התקנת פרקט

התקנת פרקט – כללים חשובים

ההיסטוריה של רצפות פרקט היא מעניינת כשלעצמה. בעבר הרחוק רצפות פרקט היו נפוצות מאוד, למעשה הן שימשו כמעט בכל מבנה שהוקם באזורים בהם עץ היה חומר הגלם הזמין ביותר לבניה.

רק עם התפתחות המסחר חובק העולם הפכו רצפות פרקט לבחירה יקרה יחסית וכך הן החלו להיחשב יוקרתיות ונחלתם של בעלי ממון בלבד. ברבות השנים נמצאו דרכים לייצר לוחות פרקט, הן מעץ טבעי והן מחומרים סינטטיים, באופן שאפשר הפחתת מחירם עד שכיום רבים בוחרים ברצפות פרקט, עבור בתי מגורים ובתי עסק כאחד, והפופולאריות שלהן נמצאת במגמת עליה.

ישנם סוגי פרקטים שונים, פרקט גושני (מלוחות הלקוחים כל אחד כמקשה אחת מגזע עץ בודד), פרקט עץ שכבות (מלוחות העשויים שכבות של עץ כאשר רק העליונה שבהן מסוג העץ המעניק לרצפה את המראה והתכונות המבוקשות) ופרקט סינטטי (מלוחות העשויים חומר סינטטי דמוי עץ).

התקנת פרקט היא משימה שיש לבצעה במקצועיות, יש מי שכישוריהם הטכניים מאפשרים להם לעשות זאת בשיטת עשה זאת בעצמך אולם ברוב המקרים רצפות פרקט יותקנו על ידי בעלי מקצוע. בין אם אתם שוקלים להתקין רצפת פרקט בעצמכם ובין אם תזמינו מתקינים מקצועיים, יש מספר דברים שכדאי שתדעו. בפסקאות הבאות תמצאו מידע שיאפשר לכם להבטיח כי רצפת הפרקט שלכם תותקן כראוי.

בחירת סוג הפרקט המתאים ביותר עבורכם

התקנת פרקט עץ מוצלחת תתחיל בבחירה נכונה של סוג הפרקט. כאמור, ישנם שלל סוגי פרקטים. אם אתם מעוניינים במראה כפרי, גס מעט ואוטנטי במיוחד, פרקט עץ גושני הוא הבחירה המתבקשת. ישנם סוגי עץ שונים מהם עשויים לוחות פרקט גושני תוכלו כל אחד עם המראה והתכונות האופייניות לו.

אם אתם רוצים פרקט שיראה יוקרתי במיוחד כדאי לשקול שימוש בלוחות עץ שכבות. עץ טבעי הוא בעל מגע, ניחוח ומראה שלא ניתן להשיג תוך שימוש בחומרים סינטטיים.

רוב רצפות הפרקט כיום הן מלוחות פרקט סינטטי. לרצפות כאלה יתרונות רבים, הלוחות עשויים חומרים מתקדמים בעלי עמידות גבוהה, התקנתן פשוטה יחסית וניתן לבחור מבין שלל דוגמאות, הדפסים וגוונים.

חשוב מאוד לא להתפשר על איכות הלוחות, לוחות מתוצרת אירופאית או אמריקנית נחשבים לטובים ביותר. ברוב המקרים מחיר התקנת רצפת פרקט סינטטי יהיה נמוך מן החלופות (פרקט גושני ופרקט עץ שכבות).

התקנת פרקט – השלב הבא

לאחר שבחרתם את סוג הפרקט העונה באופן מיטבי על צרכיכם יש לוודא שמלאכת ההתקנה תעשה כך שהרצפה תהיה נאה ואיתנה. כלל בסיסי בהתקנת רצפות פרקט מכל סוג הוא שיש לחתוך את הלוחות כך שמיקום החיבורים בין שורות עוקבות לא יחפוף, זאת כדי להעניק חוזק ולמנוע מצב של היווצרות גבעות ושקעים.

בכל הקשור לרצפות פרקט, כמו גם חיפוי עץ, חשוב מאוד להקפיד על הפרטים הקטנים ביותר. יש להכין היטב את התשתית, להצמיד את הלוחות באופן הדוק, להבטיח התאמה מדויקת של הפנלים, בינם לבין עצמם ובינם לבין לוחות הרצפה.

0/5 (0 Reviews)

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp