למה לבחור רצפת פרקט?

כדי לבחור בסוג הפרקט התאים, יש להתחשב בשיקולים הפרטיים של משאבים ועלות, עלות התקנה, עלות תחזוקה, עמידות, מראה ומגע טבעיים יותר או פחות, והשקעה בשמירה וניקיון.

למה לבחור בריצוף פרקט – כל היתרונות

הבחירה ברצפת פרקט מושכת במיוחד בעיקר בזכות היוקרה המתלווה לעיצוב. לא בכדי זכה הפרקט למעמד נעלה – מקורו של הפרקט הוא מבתי אצילים באירופה עוד במאה ה-17. באותה התקופה, הנחת אריחי עץ הייתה מלאכת מחשבת אמנותית ומקורית. לאורך השנים נפוצה דרך זו של ריצוף עץ. זאת מכיוון שתכונות של איכות ומראה אטרקטיביים הפכו את הפרקטים לאפשרות מבוקשת ברחבי העולם כולו.

לפרקט יתרונות רבים נוספים- אחד הבולטים הוא החיסכון בחשמל. מעבר ליצירת חזות הדורה, פרקט עץ הינו אפשרות ריצוף אקולוגית וידידותית לסביבה. בזכות יכולתו של העץ לבודד חום, ריצוף פרקט שומר על הטמפרטורה בבית וחוסך בהוצאות חשמל על קירור וחימום. כמו כן, הפרקט עשוי מחומרים טבעיים ומתכלים שניתנים למחזור, ובכך מצטרף למעגל המחזור הטבעי.

בנוסף, רצפת פרקט עץ היא השקעה לדורות, כאשר התקנה ותחזוקה מקצועיות מבטיחות מראה משומר ועמיד לאורך שנים. ציפויים מסוימים מאפשרים עמידות רבה יותר, ותורמים לקלות הניקיון. עם זאת, חשוב לציין כי על מנת ליהנות מהיתרונות של ריצוף פרקט, צריך לרכוש פרקט העשוי מחומרים איכותיים ולפנות לבעל מקצוע מיומן לשם התקנה ותחזוקה.

"עץ ועצה" עוסק בענף העץ מזה 51 שנים והינו מהחלוצים בתחום המסחר בעץ בישראל. החברה מציעה ללקוחותיה חומרים איכותיים העומדים בתקנים עולמיים מחמירים במחירים משתלמים. זאת יחד עם שירות בינתחומי, הכולל תכנון וייעוץ לאדריכלים, לקבלנים וללקוחות פרטיים, וכן שירות מקצועי של התקנה בידי בעלי מקצוע מיומנים.

איך מעצבים עם פרקט?

בזכות מגוון העיצובים הרחב, פרקטים מאפשרים יצירת עיצוב בקו מודרני או כפרי, בהתאם לצרכים ולטעם של כל לקוח. העובדה כי ניתן להתאים פרקט לכל סוגי החללים - כמו חדר שינה, חדר אמבט, גלריה או משרד - וכן למגוון סגנונות שונים, הופכת את הפרקט לפריט עיצוב גמיש ורב גוני.
העיצוב הפופולארי של לוחות עץ סדורים אחד לאורך השני נקרא פלנק, אך קיימות גם אפשרויות מעניינות אחרות לאלה שמחפשים ליצור אווירה ייחודית. כך למשל בעיצוב פישבון, או אדרת דג, מונחים לוחות בזוית של 90 מעלות זה לזה ויוצרים מרקם של אדרת דג זוויתית. אריחי ורסאי הינו העיצוב המקורי מבתי האצילים בצרפת, בהם נעשתה עבודת אמן בסידור אריחי עץ לצורת ריבועים. עיצוב זה מוצע גם היום לחושקים בעיצוב אלגנטי ומיוחד.

פרקטים ניתן לחלק גם לפי סוגי העצים ולבחור ביד חופשית בין ההיצע הגדול של עצים, צבעים ומרקמים. העצים מתחלקים לעצים רכים כמו אורן, דוגלס פייר וסידר קנדי, או לעצים קשים כמו אלון ,מהגוני וטיק בורמזי. אפשר גם לבחור בעץ לפי סוג האווירה המבוקשת – לאווירה קלאסית נהוג לבחור בעץ אלון אירופאי או טיק בורמזי, ולמראה כפרי יותר אפשר לבחור באלון מעושן או באלון רסטיק.
הודות למאפיינים אלה, רצפת הפרקט מניחה יסודות עיצוב של איכות לחלל כולו. בזכות המראה השואב מן הטבע נוצר הבסיס עליו עומד הבית כולו. כך, החלל מקבל נופך של יוקרה המשולבת עם נימת טבע מודרני.
לכן, מאז הימים של אצילי ורסאי לפני 400 שנים ועד היום – פרקט נחשב כבחירה הטובה ביותר.