יתרונות בניית דק לעומת גינה מושקת

מהו דק עץ?

דקים הם ריצוף עץ לחלקו החיצוני של הבית. המטרה הבסיסית בעת בניית דקים היא להגביה את פני השטח ולהוות חוצץ בין האדמה לבין האדם המטייל בחוץ.
ישנם סוגים שונים של דקים, כאשר השוני ביניהם נובע מסוג העץ בו משתמשים, בצבעו ובצפיפות שלו.

יתרונות הדק לעומת גינה מושקת

הקיץ הישראלי שוב מגיע, יש יאמרו שהוא הקשה ביותר בכל הזמנים ואילו אחרים יגידו שהוא סטנדרטי. אך דבר אחד בטוח, הקיץ, בדיוק כמו באלו שיגיעו אחריו, שוב תוגבל צריכת המים שלנו, ושוב יעמדו הדשאים בצחיחותם וחצרנו האחורית לא תרווה נחת. וכך, למרות שהדברים ידועים לנו מראש ומעגל החיים של הדשא הישראלי ברור לכולנו, אנחנו ממשיכים להתעקש לשלם ביוקר, כי הריי איזו חלופה אחרת ניתן למצוא בישראל לגינה מדהימה ביופייה המצריכה מינימום טיפול?

דקים – הקיץ הישראלי לא נראה אף פעם טוב יותר…

מי שמבין עניין ודאי מצא כבר מזמן את התשובה לשאלה שנזכרה כאן קודם, שהריי לכל בעיה יש את הפתרון הייעודי לה וכך גם לייבוש הגינות בקיץ הישראלי. את הפתרון של בניית דקים קיבלנו בחום בישראל כבר מזמן, מדובר למעשה על הגבהת עץ של החצר, מעיין מעגן ישיבה או רצף שבילים העשויים עץ יפהפה. השימוש במגוון דקים לגינה בישראל היה שמור בתחילת דרכו דווקא למעמד הגבוה, אך עם הזמן, הלך והתפשט בבתים רבים ובגינות רבות. דקים מאפשרים למעשה לבעל הגינה לצמצם את השטח המוריק בגינתו עבור ריצוף עץ מלא המעוצב בטוב טעם ומשתלב באופן מיטבי עם שאר המוטיבים בגינה ויוצר סוג של ניגוד מעניין ושובה עין. לצורך הבצורת, השימוש במגוון דקים הפך כבר מזמן לצו אופנה, שכן מדובר על היכולת להפחית את השטח הדורש השקיה מרובה על חשבון שטחים אחרים המהווים חלק בלתי נפרד ואף יפה עוד יותר מנוף הגינה.

לא על הדק לבדו…

אך למרות שניתן לחשוב כאילו דקים הם הפתרון היחיד לגינה, הרי שהפיכת הגינה כולה לדק אחד גדול מבטלת את כל היתרון הגלום ביופייה. כיום, נהוג לשלב את הדק כפינת ישיבה מוצלת על ידי בניית פרגולה המשולבת יחד עם שבילי עץ למקומות אחרים ברחבי הגינה. כך ניתן ליצור מעין איים בתוך הכר הירוק, לגוון את מראה הגינה ולשמור על חיותה גם במשך הקיץ החם שלנו. כך ורק כך תבטיחו לעצמכם מקום נהדר לרבוץ בו עם חברים ומשפחה. מי יודע, אולי את המים שתחסכו בזכות הדק, תנצלו לאיזו בריכה מפנקת?

0/5 (0 Reviews)

תמונות של יתרונות בניית דק לעומת גינה מושקת

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp