איך בונים פרגולה? עשו זאת בעצמכם וחסכו כסף

פרגולות מעץ ישדרגו כל חצר, מרפסת או גינה

אם אתם אוהבים לבנות דברים במו ידיכם, וגם רוצים לחסוך כסף על הדרך, תוכלו לבנות פרגולה בעצמכם – וכל המשפחה תיהנה ממעשה ידיכם.

יש לכם גינה, חצר או מרפסת? פרגולה היא אמצעי נהדר שנועד להנעים את זמנכם בזמן השהייה בחוץ או האירוח. אם אתם רוצים ליהנות מפרגולה נהדרת ודקורטיבית, אבל לא רוצים להתחייב להוצאה כספית גדולה, יש פתרון, במיוחד אם אתם אוהבים לבנות ולשפץ דברים במו ידיכם: בניית פרגולות.

איך בונים פרגולה? בחירת עץ לפרגולות:

לפני שמתחילים בהתקנה, יש לבחור את סוג העץ המתאים עבור בניית פרגולות. עצים לפרגולה למעשה יש שלושה סוגי עץ עיקריים: עץ אורן, עץ גושני לבן ועץ סידר (ארז). כאן תוכלו לקרוא על היתרונות של כל אחד מסוגי העץ שצוינו.

איך בונים פרגולות? שלב אחר שלב:

השלב הראשון: הנחת היסודות

בשלב הראשון יש למדוד את השטח שעליו מעוניינים לבנות את הפרגולה, ולחפור בורות באדמה בעומק רגל תושבות הברזל שישמשו כבסיסים לעמודי הפרגולה.

את הבורות ממלאים בבטון ומכניסים אליהם את התושבות. לאחר מכן מפלסים את התושבות ומוודאים שכל התושבות מצויות באותו קו באמצעות חוט בנאים. יש להמתין 24 שעות עד שהבטון מתייבש.

 

השלב הבא: הכנת עמודי הפרגולה

כעת יש לחבר את העמודים אל היסודות. שימו לב: מכיוון שהעמודים תומכים את הפרגולה, יש לתכנן היטב את מיקומם – כל זאת בהתאם לגודלה של הפרגולה וצורתה.
גם הסוג של עץ לפרגולות משפיע על הבנייה. עץ אורן, למשל, מצריך בניית עמודים העשויים מכמה קורות עץ המחוברות יחדיו. ישנם סוגי עץ, כדוגמת עץ גושני, שלרוב הם חזקים מספיק כדי לשמש כעמודי הפרגולה. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם המומחים של עץ ועצה, שצברו שנות ניסיון רבות של בניית פרגולות.

התקנת קורה נגדית תומכת

בכדי ליצור שיפוע של שני אחוזים לפחות, יש להתקין את הקורה הנגדית מעל גובה העמודים. יש להקפיד שנקודות הקידוח שאתם מסמנים לא יהיו היכן שמותקנות התושבות. את הקורה מניחים על הקיר ומסמנים את נקודות הקידוח. יש להשתמש בפלס כדי לוודא שהקורה ישרה, ואז לחבר אותה באמצעות ברגים. לאחר הנחת העמודים יש להניח עליהם את הקורה המרכזית ולחבר באמצעות ברגים. לקורה התומכת הנגדית מחברים תושבות לקורות הגג.

התקנת קורות הגג

יש לנסר את הקורות בהתאם לצרכים הדקורטיביים שלכם, להניח את שתי הקורות הקיצוניות במקומן ולחבר אותן לתושבות באמצעות ברגים. יש לוודא שהעמודים והקורה המרכזית ישרים, לפני שמבצעים את החיזוק הסופי. את הקורות הקיצוניות יש לחבר לקורה המרכזית. כעת צריך לחבר את התושבות על הקורה המרכזית בהתאם למרחקים של התושבות על הקורה התומכת הנגדית, ולהניח את שאר הקורות במקומן. את הקורות מחרים לתושבות משני הצדדים בעזרת ברגים.

השלב האחרון: קירוי הגג

את הכיסוי מניחים על שלד הפרגולה, כשהכיסוי נבחר בהתאם לצורך. אם ברצונכם לבנות פרגולה חסינה לגשם, אתם יכולים להשתמש ברעפי חרס, מתכת, פלסטיק גלי (סנטף) ועוד. אם אתם מעוניינים בפרגולה שתשמש להצללה, יש להניח את הקורות במרווחים קטנים האחת מהשנייה.

הנחיות אלו הן כלליות, ומעניקות קווים מנחים בלבד לבניית פרגולות. בכל שאלה מקצועית, המומחים של עץ ועצה ישמחו לעמוד לרשותך, ולעזור לך בכל שאלה הקשורה בנושא בנייה בעץ.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של איך בונים פרגולה? עשו זאת בעצמכם וחסכו כסף

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp