הכנה מראש לדק בתהליך הבנייה

ככלל לא נדרשת הכנה מוקדמת לביצוע דק, ניתן לבצע בנייה של דק כמעט בכל תוואי שטח קיים, זה אחד מיתרונותיו. יחד עם זאת, אם אתם בתהליך של בניה ורוצים לבצע מראש הכנות שיקלו בהמשך על ביצוע תקין של התקנת דק, ישנם כמה דגשים לקחת בחשבון.

מצבים אופייניים בתהליך בנייה לטובת בניית דק בעתיד:

1.משטח בטון – משטח בטון מלא במקרה של דק הנו מיותר, אך רבים בוחרים באופציה זו כיון שממילא הדבר כלול בחוזה בניה או שישנה מחשבה עתידית לגבי הרחבה או ביצוע גמר אחר. משטח בטון מלא ורציף, חוסך עבודת ביסוס רבה במהלך ההתקנה בהמשך, אך הוא לא בהכרח הפתרון האידיאלי במקרה של דק. אם בכל זאת מבוצע משטח בטון מלא על כל השטח המיועד חשוב לשים לב לשתי נקודות עיקריות: ניקוז טוב והפרש גובה. מים עומדים הם אחד מגורמי הכשל העיקריים בשמירה על איכות הדק לאורך שנים. וודאו כי ישנם ניקוזים יעילים במשטח הבטון ולא נוצרים מצבים של מים עומדים. בצעו בדיקת הצפה אם אפשר. מבחינת הפרש הגובה הנדרש – כמה שיותר! ככל שחלל האוויר מתחת לדק גדול יותר, איכותו תשמר לאורך זמן ויצטמצמו באופן משמעותי תופעות כמו דפורמציות, ריקבון ופטרת. בלית ברירה, מינימום הפרש הגובה המומלץ לרב סוגי החומרים הוא כ 10 ס"מ.

2.יסודות וקורת קשר – במקרה זה, מבוצעת חגורה היקפית בהתאם למתווה הדק העתידי. זוהי חגורת בטון עם יסודות מתאימים לעומס ולסוג הקרקע. היתרון של שיטה זו שהיא מאפשרת חלל אויר גדול מתחת לדק ואדמה מחלחלת (לבדוק היטב מראש שאכן לא נוצר מצב של מים עומדים ולדאוג לצינור שרשורי או פתרונות ניקוז אחרים אם כן). בעתיד, ניתן להשלים יציקת משטח בטון מלא אם יהיה בכך צורך (והדבר נלקח בחשבון מראש מבחינת עומסים).

3.אדמה גננית/מילוי ללא הכנה מוקדמת – במקרה זה, בעל המקצוע שיבנה את הדק יכין יסודות מקומיים בהתאם למצב הקיים כחלק מבניית הדק. גם כאן יש עדיפות להפרש גובה וחלל אויר גדולים ככל הניתן מתחת לדק. שיפועי הקרקע מתחת לדק צריכים לאפשר ניקוז יעיל ממנו והלאה.

בכל החלופות, בצעו הערכה מראש של התמונה המלאה והעתידית ודאגו להכנות מראש של צנרת והשחלות האם יהיה במקום מטבח חוץ? אולי בריכה? מחסן? עדיף להכין תשתית גם אם לא נעשה בה שימוש, זה יכול לחסוך מאמץ, זמן וכסף בעתיד.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של הכנה מראש לדק בתהליך הבנייה

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp