פרגולות עץ למרפסת – ליהנות מהשמש ולהישאר בצל

הקיץ מביא עמו את האפשרות לשבת בגינה וליהנות מדק העץ. אבל כדי שההנאה תהיה מושלמת, רצוי שתהיה קורת גג שתחסום את קרני השמש ותיצור סביבה שכיף לשבת בצלה. בדיוק בשביל זה הומצאה הפרגולה – פתרון המשלב בין הגנה מפגעי מזג האוויר לתוספת עיצוב מרשימה לבית.

פרגולות עץ הפכו בשנים האחרונות לפריט נפוץ בהרבה בתים וגינות, עד שנדמה כי מדובר בהמצאה ישראלית לכל דבר. אבל פרגולה היא פריט בעל היסטוריה עשירה, שמגיעה עד ימי הביניים.

מקור המילה פרגולה הוא בשפה הלטינית. המשמעות היא "הטלת צל". דגם קדום יותר של פרגולה מכונה "מנהרות ירוקות", שהיו נפוצות בסוף ימי הביניים ותחילת תקופת הרנסאנס – מדובר בשזירה של ענפי עצים באמצעות רצועות, עליהן גדלו צמחים מטפסים. אחת הדוגמאות המרהיבות ביותר למנהרות ירוקות ניתן לראות בווילה מדיצ'י שברומא.

בעוד שבמאות ה-18 וה-19 העדיפו הארכיטקטים את המראה הטבעי של המנהרות הירוקות, הרי שבסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 החלו להופיע פרגולות שבסיסן אבן. גנים יפהפיים עתירי פרגולות ניתן למצוא בהמפסטד, לונדון, ב-Gardens of the hill.

פרגולות עץ במקום פרגולות אבן

פרגולות שימשו לא רק כסככה בחלקו החיצוני של מבנה, כפי שאנו מכירים זאת כיום, אלא גם כמבנה העומד בפני עצמו – כך נוצר אזור מוצל שאפשר היה לשבת תחתיו וליהנות מבריזה טובה ואור טבעי, מבלי לסבול מקרני שמש ישירות. פרגולות גם מאפשרות את גדילתם של צמחים מטפסים, מה שיוצר מראה מיוחד וטבעי.

כאשר הפרגולות החלו להיות נפוצות יותר ונכנסו גם לבתים פרטיים, החל השימוש בעץ במקום אבן – כך הוזלו העלויות ואפשרו לרבים לבנות פרגולות עץ מפנקות ומעוצבות.

לבחור את סוג העץ המתאים

מלבד השימוש בעץ, ישנה אפשרות לבנות פרגולה מפלסטיק. מדובר באופציה זולה יותר, אך עמידה הרבה פחות – פרגולת עץ תחזיק מעמד במשך שנים ארוכות, ותשתלב בצורה טבעית בגינה. לעומת זאת, פרגולות פלסטיק מחזיקות פחות זמן מעמד והמראה שלהן הרבה פחות טבעי.

פרגולות עץ ניתן לבנות ממגוון עצים: עץ אורן – עוזר ביצירת מראה עדין; עץ גושני – יוצר מראה כפרי; עץ דו/רב-שכבתי – יוצר מראה נקי ומהודר יותר.

החלטתם שאתם רוצים פרגולת עץ מפנקת? הנה כמה טיפים לפני שיוצאים לדרך:

  • יש לבדוק האם סוג הפרגולה ושיטת הבנייה מחייבים אישור של מהנדס. אם כן, קחו בחשבון שזה משפיע על עלות ההתקנה.
  • מומלץ לבחור עץ שעבר חיטוי בתהליך אימפרגנציה. בכך הוא יהיה מוגן ממזיקים וריקבון.
  • אם הפרגולה באה במגע קבוע עם גשם ומי ממטרות, מומלץ למרוח מעט זפת על החלקים שיירטבו. בנוסף, רצוי לקנות כיסוי נגד גשם. כך תוכלו לשבת תחת הפרגולות גם בחורף.
  • שימון ושיוף פרגולות עץ באמצעות חומרים מתאימים, כמו מוצרי Bio-Wash, ישמרו על האסתטיקה והעמידות שלהן במשך שנים רבות.
  • מומלץ מאוד לבחור בקירוי מתאים לפרגולה. חשוב לדעת שהקירוי לא פוגע בעיצוב. ישנן כמה אפשרות קירוי מומלצות: קירוי עשוי במבוק, קירוי סנטף, שימוש באלכסונים ו"סרגלים" מעץ.

רוצים ללמוד עוד על בניית פרגולות עץ? לחצו כאן

0/5 (0 Reviews)

תמונות של פרגולות עץ למרפסת – ליהנות מהשמש ולהישאר בצל

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp