פרקט טבעי – גימור ואיכות הפרקט

אילו חומרי גמר לפרקט קיימים בשוק, מהו תפקידם, ומה קורה כאשר הפרקט מתיישן?
כל התשובות בכתבה שלפניכם.

גימור הפרקט נועד בראש ובראשונה לשמור על חיי פרקט ארוכים ולהגן עליו מפני נזקים אפשריים. לגימור גם תפקיד אסתטי חשוב, והוא זה שנותן את ה"נגיעה" הסופית למראה הכללי של הפרקט.

גימור שמן או לכה לפרקט?

חומרי הגמר הנפוצים והטובים ביותר לפרקט עץ הם משמן ומלכה. חומר הגמר ייבחר בהתאם לרצון הלקוח ומיקום הפרקטים בבית.

גמר לכה הוא הגמר הפופולרי ביותר בישראל. גמר לכה יוצר איטום של העץ למניעת חדירת נוזלים ושומר על נראות נקיה, היווצרות כתמים ולטובת תחזוקה קלה של הפרקט. גמר לכה שומר על נראות הפרקט לאורך שנים רבות. כיום יש חומרי לכה איכותיים בעלי נראות טבעית ממש כמו שמן. גמר לכה מהמפעל הוא גמר חזק ואיכותי שיאריך ימים.

גמר שמן חודר עמוק לסיבי העץ ומספק נראות טבעית. גמר שמן דורש תחזוקה שוטפת ומריחה מחודשת אחת לשנה.

בעץ ועצה משתמשים בחומרי גמר איכותיים בעלי מקדם שחיקה ושמירה על הפרקט לאורך זמן רב. אוהבי הפרקטים ישמחו לגלות כי ניתן להתקין בבטחה פרקטים גם במטבחים, וזאת על ידי בחירה בגימור לכה שישמור עליו מפני לכלוך וחדירת מים. גמר שמן מתאים יותר לחדרי שינה.

התיישנות מטיבה עם הפרקט

פרקט טבעי איננו מצריך תחזוקה מורכבת. אנשים רבים נוטים לחשוב שפרקט דורש תחזוקה רבה, אך זה תלוי בסוג הפרקט ובמיקומו בבית. פרקט טבעי בעל גמר לכה דורש חידוש של וניקוי השכבה העליונה מדי כעשור בהתאם למיקומו. כמו כן, כאשר מבצעים חידוש לפרקט, קיימת הזדמנות לשנות את הגוון הקיים של הפרקט לפי טעמכם האישי, וזאת בניגוד לריצוף סינטטי שהינו לצמיתות וללא אפשרות לשינוי המראה.

אנשים רבים נוטים לרכוש פרקט למינציה בשל מחירו הנמוך, אך פרקט למינציה יש להחליף מדי כמה שנים, ובכך למעשה העלות הכללית עולה. בנוסף, מראהו של פרקט למינציה נשחק מהר ואיכותו יורדת ככל שעובר הזמן. בניגוד לפרקט למינציה שהולך ודועך עם השנים, פרקט טבעי, בין אם פרקט רב שכבתי, פרקט תלת שכבתי או פרקט אלון, רצפת פרקט איכותה רק משתבחת עם השנים, הנראוּת שלה רק הולכת ומשתפרת, ממש כמו יין איכותי. כדאי לדעת כי לקוחות רבים בוחרים מלכתחילה להתקין בביתם פרקט טבעי עתיק שעבר תהליך של התיישנות במפעל, וזאת במטרה לקבל פרקט יפה ומרשים יותר.

0/5 (0 Reviews)

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp