עצים לפרגולה – בניית פרגולה מעץ

בניית פרגולה – תוספת עיצובית לבית

בעבר, בניית פרגולה נועדה בעיקר לצורכי הצללה או להגנה על ריהוט גן מפני פגעי מזג אוויר. כיום, הצללה מעץ היא כבר מזמן לא רק פריט שנועד לספק צל או למגן, אלא מהווה תוספת עיצובית ואלגנטית למרפסת או לגינה ומשרה אווירה ייחודית: משחקים של אור וצל תמיד יוצרים עניין בכל מרחב, בנוסף ניתן לשבץ בפרגולת עץ צמחייה מטפסת שמשתלבת באופן מושלם עם קורות העץ וביחד הן יוצרות מראה חמים, וכמו כן פרגולה שכזו מקרינה גם יוקרה נעימה לעין. גם על גג של בית פרטי או של בית עסק פרגולה מעץ היא חגיגה לעיניים, ומהווה פינה של שלווה וחיבור לטבע אפילו במרכזה של עיר צפופה וכשמסביב המולה רבה.
בנוסף, נשמרת גם האיכות הפונקציונלית: בניית פרגולה לחצר היא הרחבה טבעית של הבית, ובזכותה מתאפשר ניצול יעיל במיוחד של שטח הגינה גם לטובת פינות ישיבה ובאופן כללי הפקת מקסימום תועלת ונחת מכל שטח המחייה. איכות זו תקפה גם כשההצללה מותקנת על גג או במרפסת, ומעניקה לבני הבית את היכולת לבלות בעוד מקומות גם כשהשמש עזה.
מאחר שהתקנה של מבנה הצללה מעץ תתבצע לרוב בגינת בית פרטי, חצר, מרפסת או גג בניין ושאר אזורים החשופים לפגעי מזג אוויר, ישנה חשיבות רבה לבחירה בין סוגי העצים המיועדים להקמת הפרגולה. בבחירת עצים לפרגולה, לעץ קשה ואיכותי השפעה מכרעת על התוצאה הסופית.

בניית פרגולות – עץ, פלסטיק או מתכת?

בניית פרגולות ניתן לבצע ממגוון חומרים שונים, אך לכל החומר היתרונות והחסרונות שלו. ההחלטה האם לבנות את הפרגולה מעץ או פלסטיק היא הרבה פעמים החלטה עיצובית.
מבני עץ עמידים לאורך שנים, ומשתלבים בצורה טבעית בגינה ירוקה ופורחת ומשדרים מראה טבעי וקלאסי יותר בעוד לאלה מפלסטיק עמידות נמוכה יותר לאורך זמן, והן משדרות מראה היי-טקי וטבעי פחות. בניית פרגולה לגינה ממתכת (בין אם אלומיניום ובין אם ברזל) אמנם מקנה רמת עמידות דומה לזו של פרגולה מעץ, אולם בהיבט האסתטי פרגולות מתכת לא מספקות את אותה התרומה לאיכות החיים. בפרט עלולה פרגולת מתכת להיראות כנטע זר בגינה שכולה ירוק וצמחייה וכן לשדר ניכור מסוים. לעומת זאת, פרגולות עץ – אלמנט יוקרתי, חמים וביתי בו זמנית.

סוגי עצים לפרגולה

לפני שבוחרים עץ לפרגולות כדאי לדעת שישנם מגוון סוגי עצים לפרגולה מהם ניתן לבנות. סוגי עצים אלו מתאפיינים בחיתוך לקורות עבות שחוטאו כך שימנעו חדירת מים וידחו מזיקים. סוגי עצים המתאימים במיוחד עבור התקנת פרגולות הם:
  • עץ אורן – עץ לפרגולות מהיועד עבור מבנים במראה עדין
  • עץ גושני –  עץ לפרגולות מהיועד ליצירת  פרגולה מעץ גושני במראה כפרי
  • עץ דו שכבתי / רב שכבתי – עץ לפרגולות המיועד ליצירת מראה נקי ומהודר יותר
לעץ ועצה שנים של ניסיון בתחום הפרגולות ועצים לפרגולה, וידע רחב היקף שמתעדכן כל העת – את הניסיון והידע תוכלו גם אתם לנצל לטובת עיצוב פרגולת עץ מושלמת בהתאם להעדפות שלכם, לאופי החצר ולתפישה האסתטית הרצויה. המומחים והאדריכלים של החברה יסייעו לכם לתכנן פתרון הצללה מיטבי שיהיה גם תוספת עיצובית שובת לב, וכמו כן מובטח לכם עץ איכותי במיוחד מתוך מבחר רחב של סוגי עצים. השילוב בין חומר הגלם המובחר לבין התכנון המדויק וההתאמה האופטימלית עבורכם מוביל לבניית פרגולה אפקטיבית ויפהפייה גם יחד ולחיים עם איכות אמיתית.
0/5 (0 Reviews)

להצעת מחיר והפניית קבלן
לביצוע עבודה 1-700-500-565

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp