תסמכו על נח שיידע לבנות נכון!

משחר האנושות שימש העץ כאחד מחומרי הגלם המובילים בעולם לבנייתם של מבנים. אף על פי שברבות השנים פותחו חומרי בנייה מתקדמים ומגוונים, העץ מעולם לא איבד את מעמדו כאחד מחומרי הבנייה המובילים ואהובים ברחבי הגלובוס. כעת, בקנטאקי שבארצות הברית נבנה מבנה העץ הגדול ביותר שאי פעם נוצר, ובאופן מפתיע למדי מדובר בשחזור של תיבת נח, שהייתה אולי מבנה העץ הראשון שהונדס ונבנה אי פעם.

תיבת נח המודרנית והעצומה הוקמה בפארק תנכ"י, המשחזר את סיפורי התנ"ך. ההשראה לבניית התיבה שאובה מהסיפור התנכ"י לפיו ה' הורה לנח לבנות תיבה בכדי להציל את העולם משיטפון אכזר. וכיאה לשחזור היסטורי, מתכנני הפרויקט בחרו לבנות את התיבה כהעתק נאמן למקור, מעץ כמובן. אין ספק שמדובר בפרויקט המזכיר לנו שוב כמה העץ עודנו חומר בנייה רלוונטי רב שימושים, המאפשר לנו להגשים את חלומותינו הפרועים ביותר. על רקע זה נציין כי קנטקי חוותה מספר שיטפונות בסמיכות למועד סיום בניית התיבה. האם מדובר במקרה או ביד האלוהים? אתם תחליטו.
תיבת נח המחודשת מתנשאת לגובה של 16 מטר, רוחבה הוא 26 מטר ואורכה 155 מטר, מה שמקנה לה את התואר מבנה העץ הגדול בעולם. בתוך התיבה ולשם המחשת הסיפור, הוצבו בובות של חיות בגודל טבעי, המדמות את החיים שחוו דיירי התיבה, לרבות נח ומשפחתו, לפחות לפי הסיפור התנכ"י. אך לא רק סיפורים יש בתיבה, אלא גם אוכל, כיאה לכל פארק שעשועים אמריקאי טוב. התיבה מכילה בתוכה מסעדה המאפשרת לאורחים ליהנות ממטעמים.

לצד התיבה ניתן למצוא גן חיות, המכיל מספר חיות אקזוטיות, דבר ההופך את חוויית הביקור בפארק למיוחדת ביותר.
ההשקעה בפארק עד עתה נאמדת בכ-100 מיליון דולר ומדובר רק בשלב הראשון של הבנייה. בעתיד עתידים להיבנות בפארק פרויקטים ואטרקציות מיוחדים נוספים, כגון מגדל בבל. השאלה שמעניינת אותנו וטרם נענתה היא האם המתכננים יבנו את מגדל בבל המודרני ושאר השחזורים גם כן מעץ.

http://www.dezeen.com/2016/07/07/noahs-ark-theme-park-flooding-religious-centre-kentucky-usa-troyer-group/ – האתר ממנו נלקח הסיפור

0/5 (0 Reviews)

תמונות של תסמכו על נח שיידע לבנות נכון!

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp