פרקט רב שכבתי

התקנת הפרקט

יש שתי אפשרויות של התקנה לפרקט רב שכבתי: התקנה בהנחה צפה או הדבקה. הנחת הפרקט מתבצעת על גבי יריעת גומי מוקצף בחיבור של הלוחות אחד לשני. הדבקה מתבצעת על ידי הדבקת לוחות הפרקט על גבי הרצפה הקיימת.
הנחה צפה היא דרך פופולארית ביותר ולה יתרונות רבים. היא מתבצעת על ידי הנחה של לוחות הפרקט על גבי יריעת גומי מוקצף. הפרקט אינו מודבק לתשתית שמתחתיו, וניתן לפירוק. בזכות זה הוא קל לתחזוקה וניקיון. מחירה של התקנה זו הוא זול יותר.
הדבקה היא דרך מומלצת במיוחד, אם כי היא יקרה יותר. הדבקה מאפשרת ליטוש של הפרקט לחידוש המראה גם לאחר ההתקנה. כמו כן, שיטה זו מתאימה לכל מי שמעוניין בחימום תת רצפתי, היות ופיזור החום אפקטיבי יותר בדרך זו.

איך לשמור על הפרקט לאורך זמן?

פרקט רב שכבתי הוא פרקט עץ, ולכן זקוק לגימור על מנת לשמור על תכונותיו לאורך זמן. ניתן לבחור בין גימור לכה לגימור שמן.
מתן גימור שמן הוא פעולה פשוטה שמתבצעת בקלות. יתרונו של גימור השמן הוא השמירה על מראה ומרקם טבעי ומקורי של העץ. עיקר חסרונו של גימור שמן הוא העובדה שהוא אינו מספק הגנה מספקת מפני כתמים על הפרקט.
לגימור לכה יש עמידות גבוהה יותר בפני כתמים ולכלוך, אך שיטת גימור זו צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע. החיסרון העיקרי בגימור לכה הוא שפרקט המצופה בלכה מבריקה מאבד משהו מהמראה הטבעי של העץ.
אך גם לאחר סיום ההתקנה והגימור, חשוב לדאוג לניקיון ותחזוקה שוטפים של הפרקט על מנת שיישמר לאורך שנים. פרקט רב שכבתי מנקים בחומר מיוחד לפרקט בלבד, ללא מים או חומרים חומציים.
בנוסף, כדאי להניח משטח כלשהו בין רגלי הרהיטים לרצפת הפרקט או לדאוג לציפוי רגלי הרהיטים בחומר מבודד שימנע פגיעה בפרקט. כמו כן, חשוב להימנע ככל שניתן מחשיפת הפרקט ללחות ולשמש, על מנת לשמור על הצבע ועל הצורה שלו.

עיצובים של פרקט רב שכבתי

השכבה העליונה של פרקט רב שכבתי היא שכבת עץ אציל, ולכן לכל לקוח יד חופשית בבחירת המראה הרצוי מתוך היצע העצים, המרקמים והצבעים הקיימים. למעוניינים בעיצוב אלגנטי אפשר לבחור בעץ אלון, מייפל או מהגוני. לאלה שחושקים דווקא בעיצוב כפרי יותר ניתן לבחור באלון מעושן, או באלון רסטיק. בנוסף, ניתן לבחור בין גימור מבריק או מט, ואף לצבוע את השכבה העליונה בגוונים.
בדרך זו מביא פרקט עץ רב שכבתי את המיטב מהשילוב של עץ טבעי יחד עם טכניקות ליצירת עמידות גבוהה, ומבטיח עיצוב יוקרתי העמיד לאורך שנים.

דגמי פרקט

מעושן מוברש עמוק

מעושן מוברש עמוק

מעושן דיסטרס לכה

מעושן דיסטרס לכה

מעושן שמן

מעושן שמן

מעושן אפור

מעושן אפור

מעושן לכה

מעושן לכה

מבוקע לייט סמוק

מבוקע לייט סמוק

מעושן בטקסטורה

מעושן בטקסטורה

מוברש מולבן לכה

מוברש מולבן לכה

דיפ סמוק

דיפ סמוק

לייט סמוק

לייט סמוק

קלאסי שמן טבעי

קלאסי שמן טבעי

מבוקע מולבן שמן 26 ס

מבוקע מולבן שמן 26 ס"מ

מעושן מבוקע לייט שמן 26 ס

מעושן מבוקע לייט שמן 26 ס"מ

מעושן מבוקע שמן 26 ס

מעושן מבוקע שמן 26 ס"מ