה. בתחילה, לא ראו כלל את העץ, שכן קרשים גסים ולא מלוטשים שלו שימשו כשכבת בסיס לריצוף השיש הכבד שעיטר את הבתים. בשנת 1625 בצרפת, הופיע טרנד חדש בריצוף – הפרקט.

לא עוד שכבת בסיס בלתי נראית אלא הצגת העץ והדגשת יופיו הייחודי באמצעות חתיכות עץ מגולפות, שהונחו בצורות גיאומטריות ואמנותיות על הרצפה. מלאכת הליטוש, הנחת הלוחות על הרצפה בצורות השונות והתחזוקה השוטפת של הרצפה היו יקרים מאוד ולכן רק בעלי הממון יכלו להרשות לעצמם ריצוף כזה בביתם.

ריצוף הפרקט

אחת הדוגמאות המוקדמות ביותר לריצוף בפרקט רואים בארמון ורסאי שבנייתו הושלמה בשנת 1688. אולם המראות, אולי האולם המפורסם ביותר בארמון, היה מקום התרחשותם של מספר אירועים היסטוריים: בשנת 1871, הוכרז באולם על הקמת האימפריה הגרמנית, לאחר שצרפת הפסידה במלחמה. מספר שנים לאחר מכן, נחתם באולם הסכם ורסאי המפורסם שציין את סיומה של מלחמת העולם הראשונה. בגלל איכותו של העץ שהשתמר לאורך השנים, המבקרים היום באולם (שהפך למוזאון), יכולים להרגיש כאילו הם בעצמם היו חלק מההיסטוריה.

קפצנו לימי תחילת ההתיישבות באמריקה. הודות לשטחי היערות האינסופיים וזמינותו של העץ, המתיישבים הראשונים השתמשו בו לריצוף בתיהם. התקנת לוחות העץ נעשתה בצורה פרקטית, ללא תשומת לב מיוחדת לעיצוב – קרשים מחוספסים באורכים ובגדלים שונים, הונחו בשורות על הרצפה. עם השנים (ומרוב שימוש ושחיקה), פרקטים שוב הפכו לנחלת העשירים בלבד שיכלו להרשות לעצמם את מלאכת שימור והתחזוקה של פרקט עץ. מי שלא יכול היה לממן את התחזוקה – בחר להסתיר את הרצפה העץ השחוקה בשטיח רחב.

רצפת העץ שבה לגדולתה

הודות לשינויים בטכניקות הייצור והשימוש בחומרים עמידים יותר, בשנות ה-80-90 של המאה ה-20, רצפת העץ שבה לגדולתה. מגוון סגנונות העץ לבחירה וטווח המחירים הרחב אפשרו ליותר ויותר אנשים להתקין בביתם רצפת עץ מלוטשת, יפה ועמידה לאורך שנים. כאן אנחנו נתקלים בדרך הנחת הריצוף שטרנדית עד ימינו – קרשי עץ חלקים למגע, בגדלים ובאורכים שווים, המונחים אחד ליד השני בשורות עוקבות.

הפרקט כיום

הפרקט כיום אינו רק קורות עץ המונחות זו לצד זו, אלא בעל חשיבה ואמירה עיצובית של ממש. ניתן למצוא מגוון סוגי פרקט מסוגי עץ, בצורות התקנה וטקסטורות שונים. למשל פרקט עץ גושני, פרקט תלת שכבתי, פרקט למינציה, פרקט פישבון היוצר צורת אדרת דג, פרקט בהתקנה היוצרת ריבועים (השואב השראתו מארמון ורסאי) ועוד… לכל סוג פרקט, צורה וסוג התקנה האיכויות והיתרונות שלו, כך שתמיד תוכלו למצוא פרקט אשר יתאים לצרכיכם ולהרגלי השימוש בחללי הבית השונים וישתלב בהרמוניה מושלמת עם הסגנון העיצובי.
רוצים שנייעץ לכם איזה עץ לבחור עבור החלל שלכם? פנו לצוות המומחים של עץ ועצה להתאמה אישית של הפרקט הנכון לצרכיכם ודרישותיכם.
0/5 (0 Reviews)

תמונות של טרנדים בריצוף מעץ

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp