פרקט תלת שכבתי

למה לבחור בפרקט תלת שכבתי?

היתרון הגדול של פרקט תלת שכבתי הוא השילוב בין המראה היוקרתי של עץ מלא לצד מחיר זול יותר. אפשרות זו היא פופולארית במיוחד ומתאימה למעוניינים בשכבה עליונה של עץ אמיתי, בעלות נמוכה יותר מפרקט עץ מלא. בנוסף, כאמור, סוג זה עמיד יותר בפני עיוותים מאשר פרקט עץ מלא הודות למבנה השכבתי שלו. לבסוף, פרקט זה עמיד יותר להפרשי טמפרטורות, ולכן מתאים יותר לבתים בעלי חימום תת רצפתי.

התקנת הפרקט

התקנת פרקט תלת שכבתי מתבצעת בשתי דרכים: התקנה בהנחה צפה או הדבקה. הנחת הפרקט מתבצעת על גבי יריעת גומי מוקצף בחיבור של הלוחות אחד לשני. הדבקה מתבצעת על ידי הדבקת לוחות הפרקט על גבי הרצפה הקיימת.
הנחה צפה היא דרך פופולארית ביותר ולה יתרונות רבים. הפרקט אינו מודבק לתשתית שמתחתיו ולכן בעת הצורך ניתן לפירוק לשם תחזוקה וניקיון קלים. בנוסף, שכבת הגומי המוקצף שמתחת משמשת כבולם זעזועים, ומחיר התקנה זו הוא זול יותר.
הדבקה היא דרך מומלצת במיוחד בזכות הנוחות והקלות של התהליך. הדבקה מנטרלת רעש ומאפשרת ליטוש הפרקט לחידוש המראה גם לאחר ההתקנה. שיטת ההדבקה מתאימה לכל מי שמעוניין בחימום תת רצפתי, היות ופיזור החום אפקטיבי יותר בדרך זו.

איך לשמור על הפרקט לאורך זמן?

פרקט תלת שכבתי דורש גימור מתאים, כאשר ניתן לבחור בין גימור לכה לגימור שמן.
גימור שמן הוא פעולה פשוטה למדי שמתבצעת בקלות. יתרונו נעוץ בשמירה על מראה ומרקם טבעיים של העץ. חסרונו הבולט של גימור שמן הוא שהוא אינו מגן בצורה מספקת מכתמים ולכלוך.
גימור לכה מספק עמידות גבוהה יותר בפני כתמים ולכלוך, והוא שומר על פרקט נקי לאורך זמן. שיטת גימור זו צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע. החיסרון בגימור לכה הוא שפרקט המצופה בלכה מבריקה מאבד משהו מהמראה הטבעי של העץ.
חשוב לדאוג לתחזוקה וניקיון מתאימים לפרקט על מנת להמשיך וליהנות מהמראה שלו גם לאחר שנים. פרקט תלת שכבתי דורש ניקיון בחומר מיוחד לפרקט בלבד. אין להשתמש במים או באקונומיקה לשם ניקוי. מעבר לזה, כדאי להניח משטח כלשהו בין רגלי הרהיטים לרצפת הפרקט או לדאוג לציפוי רגלי הרהיטים בחומר מבודד שימנע פגיעה בפרקט.

עיצובים לפרקט תלת שכבתי

מכיוון שהשכבה העליונה של פרקט תלת שכבתי היא עץ אציל אמיתי – היצע הצבעים, המרקמים והעצים הוא גדול במיוחד. אפשר ליצור מראה מודרני או מראה כפרי, מראה טבעי ואותנטי לעומת ציפוי מבריק. ניתן גם ליצור מראה מעושן או להשתמש בפרקט ציפוי לבן כדי להאיר את החדר, בהתאם להעדפות של הלקוח.
כך מציעים מגוון העצים והעיצובים עולם אפשרויות שמתוכן כל אחד יכול לבחור את זו שיוצרת אצלו תחושה של בית.

דגמי פרקט

מעושן מוברש עמוק

מעושן מוברש עמוק

מעושן דיסטרס לכה

מעושן דיסטרס לכה

מעושן שמן

מעושן שמן

מעושן אפור

מעושן אפור

מעושן לכה

מעושן לכה

מבוקע לייט סמוק

מבוקע לייט סמוק

מעושן בטקסטורה

מעושן בטקסטורה

מוברש מולבן לכה

מוברש מולבן לכה

דיפ סמוק

דיפ סמוק

לייט סמוק

לייט סמוק

קלאסי שמן טבעי

קלאסי שמן טבעי

מבוקע מולבן שמן 26 ס

מבוקע מולבן שמן 26 ס"מ

מעושן מבוקע לייט שמן 26 ס

מעושן מבוקע לייט שמן 26 ס"מ

מעושן מבוקע שמן 26 ס

מעושן מבוקע שמן 26 ס"מ