רצפות עץ אורן

התחתון ("חריצי שחרור") אשר שומרים על יציבותן ומונעים דפורמציות. קחו זאת בחשבון אם לוחות הרצפה שלכם עומדים להיות ויזואלים גם מצדם התחתון. ברב המקרים הגלריה המיובשת גם מסופקת עם חריצים בקצות הלוח (שטורץ) בדומה למקובל בפרקטים. הדבר מאפשר קווים רציפים ומפגש אלגנטי בין קצות הלוחות.

צביעה ותחזוקה של רצפת גלריה אורן

רצפת גלריה אורן , בין אם מדובר בגלריה אורן רגילה או יבשה , חייבת לקבל גמר. הגמר המומלץ הנו בלכה על בסיס מים. יש לקחת בחשבון , שעם הזמן , תהליך ההתיישנות הטבעית של עץ האורן גורם לו להצהיב , כך שאם ברצוננו לשמר את הגוון הראשוני שיותר נוטה ללבן , יש לצבוע בצבע לבן בהיר/מדולל על העץ החשוף לפני הלכה , כך הגוון הלבן יישאר דומיננטי גם עם התקדמות תהליך ההצהבה הטבעית. כמובן שניתן לגוון גם בגוונים אחרים , ואפילו בצבע אטום שמסווה את המרקם הטבעי של העץ. בכל מקרה , יש לצבוע לאחר מכן בלכה בשלש שכבות. אם מדובר בשימוש מסחרי או שצפויה רמת שחיקה גבוהה יחסית , מומלץ להשתמש בלכות ייעודיות לשחיקה אינטנסיבית. הלכות קיימות במספר רמות ברק: מט , מט משי ומבריקה.

רצפת עץ טבעית , נוטה להתיישן עם חן. יחד עם זאת , אם נוצרה פגיעה מכנית שמחייבת טיפול , או שלאחר שחיקה של שנים מראה הרצפה מחייב חידוש לדעתכם , ניתן לעשות זאת ככל הנדרש , גם מספר פעמים , ע"י ליטוש במכונת ליטוש ייעודית (באפר) עד לרמה של עץ חדש ומלוטש , ולאחר מכן צביעה מחדש.
 

סוגי עיבודים לעץ

צבעים אטומים לעץ

חומרי חידוש ,שמנים ולכות