עצים לפרגולה - בניית פרגולה מעץ


בניית פרגולות - עץ, פלסטיק או מתכת?

בניית פרגולות ניתן לבצע ממגוון חומרים שונים, אך לכל החומר היתרונות והחסרונות שלו. ההחלטה האם לבנות את הפרגולה מעץ או פלסטיק היא הרבה פעמים החלטה עיצובית.
 
מבני עץ עמידים לאורך שנים, ומשתלבים בצורה טבעית בגינה ירוקה ופורחת ומשדרים מראה טבעי וקלאסי יותר בעוד לאלה מפלסטיק עמידות נמוכה יותר לאורך זמן, והן משדרות מראה היי-טקי וטבעי פחות. בניית פרגולה לגינה ממתכת (בין אם אלומיניום ובין אם ברזל) אמנם מקנה רמת עמידות דומה לזו של פרגולה מעץ, אולם בהיבט האסתטי פרגולות מתכת לא מספקות את אותה התרומה לאיכות החיים. בפרט עלולה פרגולת מתכת להיראות כנטע זר בגינה שכולה ירוק וצמחייה וכן לשדר ניכור מסוים. לעומת זאת, פרגולות עץ – אלמנט יוקרתי, חמים וביתי בו זמנית.
 

סוגי עצים לפרגולה

ישנם מגוון סוגי עצים לפרגולה מהם ניתן לבנות. סוגי עצים אלו מתאפיינים בחיתוך לקורות עבות שחוטאו כך שימנעו חדירת מים וידחו מזיקים. סוגי עצים המתאימים במיוחד עבור התקנת פרגולות הם:
  • עץ אורן - מיועד עבור מבנים במראה עדין
  • עץ גושני - מיועד ליצירת  פרגולה מעץ גושני במראה כפרי
  • עץ דו שכבתי / רב שכבתי - מיועד ליצירת מראה נקי ומהודר יותר
לעץ ועצה שנים של ניסיון בתחום הפרגולות ועצים לפרגולה, וידע רחב היקף שמתעדכן כל העת – את הניסיון והידע תוכלו גם אתם לנצל לטובת עיצוב פרגולת עץ מושלמת בהתאם להעדפות שלכם, לאופי החצר ולתפישה האסתטית הרצויה. המומחים והאדריכלים של החברה יסייעו לכם לתכנן פתרון הצללה מיטבי שיהיה גם תוספת עיצובית שובת לב, וכמו כן מובטח לכם עץ איכותי במיוחד מתוך מבחר רחב של סוגי עצים. השילוב בין חומר הגלם המובחר לבין התכנון המדויק וההתאמה האופטימלית עבורכם מוביל לבניית פרגולה אפקטיבית ויפהפייה גם יחד ולחיים עם איכות אמיתית.