פרגולה מודרנית

מאפיין נוסף של פרגולות בסגנון מודרני הנו צביעה בצבע עץ אטום. צביעה בצבע אטום , על פי רב בלבן או גוונים פסטלים , מעניקה מראה אחיד , נקי ומהודר. יתרון נוסף של הצבע האטום הנו אורך החיים שלו , אשר הנו ארוך משמעותית מצבע אטום חלקית או שמן באותם תנאי יישום.
 
בפרגולות בסגנון מודרני , ניתן למצוא גם פעמים רבות הצללה בסגנון טרנדי ועדכני יותר.בעוד שבפרגולות בסגנון כפרי נעשה שימוש נרחב בקני במבוק לסוגיהם , בפרגולה בסגנון מודרני אנו נמצא על פי רב הצללה מסרגלי עץ. הסרגלים הנם בחתך ריבועי ובמידות של 45/45 או 32/45 וכיו"ב. המרווח בין הסרגלים הנו גמיש לבחירה ומגדיר למעשה את אחוז ההצללה בפרגולה. מעבר לכך , לפעמים עיצוב פרגולה בסגנון מודרני או טרנדי יותר , מיושם כך שההצללה הנה תחתונה. במקרה זה , במקום המראה האופייני והנפוץ של קורות עליונות עם הצללה מעליהן, ההצללה מיושמת מתחת לקורות כך שמתקבל משטח מלא ואחיד של הצללה והקורות עצמן נסתרות כמעט לחלוטין. אבל יש לשים לב , זהו מראה מרהיב ויוצא דופן אם הוא מבוצע כהלכה , אך ביצוע של הצללה תחתונה מסרגלי הצללה עדינים בקו ישר ,אחיד , ארוך והמשכי ללא חלוקה ע"י קורות משנה נראות לעין , מחייב רמת ביצוע, הקפדה ופיקוח גבוהות מהרגיל.
 
בביצוע של הצללה תחתונה בפרגולה בסגנון מודרני , יש הבוחרים מסרגלים מעץ סידר.עץ הסידר מתאפיין במראה מהודר ונקי אך גם טבעי וחם. שילוב של פרגולה בסגנון מודרני , בעלת קווים ישרים ונקיים יחד עם עץ בגוון חום טבעי ועשיר בעל ריח ארומטי , יוצר פרגולה יוצאת דופן במראה ובנוכחות.
 
פרגולות בסגנון מודרני זוכות לעתים רבות גם לקירוי בטכנולוגיה מודרנית יותר. חומרים כגון פוליגל או סנגלייז , מאפשרים קירוי בשיפועים נמוכים מאוד , בחתך חומר קטן יחסית ובעלי מראה נקי בקווים ישרים המשתלבים היטב עם המראה הנקי והמהודר של פרגולה בסגנון מודרני.

סוגי עצים לפרגולה בסגנון מודרני

סוגי עיבודים לעץ

צבעים אטומים לעץ

חומרי חידוש ,שמנים ולכות